Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Το πηρα τελικα και εγω χθες το παιχνιδι εεε συγνωμη την παιχνιδαρα :D

Πολυ καλα γραφικα και τουλαχιστον μεχρι τωρα δεν μου εχει κανει κιχ.

Αυτο ελειπε να κανει σε εσενα κιχ με τετοιο συστημα!! :hehe:

Αν εκανε σε εσενα ολοι οι υπολοιποι θα ειχαμε προβλημα!! :p

Μεγιες παντος!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ελειπε να κανει σε εσενα κιχ με τετοιο συστημα!! :hehe:

Αν εκανε σε εσενα ολοι οι υπολοιποι θα ειχαμε προβλημα!! :p

Μεγιες παντος!!

Το κιχ πηγαινε στην συμπεριφορα των οδηγων της ati σε συνδυασμο με το trifire.

Cat 10.5a και 10.8 app profiles ειναι τουλαχιστον για μενα ο συνδυασμος που δεν εχω προβληματα οπως freeze,map load times,drop fps,....

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα και εγω χθες το παιχνιδι εεε συγνωμη την παιχνιδαρα :D

Πολυ καλα γραφικα και τουλαχιστον μεχρι τωρα δεν μου εχει κανει κιχ.

Σε τι συχνότητες έχεις τη cpu, ram και τις 5870; Χρησιμοποιείς την on-board soundcard; Τα freeze δεν οφείλονται στους οδηγούς αλλά στον ήχο από την on-baord soundcard. Τουλάχιστον αυτό έχω ακούσει και διαβάσει, ότι λύθηκε με εγκατάσταση νέας κάρτας ήχου και απενεργοποίηση της on-board. Σε εμένα έκανε αρχικά μερικά freeze, μετά το τελευταίο patch μου έχει κάνει 1-2 και πάντα στην αρχική οθόνη όταν πρωτομπαίνεις και επιλέγεις squad και οπλισμό κάνουν ένα dip προς τα κάτω τα fps και ο ήχος αρχικά κολλάει και μετά κολλάει η εικόνα.

Εσύ είχες πριν τους 10.5α και 10.8 profiles κολλήματα και λύθηκαν με την εγκατάστασή τους; Αν ισχύει αυτό μπορεί να φταίνε και οι drivers για το freeze, εκτός αν είχες διαφορετικό είδος freeze...

:jump:

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Σε τι συχνότητες έχεις τη cpu, ram και τις 5870; Χρησιμοποιείς την on-board soundcard; Τα freeze δεν οφείλονται στους οδηγούς αλλά στον ήχο από την on-baord soundcard. Τουλάχιστον αυτό έχω ακούσει και διαβάσει, ότι λύθηκε με εγκατάσταση νέας κάρτας ήχου και απενεργοποίηση της on-board. Σε εμένα έκανε αρχικά μερικά freeze, μετά το τελευταίο patch μου έχει κάνει 1-2 και πάντα στην αρχική οθόνη όταν πρωτομπαίνεις και επιλέγεις squad και οπλισμό κάνουν ένα dip προς τα κάτω τα fps και ο ήχος αρχικά κολλάει και μετά κολλάει η εικόνα.

Εσύ είχες πριν τους 10.5α και 10.8 profiles κολλήματα και λύθηκαν με την εγκατάστασή τους; Αν ισχύει αυτό μπορεί να φταίνε και οι drivers για το freeze, εκτός αν είχες διαφορετικό είδος freeze...

:jump:

Την cpu την εχω στα 4.2 τις ram στα 2000 και τις 5870 στα default τους και ειμαι με την onboard καρτα ηχου.

Επειδη εχω βαρεθει ποια την ιστορια με την ati και τους οδηγους της εψαξα στο νετ και ειδα οτι οι 10.5a δουλευουν οκ με το bad company 2 για crossfire/trifire. Πριν ημουν με τους 10.4 λογω dirt2.

Link to comment
Share on other sites

Την cpu την εχω στα 4.2 τις ram στα 2000 και τις 5870 στα default τους και ειμαι με την onboard καρτα ηχου.

Επειδη εχω βαρεθει ποια την ιστορια με την ati και τους οδηγους της εψαξα στο νετ και ειδα οτι οι 10.5a δουλευουν οκ με το bad company 2 για crossfire/trifire. Πριν ημουν με τους 10.4 λογω dirt2.

Με τους 10.5 το dirt2 δεν παίζει; (Το χρησιμοποιώ και εγώ...)

Με τους 10.4 είχες κανένα freeze; Η κάρτα ήχου της rampage extreme III extreme τι ακριβώς σου βγάζει στο device manager;

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Με τους 10.5 το dirt2 δεν παίζει; (Το χρησιμοποιώ και εγώ...)

Κοιτα εγω ειχα μεινει στους 10.4 τοσο καιρο εξαιτιας του dirt2. Με οποιους αλλους ειχα το γνωστο μηνυμα "DiRT 2 executable has stopped working" μετα απο καποια ωρα παιχνιδιου.

Χθες που εβαλα τους 10.5a με τα 10.8 app profiles για το bc2 εβγαλα κανα μισαωρο dirt2 χωρις προβλημα.

Εσυ με ποιους drivers εισαι ;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω ειχα μεινει στους 10.4 τοσο καιρο εξαιτιας του dirt2. Με οποιους αλλους ειχα το γνωστο μηνυμα "DiRT 2 executable has stopped working" μετα απο καποια ωρα παιχνιδιου.

Χθες που εβαλα τους 10.5a με τα 10.8 app profiles για το bc2 εβγαλα κανα μισαωρο dirt2 χωρις προβλημα.

Εσυ με ποιους drivers εισαι ;

Είμαι με τους 10.4b του ΑΤΙΜΑΝ με τα αντίστοιχα profiles.

Παιζει το dirt2 χωρίς κανένα πρόβλημα (έχω κλείσει πολλά 6ωρα) και BFBC2 (έχω 200ώρες gameplay) χωρίς κανένα πρόβλημα και έχει και πολύ γρήγορο loading time. Μπαίνω πρώτος συνήθως στο map και παίρνω ότι όχημα θέλω... Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανένα game(έχω καμιά 60αρία εγκατεστημένα). Μπορείς να δεις στο device manager πως αναφέρει την κάρτα ήχου που έχει η rampage xtreme III;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.