Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

παίδες θέλω λίγο τεχνική βοήθεια.

έχω αρρωστήσει με το bfbc2, το τρέχω σε ένα q6600 και ένα q9550 και φυσικά όλα καλά.

Το θέμα είναι το εξής ετοιμάζω 2 φορητά pc χαμηλού κόστους

1)athlon64χ2 2gb 8800gts 512

2)pentium d 820 2gb 3850 256

στο πρώτο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (έιναι στο χωρίο). Τώρα στο δεύτερο αναγκάστηκα να βάλω win7 64 διοτι η μητρική είναι afox g31 και δεν έβρισκα driver για xp.

το παιχνίδι σέρνεται φυσικά 10-15 frame τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) από ότι είδα θέλιε τετραπύρινο για να τρέξει καλά? δηλαδή και να βάλω μέσα ένα pentium c2duo (ε3400 klp) πάλι θα είναι unplayable?

2) θα κάνω optimisation gia na τρέχει σε dx9 klp αλλά η ερώτηση είναι αν είχα XP θα πήγαινε καλύτερα? τα 7 είναι εντάξει με 2 γίγα ραμ ή σέρνονται? Για ένα μηχάνημα σαν αυτό είναι καλύτερα τα xp?

(Ξέρει κανείς τι οδηγούς πρέπει να βάλω στην afox g31 στα XP?)

3)σε μηχάνημα σαν το δεύτερο το έχει τρέξει κανέις?

Link to comment
Share on other sites

παίδες θέλω λίγο τεχνική βοήθεια.

έχω αρρωστήσει με το bfbc2, το τρέχω σε ένα q6600 και ένα q9550 και φυσικά όλα καλά.

Το θέμα είναι το εξής ετοιμάζω 2 φορητά pc χαμηλού κόστους

1)athlon64χ2 2gb 8800gts 512

2)pentium d 820 2gb 3850 256

στο πρώτο δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα (έιναι στο χωρίο). Τώρα στο δεύτερο αναγκάστηκα να βάλω win7 64 διοτι η μητρική είναι afox g31 και δεν έβρισκα driver για xp.

το παιχνίδι σέρνεται φυσικά 10-15 frame τα ερωτήματά μου είναι τα εξής:

1) από ότι είδα θέλιε τετραπύρινο για να τρέξει καλά? δηλαδή και να βάλω μέσα ένα pentium c2duo (ε3400 klp) πάλι θα είναι unplayable?

2) θα κάνω optimisation gia na τρέχει σε dx9 klp αλλά η ερώτηση είναι αν είχα XP θα πήγαινε καλύτερα? τα 7 είναι εντάξει με 2 γίγα ραμ ή σέρνονται? Για ένα μηχάνημα σαν αυτό είναι καλύτερα τα xp?

(Ξέρει κανείς τι οδηγούς πρέπει να βάλω στην afox g31 στα XP?)

3)σε μηχάνημα σαν το δεύτερο το έχει τρέξει κανέις?

Το εχω τρεξει σε ενα core2 duo @2.7 , 4 gb ram , 4850 σε 1280χ1024 και win 7 χ64

Οσο ειχα 2 gb μνημη το παιχνίδι δεν παλευόταν.... με τα 4gb ειναι σχετικά καλα...

Με low ρυθμίσεις είναι ΟΚ αλλά δεν λες οτι τρέχει smooth...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το εχω τρεξει σε ενα core2 duo @2.7 , 4 gb ram , 4850 σε 1280χ1024 και win 7 χ64

Οσο ειχα 2 gb μνημη το παιχνίδι δεν παλευόταν.... με τα 4gb ειναι σχετικά καλα...

Με low ρυθμίσεις είναι ΟΚ αλλά δεν λες οτι τρέχει smooth...

πάντως ta 2 γίγα δεν βλέπω να τα ξοδεύει όλα. (στο task manager)

τα 256 της vga δεν ξέρω αν φταίνε βέβαια τα έχω όλα low και 1280*720.

το έβαλα dx9 και πάιζει 15-20 fps τώρα, θα κάνω λίγο overclock το cpu και θα σας πω πως πάει.

θέλω να δω αν αξίζει να πάρω χρέπι c2d ή να περιμένω λίγο και πάω για q6600 μετέχειρο... ειδικά μετά τα sandy bridge θα γίνουν χώμα οι τιμές φαντάζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Και να τι συμβαίνει όταν ένα clan group παίρνει @@ από randoms

ps όταν με kickαραν είχα χάσει το 0 παθητικό κατά πολύ αλλά αυτό το screeny έχω μόνο :p

post-1666-1416074757,9506_thumb.jpg

post-1666-1416074758,0613_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει καθε φορα που κανω update κατι να συμβαινει?

Κανονικα το update τελειωσε,μου πε αν θελω να ανοιξω το game ,πατησα No γιατι ειχαμε και δουλειες και σημερα μετα απο 4 μερες καθε φορα που το παταω ,παει να ανοιξει και μετα απο λιγο το παραθυρο εξαφανιζεται ...crashαρει...

Ειναι το πρωτο παιχνιδι που το παθαινω αυτο.Που να μην το πληρωνα κιολας.Του πειρατη καλυτερα θα παιζε.

Grrrrr :getlost:

Εκανα επανεγκατασταση και ξανα το καινουριο update,αλλα συνεχιζω να αντιμετωπιζω το ιδιο ακριβως προβλημα.

Κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα?

Δε θα το καταλαβω ποτε αυτο το παιχνιδι.Μεθυσμενοι γραψαν τους κωδικες? :fie:

Link to comment
Share on other sites

Εκανα επανεγκατασταση και ξανα το καινουριο update,αλλα συνεχιζω να αντιμετωπιζω το ιδιο ακριβως προβλημα.

Κανενας αλλος με το ιδιο προβλημα?

Δε θα το καταλαβω ποτε αυτο το παιχνιδι.Μεθυσμενοι γραψαν τους κωδικες? :fie:

Παρακαλώ το TheLab να βάλει ένα smiley με τον Hydra να κάθεται κάτω από ένα συννεφάκι που βρέχει :pleasantry::p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Lazy!! εισαι ο απολυτος θεος!! Λυθηκε το προβλημα!!! :)

(φαση εχει να μου πεις οτι ηξερες οτι αυτη ειναι η λυση και με ταλανιζεις 2 μερες τωρα) :)

Εντάξει ειπαμε ειμαι κακος αλλά οχι τόσο :p

Αντε να το χαρείς λίγο τώρα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από επιλογή όχι δεν ξέρω απο που κλείνει, αλλά σίγουρα κλείνει μόνο του αν το login αποτύχει.

Οπότε αν βγάλεις το lan και πατήσεις login θα αποτύχει και θα γυρίσει στο manual για την επόμενη προσπάθεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μπορώ να πω ότι η Cold War τείνει να γίνει αγαπημένη μου πίστα... Τρομερή ένταση, πολλά kills και γρήγορα παιχνίδια... :T:

Και να τι συμβαίνει όταν ένα clan group παίρνει @@ από randoms

ps όταν με kickαραν είχα χάσει το 0 παθητικό κατά πολύ αλλά αυτό το screeny έχω μόνο :p

Α ώστε εσύ είσαι ο Clipso; Και λέω και εγώ ποιος μου έκανε friend request... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.