Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

εφυγε pre-order απο game.co.uk

δεν αντεξα,το παιχνιδι ειναι καψιμο!

μεχρι να ερθει ειναι σχεδον 1 μηνας...3-4 ευρω την μερα οικονομια για νεα gpu:laughing:

:hehe:

το veteran status στο υπομενου "my stats" ειναι ενημερωμενο σε εσας? εκανα τη δηλωση που ειχε δωσει ο athanasios2104 σε προηγουμενο ποστ ,αλλα δεν βλεπω να ειναι updated...

edit

μαλλον επειδη εχω παιξει μονο το 2142,και ακομα δεν εχω αγορασει το BC2, γι αυτο δεν με εχει ως veteran...παει καηκα,πουθενα μυαλο..παω να φραγκαρω...:hehe:

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

Κάνε uninstall από το add/remove programs το "Microsoft Visual C++ Redistributable"... όλα όμως, ότι έχει σχέση με αυτό, updates κτλ... μετά κάνε ξανά εγκατάσταση το παιχνίδι να βάλει το δικό του redistributable και 1-2 restart μέχρι να δει τα updates του MVC++ redist...

Λογικά μετά από αυτό πρέπει να είσαι κομπλέ....

Link to comment
Share on other sites

το veteran status στο υπομενου "my stats" ειναι ενημερωμενο σε εσας? εκανα τη δηλωση που ειχε δωσει ο athanasios2104 σε προηγουμενο ποστ ,αλλα δεν βλεπω να ειναι updated...

edit

μαλλον επειδη εχω παιξει μονο το 2142,και ακομα δεν εχω αγορασει το BC2, γι αυτο δεν με εχει ως veteran...παει καηκα,πουθενα μυαλο..παω να φραγκαρω...:hehe:

Veteran είσαι από προηγούμενα παιχνίδια, όχι στο BC2 :). Όπως και για το 2142, αν έβαζες ότι έπαιξες Bf2, τότε είχες ένα "2" μπροστά από το όνομα (στο scoreboard του 2142) και καταλάβαινε ο άλλος ότι και-καλά ήσουν προλίκι στο BF2.

Και εγώ πάντως μόνο το 2142 έχω παίξει από BF. Στη σελίδα διαλέγεις το μετάλλιο του 2142 και συμπληρώνεις soldier name που είχες στο 2142. Μετά το μετάλλιο από θαμπό πρέπει να γίνεται καθαρό και γυαλιστερό :dirol: .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τα usenames και το score να ισχύει και μετά την λήξη της beta, αλλιώς θα είναι μλκ...

Γενικά, στην αρχή δεν μου άρεσε... σχεδόν πικράθηκα με αυτό που είδα...

Μετά με άρεσε κάπως καλύτερα... έχει και τα (+) και τα (-) του, με την μπάρα να γέρνει προς τα (+)... Αυτό που δεν μου αρέσει περισσότερο, είναι ότι τα squads δεν είναι τόσο σημαντικά και ουσιαστικά, όπως στο 2... δηλαδή ο ρυθμός του παιχνιδιού (και ίσως η πίστα) είναι τέτοια, που απλά τρέχεις να προλάβεις... δηλαδή, ενώ έχει στρατηγική, για κάποιο λόγο δεν του βγαίνει....

Πάντως σε λίγες ώρες έκανα άπειρα σφαξίματα και έχω γεμίσει tags, το σηκώνει το παιχνίδι... αν συνεχίσω έτσι θα φτάσω τα 200 περίπου μαχαίρια που έχω στο bf2, σε λίγες μέρες... :hehe:

Edit...: Με το eyfinity ενεργοποιημένο, σου έρχεται να ξεράσεις... κάτι παίζει με το fov, ελπίζω να το διορθώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τα usenames και το score να ισχύει και μετά την λήξη της beta, αλλιώς θα είναι μλκ...

Γενικά, στην αρχή δεν μου άρεσε... σχεδόν πικράθηκα με αυτό που είδα...

Μετά με άρεσε κάπως καλύτερα... έχει και τα (+) και τα (-) του, με την μπάρα να γέρνει προς τα (+)... Αυτό που δεν μου αρέσει περισσότερο, είναι ότι τα squads δεν είναι τόσο σημαντικά και ουσιαστικά, όπως στο 2... δηλαδή ο ρυθμός του παιχνιδιού (και ίσως η πίστα) είναι τέτοια, που απλά τρέχεις να προλάβεις... δηλαδή, ενώ έχει στρατηγική, για κάποιο λόγο δεν του βγαίνει....

Πάντως σε λίγες ώρες έκανα άπειρα σφαξίματα και έχω γεμίσει tags, το σηκώνει το παιχνίδι... αν συνεχίσω έτσι θα φτάσω τα 200 περίπου μαχαίρια που έχω στο bf2, σε λίγες μέρες... :hehe:

θα κρατηθουν ναι.

Ειδατε διαφορες με το update?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα usernames θα κρατηθούν, όχι scores/ranks/unlocks.

Btw, αν μέσα σε ένα μήνα σουλωπώσουν τα οχήματα και διορθώσουν τα μικρό-bugs και τις μικρο-ελλείψεις, το παιχνίδι θα γράψει ιστορία.

Α, και το net code λίγο να διορθώσουν, αν το το πρόβλημα πρέπει να είναι μόνο για έμας στην Ελλάδα :(

*******************

κάτι άλλο ρε παιδιά, σχετικά με αυτό το +fullproc εγώ όταν πάω properties στο εικονίδιο, το "Target" το έχει κλειδωμένο γκρι... windows 7 pro 64bit

όχι ότι έχει ανάγκη ο q9550, άλλα... why not? :)

post-9567-1416074306,6673_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πάντως μόνο το 2142 έχω παίξει από BF. Στη σελίδα διαλέγεις το μετάλλιο του 2142 και συμπληρώνεις soldier name που είχες στο 2142. Μετά το μετάλλιο από θαμπό πρέπει να γίνεται καθαρό και γυαλιστερό :dirol: .

και καθαρο και γυαλιστερο εγινε..ειναι ενα μεταλλιο με ενα walker αν θυμαμαι καλα:yes4:

το ποιντ μου ειναι,σε βγαζει τωρα η BC2 beta σαν veteran? εμενα οχι...περιμενα να εχει κατι διπλα στο nickame οπως το χαρακτηριστικο κοκκινο " 2 " που ειχε στους veterans του 2142...

ισως απλα το veteran tag να βγει στη τελικη εκδοση του παιχνιδιου μονο..

οχι οτι εχει καμια σημασια,αλλα λεμε τωρα...

κατι ασχετο τωρα: μπορειτε στο server board να κανετε sort by ping? ή γενικα οποιοδηποτε sort(by No of players,host name etc..)?

Link to comment
Share on other sites

Sort όχι, δεν γίνεται. Φάση έχει, αλλά είναι λίγο αυτό που λέει ο Jaco, τρέχεις να προλάβεις και δεν υπάρχει μεγάλη συνοχή και teamwork. Ίσως φταίει που παίζουν ένα σωρό freeloaders και όχι απαραίτητα οι bf fans ή αυτοί που θα το αγοράσουν. Πχ, spot δεν κάνει άνθρωπος, πολύ σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωί έτσι παίζω... Εκτός αν με βάλει σε κανέναν ολλανδικό

http://yfrog.com/5ppingkj

http://yfrog.com/1qimg0031fj

http://yfrog.com/18img0032fij

http://yfrog.com/0rimg0033twj

Μέχρι να φτιάξουν το πρόβλημα με το crossfire παίζω όλα low(φταίει αυτό ίσως?)...

Οτε 24αρα

Έγινε επεξεργασία από cddaraa
Link to comment
Share on other sites

Αφου το game mode τα λεει ολα, RUSH, απευθυνεται στους κονσολιερηδες που δεν μπορουν να συνενοηθουν μεταξυ τους ποιος θα κανει αμυνα και ποιος θα κανει επιθεση οποτε εχει ολη η ομαδα τον ιδιο αντικειμενικο σκοπο. κατι σαν το CTF στο halo3 ενα πραγμα.

Στο conquest θα δουμε τι ψαρια πιανει το gameplay και το balancing, μπορει και στο squad rush :)

Btw στο link του athanasiou για το veteran μονο το account για BF2 επιασε, το account για 2142 δεν μπορεσε να γινει validate ουτε τα cd keys του 1942 + road to rome + secret weapons, ετσι εχω κολλησει στο veterancy rank 1 :S

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nephilim: Man, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τα πάντα από VC, μετά κατέβασε το Windows Installer CleanUp Utility, και διέγραψε όλες τις καταχωρήσεις για VC. Σβήσε folders από το game κτλ (τρέξε κι ένα ccleaner καλού κακού αν και δε συνηθίζω να το προτείνω), και κάνε install το game σε διαφορετικό folder.

edit: Επίσης συμφωνώ με τον απο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

@Nephilim: Man, δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τα πάντα από VC, μετά κατέβασε το Windows Installer CleanUp Utility, και διέγραψε όλες τις καταχωρήσεις για VC. Σβήσε folders από το game κτλ (τρέξε κι ένα ccleaner καλού κακού αν και δε συνηθίζω να το προτείνω), και κάνε install το game σε διαφορετικό folder.

edit: Επίσης συμφωνώ με τον απο πάνω.

done that!

Απο χθες ξημερωματα το παλευω αλλα τιποτα!

Αμα δεν σε θελει ρε παιδι μου....

Φοβουνται να μην μπω και παιξω γιατι θα σπασω ολα τα ρεκορ:hehe:

Link to comment
Share on other sites

σολαρω με τα tweaks αλλα καποιος πρεπει να το κανει (εστω και δεν μπορει να παιξει αυτος ο καποιος :tongue:)

Sound Tweak.

Usefull tweak in GameSettings.ini :

SoundSystemSize= 1 software / 2 hardware / 3 XFI

The game auto detects your sound configuration, in my case XFI, but is knows that the hardware option works better on XFI cards without a noticiable loss.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.