Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

tragikos, για πες κανενα οδηγο που να δουλευει καλα,γιατι σε βλεπω αρκετα ενημερωμενο.τωρα ειμαι με τους 11.4

Εγώ έχω μείνει στον 10.4a. Παίζει τέλεια και δεν σκοπεύω να τον αλλάξω παρά μόνο όταν βγει το BF3 που θα θέλει τους δικούς του. Από άλλους που διαβάζω πάντως και δοκιμάζουν συνεχώς, έχουν μείνει επίσης στους 10.4

@tragikos

Δε λέω ότι έχει πρόβλημα η 4870. Ούτε oc έχω πουθενά. Catalyst έχω δοκιμάσει 11.2, 11.3, 11.4. Το κωλοπαίχνιδο είναι προβληματικό...

Δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις τους 10.4. Επίσης δοκίμασε αν έχεις onboard κάρτα ήχου να την απενεργοποιήσεις να δεις αν θα τρως CTD ακόμα (παίζοντας χωρίς ήχο προφανώς).

Σε 64άρια παίζω και εγώ, έχοντας επίσης την έκδοση του Steam και μέχρι πριν κάμποσο καιρό είχα την 4870.

Link to comment
Share on other sites

32ρια έχω.

Το έφτιαξα αλλά δε φαντάζεστε πως...

Λόγω 32Βit και 4gb ram, είχα βάλει 3gb switch. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα κάπου αλλού...

Το κακό είναι ότι λόγω της τροποποίησης της διευθυνσιοδότησης και του περιορισμού των 32bit, αλλάζανε τα μεγέθη με τα οποία καταχωρούνταν οι εφαρμογές στη μνήμη και έκανε overflow όταν το bad company γέμιζε τα πάντα, με τελευταία την ΑΤΙ. Για να μην τα πολυλογώ...χρειαζόταν στο boot.ini των windows, μετά το 3gb switch, να προσθέσω /userva=2900, που περιορίζει το user address space.

Και ως δια μαγείας, λύθηκε το πρόβλημα! Και έχει και καλύτερες επιδόσεις λόγω του ότι πλέον αξιοποιεί βέλτιστα τη μνήμη. :triniti:

Πάω να νιώσω λίγο single και θα τα πούμε...

Έγινε επεξεργασία από Occultist
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

tragikos,δοκιμασα τον 10.4 τον επισημο,επαιξα καμια ωρα χωρις frame drops και κολληματακια διαφορα κατα τη διαρκεια και κατα το respawn.ολα μου φαινονται πιο fluid στο παιχνιδι.εννοειται οτι μενω μς αυτους:T:

σε ευχαριστω πολυ για το tip:dance3::)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ snips

Καλά τα λες για τα 64bit, αλλά άμα έχεις το μηχάνημα και για δουλειά, και έχεις περάσει ένα σωρό πράγματα, πραγματικά δεν παίζει με την ΚΑΜΙΑ το format και ένα μήνα μέχρι να το επαναφέρω στην προτέρα κατάσταση...

Τώρα άμα περνάς μόνο drivers, παιχνιδάκια και 3dmark...νταξ...

Και μια ερώτηση για το παιχνίδι : Είναι το φυσιολογικό του να φαίνεται έτσι παντού μουντό, σαν συννεφιασμένο, ή εγώ δε μπορώ να ρυθμίσω σωστά brightness/contrast στο συγκεκριμένο παιχνίδι;

Έγινε επεξεργασία από Occultist
Link to comment
Share on other sites

Ναι sorry, σε michalos πήγαινε...

HBAO το έχω off. Το bloom δε με ενοχλεί. Εννοώ γενικότερη φωτεινότητα contrast. Στα default του μου φαινόταν σαν καμένο φιλμ...Έπαιξα με τους δείκτες λίγο να το κάνω να φαίνεται ανθρώπινο, αλλά μοιάζει λες και παίζω πάντα απόγευμα με συννεφιά:p Μου θυμίζει παλιότερες εποχές ΑΤΙ που ποτέ δεν έδειχνε στα default σωστά χρώματα/φωτεινότητα - καιρό είχα να συναντήσω το συγκεκριμένο πρόβλημα...Στη nvidia δε χρειάζεται να πειράξεις ποτέ τίποτα και δείχνει πάντα σωστά πάντως:p Αν και συνήθως είμαι υπέρ της κόκκινης, αλλά κάποια πράγματα να λέγονται...

screenshot και να στείλω, στο δικό σας Monitor, με τις δικές σας ρυθμίσεις, θα φαίνεται αλλιώς...

ΥΣ. Άσχετο, αλλά κυκλοφορεί πολύ hack και στο bad company δυστυχώς...Έχετε καναν καθαρό και με καλούτσικο ping server να προτείνετε;

Έγινε επεξεργασία από Occultist
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βγήκε το BC2, παίζω με το Razer mamba το οποίο με είχε βολέψει, είναι τρελό ποντίκι κτλ. Πριν λίγες μέρες έπιασα ένα G500 ενός φίλου, και με ενθουσίασε το πόσο καλά εφαρμόζει στο χέρι, οπότε κάναμε τράμπα για λίγο καιρό και αυτές τις μέρες παίζω με το G500 και οφείλω να πω ότι είναι καταπληκτικό ποντικάκι. Πολυ ακριβές, έχω ξεσκιστεί στα headshot και στα kills, παίζω πολυ καλύτερα απ' ότι με το mamba. Με το mamba εκεί που έχεις λοκάρει επάνω σε έναν και πυροβολάς, μερικές φορές φεύγει ελάχιστα δεξιά-αριστερά με αποτέλεσμα 2-3 σφαίρες να πάνε στο βρόντο κάτι το οποίο τελικά πολλές φορές κρίνει το αν θα πάρεις kill ή αν θα στη φορέσουν. Με το g500 είναι πιο σταθερό, και πολυ πιο ακριβές.

Πάμε για G500 λοιπόν.

Έγινε επεξεργασία από dimitris_s
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το g500 ομως εχει ενα σωρο αλλα μειονεκτηματα που προσωπικα ΔΕΝ μπορω να τα αγνοησω, το πιο βασικο οτι δεν μου καθεται καλα στο χερι οπως κανενα mx510-518 δεν μου εκατσε ποτε. ( υποκειμενικο αυτο ok )

Αυτο που σου ξεφευγε ή ειναι θεμα συμβατοτητας της επιφανειας με την μπουρδα τον twin eye laser sensor ( γενικα θες hardpad για laser, πολλα cloth τους ξυνιζουν συνηθως) ή ειχες τπτ μικρο-κραδασμους στο γραφειο που οσο κουλο και να σου ακουγεται μπορουν να επηρρεασουν την θεση του κερσορα ( το λεγομενο z-axis tracking )

Με περιμενει ενα deathadder black edition σπιτι μου απτο μεσημερι παντως, ανυπομονω να δω αν θα εκθρονιστει τελικα το explorer 3.0 μετα απο τοσα χρονια ή οχι :p

Δοκιμασε να βγαλεις και το smoothing απτα .dbx του παιχνιδιου, εχει μια μικρη διαφορα προς το καλυτερο στην αποκριση http://www.overclock.net/pc-games/696953-bc2-removing-negative-accel-adjusting-independent.html

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με περιμενει ενα deathadder black edition σπιτι μου απτο μεσημερι παντως, ανυπομονω να δω αν θα εκθρονιστει τελικα το explorer 3.0 μετα απο τοσα χρονια ή οχι :p

Το Deathadder είναι φοβερό mouse, προχθές το συζητούσα με ένα φίλο που το πήρε και έχει πάθει την πλάκα του(έκανα και μερικές δοκιμές:p)! Και σχεδιαστικά/εργονομικά μοιάζει με το explorer.

Εγώ προσωπικά το G5 δεν το αλλάζω(μέχρι να μη δουλεύει δλδ)!!!:fun:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.