Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Άρχισα να δουλεύω το πιστολάκι Radio warfare ...

Πολύ γέλιο .... άμα την φάει ένας και έχει παρέα και άλλους από την ομάδα του σε ταμπούρι,

τρελαίνονται ... :man_in_love:

Εντάξει το να μαρκάρεις οχήματα είναι το φυσιολογικό .... αλλά ποιος είπε ότι εγώ είμαι φυσιολογικός ? :p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν παίζω κάθε μέρα, να πω ότι ανά εβδομάδα στην χειρότερη 3 ώρες στην "καλύτερη" 10ωρο...

Μια από τα ίδια και εγώ.

Υπάρχει εβδομάδα που δεν το έχω αγγίξει αλλά υπάρχει και εβδομάδα που έχω λιώσει με 5ωρα κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

άσχετο αλλά σε περίπτωση που θέλω να δημιουργίσω καινούριο στρατιωτη με άλλο nickname πως το κάνω?

Υπάρχει κάποιο walk-through?

Log off, log in, και μετά Create New.

[ αν έχεις το autologin δεν σου βγάζει το παράθυρο που μπορείς να κάνεις new soldier ]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μπορώ να πω κουβέντα ....

Ομάδα με μαζι με Niksoul & Skrutz ... Τρεις γύρους τους αλλάξαμε τα φώτα ..

Και μια υπέροχη σκηνή επί οθόνης από της λίγες ,

επιτιθέμενος σε εχθρό που πήγε να χτυπήσει πισώπλατα τον Niksoul ,

χώθηκα στην φάση και αυτό που ακολούθησε έμοιαζε με χορό ..

Ο Niksoul πήδαγε ξαφνιασμένος , αντίπαλος πήδαγε και αυτός ξαφνιασμένος ,

μιας και ήταν 100% σίγουρος ότι τον είχε ..

Και εγώ αφού τον ξεπάστρεψα , παραλίγο να δω και τα θυμάρια .. :)

Άλλο να το λέω , άλλο να το δεις .... ήταν για φωτογραφία ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση :

οταν πετυχω το Heli me Dart πως πεταει flares ? πως γινεται με ποιο πληκτρο ?

επισης οταν πεταξει flares χανεται το dart που εριξα ?

Αναλογο γινεται και οταν πετυχω τανκ ,πως το κανουν παλι εκει?

Βεβαια εκει που δεν γλιτωνει το heli ειναι οταν του ριχνει τανκ με το πολυβολο,ειδικα αν του ριχνουν 2 τανκ μαζι δεν γλυτωνει με τιποτα.Μεχρι τωρα εριχνα darts και μετα με το rpg εριχνα τα heli.Αλλα βρεθηκαν καποιοι που δεν κανουν αλλο τιποτα απο το να παιρνουν heli και να ριχνουν συνεχεια απο την βαση τους ,απο του διαολου την μανα δηλ και αν καποιος τους πετυχει να ριχνουν flares.

Ετσι βρηκα μονη λυση το πολυβολο του τανκ και να λεω στα αλλα τανκ της ομαδας μου να βαρανε ολα μαζι το heli

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση :

οταν πετυχω το Heli me Dart πως πεταει flares ? πως γινεται με ποιο πληκτρο ?

επισης οταν πεταξει flares χανεται το dart που εριξα ?

Αναλογο γινεται και οταν πετυχω τανκ ,πως το κανουν παλι εκει?

Βεβαια εκει που δεν γλιτωνει το heli ειναι οταν του ριχνει τανκ με το πολυβολο,ειδικα αν του ριχνουν 2 τανκ μαζι δεν γλυτωνει με τιποτα.Μεχρι τωρα εριχνα darts και μετα με το rpg εριχνα τα heli.Αλλα βρεθηκαν καποιοι που δεν κανουν αλλο τιποτα απο το να παιρνουν heli και να ριχνουν συνεχεια απο την βαση τους ,απο του διαολου την μανα δηλ και αν καποιος τους πετυχει να ριχνουν flares.

Ετσι βρηκα μονη λυση το πολυβολο του τανκ και να λεω στα αλλα τανκ της ομαδας μου να βαρανε ολα μαζι το heli

Εγώ αναγκάστηκα να το μάθω (και θεωρώ ότι το κατέχω πλέον) μετά την "αναβάθμιση" των choppers με τα flares. Πλέον υπάρχει κόσμος που το μόνο που κάνει είναι να περιμένει στο spawn του chopper να κάνει γύρους και να τσακίζει κόσμο (δυνάμωσαν και τα όπλα του UH-60), και με το που τον πετυχαίνεις με tracert να πετάει flares. Οπότε πλέον για μένα το tracert έχει νόημα μόνο αν παίζεις με noobά οδηγό chopper ή εναντίον tanks...

Άλλωστε αν δεν κάνω λάθος, ανέβασαν και το dmg του στα επίπεδα του RPG.

Άρα μάθε και το AT4 :p

Τα flares στο heli και το smoke στο tank απενεργοποιεί το dart. Για να τα ενεργοποιήσεις χρειάζεται να έχεις επιλέξει το smoke spec και να πατήσεις το δεξί κλικ του ποντικιού.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.