Jump to content



Dragon Age: Origins


Samael

Recommended Posts

  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply
...Στην θεϊκή τιμή των 40 ευρώ:flag:

Παράξενο, τις πρώτες μέρες η έκδοση για pc έκανε 30 δολάρια και όχι 40.

Πρέπει να βγει όπου να'ναι και ένα DLC που έχει να κάνει με τα γεγονότα στην Ostagar...

http://www.pcgameshardware.com/aid,702567/Dragon-Age-Origins-Return-to-Ostagar-DLC-delayed/News/

Ναι πανάθεμά το, έφαγε καθυστέρηση. Υποψιάζομαι πως μιας και θα καθυστερούσε η έκδοση για ps3 τελικά καθυστέρησαν και τις άλλες δυο.

Link to comment
Share on other sites

εγω αμφιβαλω αν θα το εχω τελειωσει αυτο μεχρι το μαρτη.Τι παλουκι ειναι αυτο.

Με τα τελευταια patches οι μαχες γινονται πιο δικαιες (σε Normal δυσκολια).

Αμα δεν τα καταφερνεις και παλι κατεβασε τη δυσκολια στο easy

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Όλοι ασχολούνται με το Metro και το Dragon Age Awakening περνάει απαρατήρητο...αλλά έχει αρκετά πράγματα παραπάνω από το πρώτο και μπορείς να κάνεις εισαγωγή και τα saves ώστε να συνεχίσεις με τον ίδιο χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

Το τερματισε κανενας? Ποσο κραταει ρε παιδια? Αξιζει να το παρω ή θα ειναι μια ακομη αρπαχτη ?

Έπαιξα σήμερα ένα δύωράκι. Δείχνει πολύ καλοφτιαγμένο και το σενάριο φαίνεται ενδιαφέρον.

Από μέγεθος δεν ξέρω, δεν το τερμάτισα αλλά δείχνει μάλλον "μπόλικο"...

Link to comment
Share on other sites

στο gamespot λέει για κάτω απο 20 ώρες παιχνιδιού σε σχέση με το πρώτο που έχει 50+.

Εμένα ακριβό μου φαίνεται, 25€ για λιγότερο απο 20 ώρες σε σχέση με τα 32€ που έδωσα για το Original και είμαι στις 60+ ώρες παιχνιδιού και ακόμα δεν το τελείωσα. :big_boss:

Link to comment
Share on other sites

ποιο λετε?

JBtextures ή 4Aces HiRes Pack 1 ή καποιο αλλο ?

http://www.dragonagenexus.com/downloads/cat.php?id=23&page=1

Κοίτα και τα HDR Textures, τα έχω δοκιμάσει και τα 3 και το θεωρώ σαφώς το καλύτερο, με το 4aces η διαφορά είναι πολύ μικρή σε σχέση με τα vanilla textures, ενώ το JB δε μου πολυαρέσει, πέρα από το ότι προκαλεί πολλά crash ειδικά στο Denerim.

Link to comment
Share on other sites

To τελείωσα από χτές. Έχει αρκετά sub quests αλλά το main quest δεν είναι πολύ μεγάλο.

Βασικά δεν καταλαβαίνεις ακριβώς ότι έφτασες στον τελικό εχθρό.. μέχρι να τον "καθαρίσεις"!

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν εγκαταστησεις το DLC αφου το τερματισεις, γινεται να γυρισεις στους χαρτες του origin και να κανεις μερικα side quest παραπάνω?

Κοίτα και τα HDR Textures, τα έχω δοκιμάσει και τα 3 και το θεωρώ σαφώς το καλύτερο, με το 4aces η διαφορά είναι πολύ μικρή σε σχέση με τα vanilla textures, ενώ το JB δε μου πολυαρέσει, πέρα από το ότι προκαλεί πολλά crash ειδικά στο Denerim.

το HDR Textures ομως τα δειχνει ετσι παντα?

http://www.dragonagenexus.com/downloads/images/126-1-1269310193.gif....

Κάνα 20ωρο μέχρι το τελικό Boss έκανα...δεν είναι αδιάφορο αλλά δεν είναι και ότι σε συναρπάζει με την ιστορία και πλοκή....

μονο ρε συ? με τα side?... εγω το κοβω για πολυ περισσοτερο παντως και εχει με πολλα να ασχοληθεις...

εγω θα ηθελα λιγο καλυτερο tracking στις αποστολες με τους χαρτες...κατα τ αλλα πολυ ωραιο μου φαινεται

εχω φτασει στο Lothering και μακαρι να συνεχιστουν τα cutscenes ...

Link to comment
Share on other sites

δλδ αν εγκαταστησεις το DLC αφου το τερματισεις, γινεται να γυρισεις στους χαρτες του origin και να κανεις μερικα side quest παραπάνω?

Το Awakening ουσιαστικά είναι νέο campaign όπου μπορείς να κάνεις import τον χαρακτήρα σου από το "απλό" Dragon Age. Έτσι μπορείς να παίξεις τα side quests του main campaign κανονικά όποτε θες, αλλά δεν μπορείς να τα συνεχίσεις κάνοντας import τον χαρακτήρα πισω στο Origins αφού έχεις παίξει το Αwakenings.

Link to comment
Share on other sites

Το Awakening ουσιαστικά είναι νέο campaign όπου μπορείς να κάνεις import τον χαρακτήρα σου από το "απλό" Dragon Age. Έτσι μπορείς να παίξεις τα side quests του main campaign κανονικά όποτε θες, αλλά δεν μπορείς να τα συνεχίσεις κάνοντας import τον χαρακτήρα πισω στο Origins αφού έχεις παίξει το Αwakenings.

sry Candyman, αν τερματισεις την κανονικη ιστορια του Origin (πριν παιξεις το DLC) γινεται να γυρισεις πισω και να κανεις καποια πραγματα που εχεις αφησει? κατι σαν freeplay...

γιατι καπου εδω διαβασα νομιζω οτι δεν γινεται, εχω μπερδευτει...

Link to comment
Share on other sites

sry Candyman, αν τερματισεις την κανονικη ιστορια του Origin (πριν παιξεις το DLC) γινεται να γυρισεις πισω και να κανεις καποια πραγματα που εχεις αφησει? κατι σαν freeplay...

γιατι καπου εδω διαβασα νομιζω οτι δεν γινεται, εχω μπερδευτει...

Όχι δεν μπορείς ΕΚΤΟΣ αν εγκαταστήσεις DLC αφού τελειώσεις το Origins. Για παράδειγμα εγώ είχα τελειώσει το Origins αλλά ΔΕΝ είχα εγκαταστήσει το Return to Ostagar (μόνο αυτό, όλα τα άλλα τα είχα εγκαταστήσει και τα έπαιξα κατά την ροή του Origins). Mόλις το εγκατέστησα και φόρτωσα το παιχνίδι, με το που εμφανίστηκε το camp, εμφανίστηκε και το quest 'Return to Ostagar' το οποίο και έπαιξα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.