Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Γράφω το πρόβλημα που αντιμετώπισα εδώ σε περίπτωση που συμβεί και σε κανένα άλλο.

Εχω αγοράσει το παιχνίδι από g2play.net στην έκδοση download μέσω ea download manager. Προχτές έκανα format λόγω αλλαγής hardware και δοκίμασα να εγκαταστήσω το game μέσω origin. Όλα οκ μέχρι τη στιγμή που δοκίμασα να τρέξω το παιχνίδι, όπου έλαβα το παρακάτω μύνημα: For security reasons, the registration code for your game has been deactivated. Please refer to your customer service website to resolve this issue.

Μιλάω με στο chat της ea και μετά από μισή ώρα καταλήγουμε στο ότι δεν είναι πρόβλημα της ea αλλά του retailer(g2play.net) και η ea δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Μιλάω με g2play.net και μου λένε φταίει η ea(έλεος). Τους στέλνω το log από το chat και η απάντηση ήταν να μου δώσουν νέο key αλλά για την απλή έκδοση και όχι την limited που είχα γιατί δεν υπήρχε σε στοκ. Δήλαδη λέω έχω χάσει το profile μου(ffs), και απαιτώ από να μου δώσουν την αξία του παιχνιδιού με τη μορφή πόντων για νέα αγορά, στο οποίο συμφώνησαν.

Να πώ ότι μετά από αρκετά mail και αφού ρώτησα επανελλημένα γιατί συναίβει κάτι τέτοιο απάντηση δεν πήρα.

Το μόνο θετικό είναι ότι θα πάρω το Battlefield 3 με 6€.

Link to comment
Share on other sites

Τι ping έχεις με k-play.de ;

Προσπαθώ (μέσω google) εδώ και ώρα να βρώ πως να κάνω πίνγκ τους σέρνερς της κ-πλέι.... :suicide:

(ασχετοσύνης γαρ....)

Μέσα απο το παιχνίδι να το δω? :innocent:

Γενικά το χαμηλότερο πινγκ που έχω, είναι στα 80'' - όταν κάνω search στους σέρνερς,

Και σαν συνδεθώ σε κάποιον με 80'' - εχω γύρω στα 170 - 190'' :help:.

(Το έχω αγοράσει ''φυσικά'' - από κατάστημα το παιχνίδι.)

Έγινε επεξεργασία από The Blackjohn
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καλό, ούτε κακό.

Με τι ISP είσαι ?

Με την OTEnet εγω έχω 50ms με k-play π.χ.

Μπορεί βεβαίως σε άλλη εταιρία/χώρα ( π.χ. Γαλλία ) εσύ με άλλον ISP να έχεις καλύτερο βεβαίως.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8627]The Blackjohn[/MENTION] Δεν είναι άσχημο αλλά δεν είναι και καλό. Εγώ στα 50-60 παίζω. Έχεις δοκιμάσει σε 24άρηδες servers; Επιλέγεις πάντα servers με κάτω από 100 ping στον server browser;

Link to comment
Share on other sites

The Blackjohn Το ping σου δεν εχει τιποτα φιλε μια χαρα ειναι,το προβλημα

ειναι οτι αυτο το παιχνιδι εχει κακο netcode και εντος παιχνιδιου δεν βλεπει

ping αλλα latency οποτε εχεις στον server browser 80 ping και μεσα 200+

αλλα latency....

Εδω να τονισω οτι το προβλημα ξεκινα με τα admin tools του καθε server που

ενω εχει ping limit βλεπει το latency και σε διωχνει (kick over 250+ping)...

Ελπιζω να μην εχουμε τα ιδια στο BF3...

Link to comment
Share on other sites

Tellas/Wind έχω, 24άρα (συνδεδεμένος στα 17.500).

Πάντα μπαίνω σύμφωνα με το πίνγκ (και όχι με τη πίστα κτλ...) και στους πρώτους ταχύτερους σέρβερς που βγάζει (δηλ. από 80 έως 88 περίπου).

Σε 24αρη σέρβερ νομίζω κάνει το ίδιο.

Και νόμιζα οτί το κάνει λόγο του ότι είναι πάντα γεμάτοι (μπαινω οταν ειναι 29/32 οι θεσεις).

:...::rubik:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=8627]The Blackjohn[/MENTION] έχω πάνω από εβδομάδα να μπω να παίξω και δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι. Συνήθως σε 32άρηδες servers οι οποίοι μπορεί να μην έχουν και ping limit μπορεί να φαίνεται ότι εσύ έχεις καλό ping αλλά να laggάρεις είτε γιατί δεν σηκώνει ο server τους 32 είτε γιατί υπάρχουν άλλοι με μεγάλο ping που σου προσθέτουν μία ελάχιστη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

1. Μπορεί ο αντίπαλος να μπει στη βάση σου; Μιλάω για την βάση όχι για δική σου σημαία φυσικά. Έκανα spawn και με έφαγαν με το καλημέρα και όταν έδειξε το kill cam ήταν δύο μέσα σε ένα container που βρισκόταν στο χώρο της βάσης μου....

2. Μας έχουν πάρει όλες τις σημαίες, οπότε αντί να κάνω επίθεση, που σα sniper δεν είναι και το ατού μου, κάθομαι στη βάση και κάνω spotting (πήρα και medal, αμέ!). Στη διάρκεια αυτή, βλέπω έναν αντίπαλο κρυμμένο και του ρίχνω στο κεφάλι. Μαζί με αυτόν σκοτώνει κι εμένα λέγοντάς μου ότι κάνω base camping! :wassat: Ok, δεκτό. Κάνω spawn και με το που έχω ήδη βγει από τη βάση τρέχοντας, βλέπω έναν αντίπαλο... Του ρίχνω headshot και μου κάνει το ίδιο!!! Μου το έκανε άλλες 4 φορές, όποτε χτυπούσα κάποιον και ήμουν κοντά στη βάση και δε μπορούσα να το αποφύγω γιατί οι άλλοι ήταν καλύτεροι, μας είχαν πάρει όλες τις σημαίες, οπότε αναγκαστικά έκανα spawn στη βάση! Bug του παιχνιδιού ή μ@κία ρύθμιση στο server;;;

Link to comment
Share on other sites

1. Πολύ σπαστικό αυτό, ειδικά αν παίζουν spawn-killers στην άλλη ομάδα...

2. Ναι, αλλά αν σε "στιγματίσει" μια φορά, και τύχει οι άλλοι να σε έχουν αποκλείσει, τι κάνεις; Τρέχεις σαν τον λαγό μπας και καταφέρεις να απομακρυνθείς και μετά να ρίξεις...; :tomato:

Link to comment
Share on other sites

2. Ναι, αλλά αν σε "στιγματίσει" μια φορά, και τύχει οι άλλοι να σε έχουν αποκλείσει, τι κάνεις; Τρέχεις σαν τον λαγό μπας και καταφέρεις να απομακρυνθείς και μετά να ρίξεις...; :tomato:

να παιζεις rush και δεν θα βρεθεις στην ιδια θεση..συνηθως εχεις μεγαλυτερο χωρο να επιτεθεις..

Link to comment
Share on other sites

1. Πολύ σπαστικό αυτό, ειδικά αν παίζουν spawn-killers στην άλλη ομάδα...

2. Ναι, αλλά αν σε "στιγματίσει" μια φορά, και τύχει οι άλλοι να σε έχουν αποκλείσει, τι κάνεις; Τρέχεις σαν τον λαγό μπας και καταφέρεις να απομακρυνθείς και μετά να ρίξεις...; :tomato:

1. Γιαυτό υπάρχουν servers με τέτοιες ρυθμίσεις όπου όποιος κάνει spawn-kill πεθαίνει επίσης και μετά από 2 warnings γίνεται kicked.

2. Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το "σε έχουν αποκλείσει", αλλά σε περιπτώσεις όπου βλέπεις πως οι ομάδες δεν είναι σωστές, δεν έχει νόημα να χάνεις την ώρα σου και την ηρεμία σου και γενικά να μη χαίρεσαι το παιχνίδι όπως πρέπει. Αλλάζεις server...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τι εννοείς με το "σε έχουν αποκλείσει"...

Εννοώ ότι έχουν πάρει οι άλλοι όλες τις σημαίες και αναγκαστικά κάνεις spawn στη βάση σου, όπου ο αντίπαλος είναι ακροβολισμένος απ'έξω και δε μπορείς να βγεις

Link to comment
Share on other sites

Η βαση εχει οχηματα παρε ενα quad bike και φυγε μην ξεχασεις

να βαλεις και εναν μηχανικο πισω να πεταει cg για turbo :hehe:

Περα απο την πλακα ομως ...

1 Εχει και αλλα mods το παιχνιδι ...

2 Εχω παρατηρηση σε πολλες περιπτωσεις ολοκληρες squad

να ειναι snipers σε map με οχηματα και οχι μονο να μην παιζουν

επιθετικα για ενας καλος sniper θα μπορουσε να κανει τον κοσμο

να παραμιλαει αλλα να καθονται παθητικα και να περιμενουν απο

2-3 να κερδισουν το παιχνιδι.

3 Σε Conquest mode (σημαίες) καμια φορα δεν εχουν σημασια η

σημαιες αλλα το να κανουν spawn οι συμπαικτες σου οπως και το

οτι θα πρεπει να διαλεξεις μια στρατηγικη για τον χαρτη.

Παραδειγμα θα παιξω sniper θα ειμαι στο D (πιο κοντινη σημαια

στην εχθρικη βαση) δεν θα εμπλακω μονο σε περιπτωση που ειμαι 99% σιγουρος

οτι θα τον φαω τον αλλο και θα αφησω την squad μου να βγαλει τα καστανα

απο την φωτια πιστεψε με σε περιπτωση που εχουν ολες τις σημαιες οι αντιπαλοι

η squad σου θα το εκτιμηση αυτο.

Παραδειγμα 2 Θα παιξω μηχανικος στην A (κοντα στην βαση μου σημαια)

και θα προσπαθησω να την κρατησω με νυχια και με δοντια (mines-cg)

αν μου την πεσουν εχω και την βαση κοντα για ενισχυσεις tanks κτλ

Στo conquest χρειαζεται υπομονη αρετη αλλα προπαντων στρατηγικη

καλο ειναι να εχεις headset να μπορεις να μιλας αντι να γραφεις στην

squad σου και το καλυτερο να παιζεις με μερικα φιλαρακια και να ειστε

σε καναλι teamspeak-ventrilo etc ωστε να μιλατε απευθειας και παραλληλα

να κανετε την πλακα σας.!!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0tDm3JJ8LpA]‪DonVito vs Vaggos013‬‏ - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

παιδες οταν γυρισω με το καλο, θα ξαναανοιξω τον σερβερ στο teamspeak να μπαινουμε ολοι μεσα να κανουμε χαβαλε!! οποιος ειναι μεσα κανει like (γιατι αμα ειμαι μονος μου δεν αξιζει να τον ανοιξω :p)

ο σερβερ ανοιξε!!

IP: bfthelab.hopto.org:9987

Pass: thelabis

δεν ξερω τι ονοματα να βαλω στα καναλια.. γιαυτο εφτιαξα 3 ... οποιος θελει μου λεει ονοματα :D

Έγινε επεξεργασία από uNick
Link to comment
Share on other sites

ο σερβερ ανοιξε!!

IP: bgthelab.hopto.org:9987

Pass: thelabis

δεν ξερω τι ονοματα να βαλω στα καναλια.. γιαυτο εφτιαξα 3 ... οποιος θελει μου λεει ονοματα :D

<13:07:18> Trying to resolve hostname bgthelab.hopto.org

<13:08:37> Failed to resolve hostname 'bgthelab.hopto.org'

Δεν συνδέεται διότι δε βρίσκει τη IP.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.