Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

άμα παίζεις μονος σου σε άδεια servers για να ανεβάσεις όπλα... θεωρείτε cheat?

όχι, δεν θεωρείται. Ούτε το stat padding είναι cheat, με τη στενή έννοια του όρου (=δεν χρησιμοποιείς κάποιο 3rd party software). Ωστόσο, αν κάποιος σας πάρει video ενώ κάνετε stat padding και το στείλει στη ΕΑ, τότε την κάτσατε για τα καλά. Εν ολίγοις το cdkey σας θα φάει ban με συνοπτικές διαδικασίες και μετά θα πρέπει να ξανα-αγοράσετε το παιχνίδι και να ξανα-αρχίσετε (τα unlocks) από την αρχή. Νομίζω το γράφει μέσα στην EULA κάποου, οπότε δεν έχει "δεν ήξερα".

Κανονικά υπάρχει επιλογή στο CC για "minimum players for round to start". Αυτό πρέπει να είναι πχ. 4 ή 6, ώστε να μην ξεκινάει ο server χωρίς να υπάρχουν άτομα. Εφόσον όμως δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σε πολλούς servers (όπως επίσης δεν υπάρχει PunkBuster), δεν cheatαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάηκα αρκετά το ΣΚ και πάω να την πέσω. Έπρεπε να ήμουν φοιτητής τώρα να λιώνω 12ωρα.

Έβλεπα τα ladders και στους πρώτους υπάρχουν άτομα που έχουν 140ώρες παιχνίδι. Καλά πότε βγήκε, πόσες μέρες είναι, πόσες ώρες κοιμούνται, τι άλλο κάνουν στη ζωή τους;:shutup:

Έκανα αρκετό practice στο sniping, αλλά αν και είναι απαραίτητο στην ομάδα νιώθεις ότι χάνεις λίγο τη δράση.

Στο UAV υπάρχει και second fire; Και αν ναι πως βαράς; Μπορείς να κάνεις spot κιόλας; Επίσης κάθε πότε βαράει; Δεν έχω καταλάβει πότε μπορείς να lockάρεις και πότε όχι.

Και τελευταία ερώτηση, υπάρχει κάποιος λόγος που κάποιες φορές δεν μπορώ να ρίξω με το mortar; Πχ να έχει διαλυθεί κάποιο απαραίτητο radar...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάηκα αρκετά το ΣΚ και πάω να την πέσω. Έπρεπε να ήμουν φοιτητής τώρα να λιώνω 12ωρα.

Έβλεπα τα ladders και στους πρώτους υπάρχουν άτομα που έχουν 140ώρες παιχνίδι. Καλά πότε βγήκε, πόσες μέρες είναι, πόσες ώρες κοιμούνται, τι άλλο κάνουν στη ζωή τους;:shutup:

Έκανα αρκετό practice στο sniping, αλλά αν και είναι απαραίτητο στην ομάδα νιώθεις ότι χάνεις λίγο τη δράση.

Στο UAV υπάρχει και second fire; Και αν ναι πως βαράς; Μπορείς να κάνεις spot κιόλας; Επίσης κάθε πότε βαράει; Δεν έχω καταλάβει πότε μπορείς να lockάρεις και πότε όχι.

Και τελευταία ερώτηση, υπάρχει κάποιος λόγος που κάποιες φορές δεν μπορώ να ρίξω με το mortar; Πχ να έχει διαλυθεί κάποιο απαραίτητο radar...

ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ στους χαζοβιολιδες που σε 32αρι ματσακι οι 9 ειναι sniper.

2-3 ΤΟ ΠΟΛΥ ανα ομαδα.

Second fire υπαρχει αλλα μαλλον πρεπει να ειναι unlock.

Βαραει οποτε γυρω απο το crossair δεν εχει πορτοκαλι πλαισιο.

Σποτ κανει οπως και infantry AKA με το Q.

Αυτο με το mortar μου τυγχαινε στην ΒΕΤΑ συχνα, στο retail δεν το χω συναντησει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ακριβως ειναι εκεινες οι μπαλες που πεταει ο recon? Ακομα δεν εχω καταλαβει :tomato:

Στο UAV υπάρχει και second fire; Και αν ναι πως βαράς;

Ειναι μια ιδιοτητα που πρεπει να ξεκλειδωσεις. Στη special edition ειναι ξεκλειδωμενη απο την αρχη. Alternate fire λεγεται αν δεν κανω λαθος και επισης δινει εξτρα οπλα στους οδηγους των τανκ. Με δεξι κλικ βαρας..

Έγινε επεξεργασία από louis_gas
Link to comment
Share on other sites

Σημερα 2 CTD ΜΟΝΟ!

Ο καημενος ο lvl1 τον ρηξαμε στο στομα του λιονταριου αφου μπηκαμε σε σερβερ που ηταν μια clan VS public και ηταν ΟΛΟΙ medic με m60+Μagnum rounds.

Hταν τιτανια μαχη και ειχα μεινει απο μπαταρια στο mouse με τις μισες κινησεις να μην τις "βλεπει" καν και ειχαμε τον GruntGr να μας κοροιδευει.LOL.

Δεν με χαλασε βεβαια οτι εμπλουτσιστηκε η συλλογη dogtags :p

Εγω πραγματικα ΒΑΡΕΘΗΚΑ να μπαινω σε υπερnoob-ο σερβερ που μπαινουν οι τυποι για να συλλεξουν τα pins (το εζησα και αυτο...) και να ειναι τρεις λαλουν και δυο χορευουν αφου μπροστα τους ειναι ο αντιπαλος και αυτοι βαρανε αλλου.

Το Μ60+Magnum ειναι uber overkill (ξεπαστρεψα μιαμιση clan squad για πλακα)

Νομιζω εξαντλησα το RUSH για αρχη, καιρος για Conquest!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.