Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Στα γρήγορα βρε παιδάκια,συγγνώμη για την χιλιοειπωμένη ερώτηση,αλλά τι είπαμε κάνουμε όταν στο update βγάζει error μετά από κάμποση ώρα ;

Είναι τόσες σελίδες ,να μη ψάχνω 10άδες - 10άδες ....

Θυμάμαι ότι επανεγκατάσταση δεν χρειαζόταν.

Sorry ,sorry!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου ειπα, οτι δεν το εννοουσα ρε φιλαρακι. Δεν ηξερα οτι ησουν εσυ :p:triniti:

Οταν μοθ παιρνουν το scalp face to face δεν εχω prob. Οταν μερικοι φαρδυκωλοι σαν τον Νεφτι, αντι να βγαλουν μαχαιρι κοπανανε με οπλο και carl gustav (noob tuber ftl), τι να πεις. Αλλα του την εχω φυλαγμενη. Θα φαει 40αρα και cg next time :p

Link to comment
Share on other sites

Οταν μοθ παιρνουν το scalp face to face δεν εχω prob. Οταν μερικοι φαρδυκωλοι σαν τον Νεφτι, αντι να βγαλουν μαχαιρι κοπανανε με οπλο και carl gustav (noob tuber ftl), τι να πεις. Αλλα του την εχω φυλαγμενη. Θα φαει 40αρα και cg next time :p

Eεεε?

Μια με γκουσταβο εφαγες και ησουνα πισω απο τοιχους !

Το σκαλπ που σου πηρα ησουν κρυμμενος στο κοντεηνερ στη βαση Β και με κινησεις νιντζα ηρθα και σε εσφαξα και το βραδυ ταισα την οικογενεια μου με το νεκρο κουφαρι σου.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το διαλυσατε?

[ATTACH]46403[/ATTACH]

[ATTACH]46404[/ATTACH]

Εγω γιατι εβαλα να δω Harry Potter :tomato::p

(και οπως εχω πει, πραγματικα το εχω βαρεθει πια το BC2)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Αντε ωρε κουζουλοι

@Lazy Dog

@AKISSS

@Wizard!

[MENTION=3150]sofix[/MENTION]

[MENTION=14956]uNick[/MENTION]

Sorry :( Προέκυψε θέμα κι έπρεπε να φύγω... Το τελευταίο ΣΚ με BC2 και δε μπόρεσα να το χαρώ...

Σήμερα πάντως δε θα προκύψει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως βρήκα τη λύση στις συνεχείς αποσυνδέσεις και στο πρόβλημα εύρεσης και σύνδεσης σε servers για το router μου Thomson TG585i V7.

Μετά από 5 ώρες από πειραματισμό και σπάσιμο νεύρων επιτέλους βρήκα την λύση. Την λύση για το Strict στο NAT του router TG585 v7 ό,τι firmware και να έχετε. Με λίγα λόγια επιτέλους το NAT θα γίνει open.

1) Κάντε login στην σελίδα του router.

2) Ανάλογα το firmware μπορείτε να βάλετε on ή off το firewall. Κοιτάξτε το και άμα είναι on απενεργοποιήστε το, επίσης να βγάλετε και το UPnP.

3) Μην βάλετε να κάνετε port-forwarding στην εφαρμογή που θέλετε να ανοίξουν οι πόρτες.

4) Μετά πηγαίνετε στο pc σας και στον Πίνακα Ελέγχου και μετά στις Θέσεις Δικτύου και Κοινής χρήσης κάντε κλικ στο Τοπική Σύνδεση. Μετά κλικ στο Ιδιότητες. Κλικ στο Προτόκολλο Internet Έκδοση 4 (TCP/IPv4) και βάλτε static ip

π.χ. ip στο pc: 192.168.1.60, μάσκα ότι βάλει μόνο του και προεπιλεγμένη πύλη την ip του router. δλδ εδώ το 192.168.1.254. DNS βάλτε την ip του router πάλι και πατήστε ΟΚ για να κλείσουν τα παράθυρα.

5) Τώρα πρέπει να ενεργοποιήσετε το telnet στον υπολογιστή σας. Για όσους έχουν Windows 7 και Vista η διαδικασία είναι η ακόλουθη:

Πίνακας Ελέγχου και μετά Προγράμματα και Δυνατότητες. Μετά κλικ αριστερά στο Ενεργοποίηση ή Απενεργοποίηση Δυνατοτήτων των Windows. Επιλέξτε το Πρόγραμμα-Πελάτες Telnet και πατήστε OK. Θα τον βάλει στο pc σας σε λίγο.

6) Τώρα στην μπάρα αναζήτησης στην Έναρξη γράφουμε cmd και enter. τώρα γράψτε την εντολή: telnet %router-ip%" (όπου "%router-ip%" είναι η ip του router σας, όπως 192.168.1.254) δλδ

telnet 192.168.1.254

7) Βάλτε το login name του router. Αν δεν το αλλάξατε είναι Administrator με A κεφαλαίο και enter.

8) Pass του router. Άμα δεν το αλλάξατε απλά πατάτε enter χωρίς να γράψετε τίποτα.

9) Τώρα ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ γράφτε την εντολή nat tmpladd intf=Internet type=nat outside_addr=0.0.0.1 inside_addr=%pc-ip%" (όπου "%pc-ip%" είναι η ip του pc σας, πχ 192.168.1.60. Αυτήν που βάλατε πριν στα Windows και πατήστε enter.

Παράδειγμα εντολής:

nat tmpladd intf=Internet type=nat outside_addr=0.0.0.1 inside_addr=192.168.1.60

10) Γράψτε

saveall

μετά γράψτε exit και μετά πάλι exit.

11) Απολαύστε το nat-open.

Πηγή.

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.