Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

παιδιά επειδή δεν έχω paypall κλπ μπορώ να το αγοράσω με paysafecard ?

Αν θέλεις να πάρεις από ea-store υποστηρίζονται 3 τρόποι πληρωμής...

-credit card

-paypal

-clickandbuy

Εγώ χρησιμοποίησα την πρώτη επιλογή για spectact και vietnam.

Σκέφτομαι τώρα μήπως κάνω preorder και το crysis2, αλλά λέω να περιμένω κανένα review...

Link to comment
Share on other sites

μένει κανένας [ame=http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=athens&sll=39.164141,-108.193359&sspn=49.572197,114.169922&ie=UTF8&hq=&hnear=Athens,+Greece&ll=37.96352,23.573656&spn=0.024936,0.055747&t=h&z=15]Πέραμα[/ame] που να έχει paypall ?

(δεν θα χάσει , αυτό έχω να πω μόνο)

Link to comment
Share on other sites

Στο Steam νομίζω δέχεται και PaySafe Card, αλλά δεν είναι τελικά σίγουρο αν παίζει με την έκδοση retail. Υπάρχει μία ασάφεια σε αυτό το θέμα...

καπου στο steam forums νομιζω ειδα οτι παιζει

Link to comment
Share on other sites

κι΄ εγω παιδια αγανακτησα με την αδικια του specact και αναγκαστηκα το αγορασα χτες με καρτα paypal απο την eastore, που εχει ενα φιλαρακι μου μαζι με το vietnam. Απλα για να ξερετε το specact ξεκλειδωνει μεσο του κωδικου που θα σας σταλει μετα την πληρωμη απο την ea κι΄ ενεργοποιειται μεσα απο το παιχνιδι βαζοντας απλα μεσα απο τα options το reddem code

Windows:7 Ultimate 64-bit

memory:4 dimm 2gb (dual channel) corsair dominator 1066 ddr2 (8gb)

mobo:asus p5q

processor:intel Core 2 Duo E8500

graphic:msi-gtx 480

hard disk:2 WD abyss raid 3 500 gb in raid

power supply:ENERMAX 1000W GALAXY

view:samsung syncmaster t260 26'

connection:HDMI to HDMI

internet:Conn-x 24mbs

Έγινε επεξεργασία από Captainjohnnyred
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κακοφαίνεται το θέμα κόστος , για ένα απλό expansion ,

που θα παίζει αποκλείστηκα στο Ίντερνετ ..

Αμα δεν έχει μια δυο πίστες Off line , να κάνεις λίγο χουζούρι με καμιά αποστολή ,

δεν λέει για τα λεφτά που το δίνουν. ( Με 16 λίρες πήρα το βασικό παιχνίδι 20€ )

Θα κάνω υπομονή, και βλέπουμε .

Link to comment
Share on other sites

BC2 single δεν έχω παίξει ακόμα, μόνο multy. Το Vietnam κοστίζει λιγότερο από το 1/2 του BC2 όταν βγήκε και τουλάχιστον από όσα διαβάζω δεν είναι απλά 3-4 νέα maps (όπως το τελευταίο patch που ήταν και τσαμπέ) αλλά έχει πέσει δουλειά ώστε να δώσουν μια πιο "Vietnam" εμπειρία και μάλιστα λόγο την αφαίρεση όλων των μοντέρνων αξεσουάρ θα έχουμε και rebalance!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κακοφαίνεται το θέμα κόστος , για ένα απλό expansion ,

που θα παίζει αποκλείστηκα στο Ίντερνετ ..

Δεν θα το έλεγα και απλό expansion. Έχει 6 νέα οχήματα, 15 νέα όπλα, 5 νέους χάρτες (κάθε ένας σε όλα τα modes) και νέο 2ωρο soundtrack με 13€. Όπως γράφει και το review του IGN για το Vietnam:

Honestly, the most confusing thing about Bad Company 2 - Vietnam is why it isn't a separate game entirely.
Για το συγκεκριμένο παιχνίδι έχω δώσει ως τώρα 40€ για το ίδιο, 70€ για mouse, 70€ για ακουστικά, σύνολο 180€ και έχω αφιερώσει 400+ ώρες (στο multi + 5 το πολύ στο single) σε 9 μήνες που το έχω. Παρόλα αυτά δεν το έχω βαρεθεί ακόμα και ευχαρίστως έδωσα άλλα 13€ για το expansion. :)
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

καπου στο steam forums νομιζω ειδα οτι παιζει

Ορίστε το official thread στο forum του Steam για το θέμα:

Purchasing BC2 Vietnam on Steam vs non-Steam

Συγκεκριμένα:

[...]

You have bought the base game somewhere else, and Vietnam on Steam - this is not possible, because Steam will not sell Vietnam to someone who does not have the base game on Steam.

If you somehow did manage to make such a purchase anyway, please contact Steam support.

[...]

You have bought the base game somewhere else, and someone has gifted you Vietnam on Steam - I don't know yet what will happen in this case. Will update once I get that info.

[...]

Άρα retail/EA store για το κεντρικό παιχνίδι και Vietnam από Steam = no go :nothing:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με το κόστος, μην τους θεοποιούμε κιόλας...

1. Όταν έχεις την πλατφόρμα έτοιμη, είναι πολύ εύκολο, γρήγορο και κοστίζει μόνο τον επιπλέον χρόνο που θα χρειαστεί να φτιάξουν τα νέα skins και να τριμάρουν λίγο τις παραμέτρους... Δεν θα γράψουν νέα objects και δεν θα ξαναγράψουν μέρη της μηχανής...

2. Όσο καιρό καθόντουσαν και έφτιαχναν τον vietnam, θα μπορούσαν να βελτίωναν το bc2, ώστε να το εκμεταλλευτούν αργότερα να βγάλουν το vietnam που να είναι και καλύτερο... Δε νοείται μετά από 1 χρόνο σχεδόν οι servers να έχουν τέτοια χάλια και το παιχνίδι να γίνεται εκνευριστικό και να μην μπορείς να παίξεις... απαράδεκτο lag, απαράδεκτο net code και απαράδεκτη υποστήριξη...

3. Αν έβγαζαν το vietnam, το οποίο είναι το bc2 με άλλο skin και το πούλαγαν 20+€, τότε πόσοι νομίζετε ότι θα τα έδιναν...? Θα ήταν κοροϊδία... και όταν βάζεις μια κοροϊδία, πάνω από την άλλη, τότε (θα έπρεπε να) σε παίρνουν με τις πέτρες...

4. Θα μας σπάσουν πάλι τα νεύρα με τα bugs, τα lag και και

Μας κατάντησαν και μας έπεισαν να γουστάρουμε που παίζουμε παιχνίδια, κατώτερα και χειρότερα απ' ότι 3 χρόνια...? wtf...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.