Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Αυτο ειναι το original...

Note #4: The supplied GUID has been associated with hacking or interfering with the normal operation of our PunkBuster software and has therefore been compromised resulting in a global ban from PunkBuster enabled game servers. We have no way of knowing who was actually playing with this GUID at the time the violation was triggered. We also have no way to know if the violation was triggered on your specific computer. Our system does not collect personal information and furthermore we have no way to attach a cheat/hack violation to a specific person. This ban will not be lifted as then the person who did trigger the violation would again be able to join PunkBuster Servers using this GUID.

To be clear: we are not saying that you cheated as we have no way to know who triggered the violation. If it is certain that no one playing on your computer ever had a cheat/hack violation triggered by PunkBuster, then your GUID (cdkey and/or game account password) has been stolen by or leaked to someone who has used it on a different computer to trigger the violation. We do not have the means to help you find out who is responsible for compromising your GUID.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω προτάσεις για nvidia κάρτα. Το σύστημα είναι τις υπογραφής και η ανάλυση που παίζω 1920x1080. Βασικά αξίζουν οι nvidia για BFBC2 ή κι αυτές κρασάρουν ή δημιουργούν άλλα προβλήματα;

Οσο παραξενο μπορει να σου ακουγεται, χρειαζεται πρωτα να πας σε quad, ειδικα αν παιζεις σε 32man servers, αν δεν εισαι διατεθιμενος να πας σε i5 / i7 και προτιμας να παρεις κανεναν C2Q μεταχειρισμενο ή τπτ απο AMD τοτε μια 5850 ειναι μονοδρομος, οι αντιστοιχες nvidia λογω fail drivers θελουν ντε και καλα i5 το λιγοτερο για να αποδωσουν στο συγκεκριμενο παιχνιδι, περισσοτερα εδω -> http://www.thelab.gr/1062922957-post27.html

Fermi issues: Low GPU Usage and Bad Company II Stuttering - Page 86 - Overclock.net - Overclocking.net

Are you a bc2 player ? Do NOT buy gtx460 if .... - [H]ard|Forum

Ενας τυπος που δουλευει στην nvidia ποσταρε προσφατα αυτο το screen απτους νεους drivers που ετοιμαζονται

bfbc2.jpg

Υποτιθεται αυτα τα αποτελεσματα ειναι με εναν "μουσειακο" Q6600, τωρα ποτε θα τους βγαλουν αυτους τους drivers ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο, επρεπε να υπαρχουν ηδη απτο καλοκαιρι μην πω απο τον μαρτιο.

edit : τωρα ειδα οτι εχεις ηδη ATI, χωσε τους 10.5 hotfix αλλαξε cpu και αν εξακολουθεις να μην εισαι ικανοποιημενος το ξανασυζηταμε :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Με "pbbans" εννοείς το μήνυμα που λεει κάτι για 0 minute respond η κάτι τέτοιο; αν ναι κάνε manual update το PB.

Aυτο μου εβγαζε αλλα δυο λεπτα.....Αν εννοεις να μπω στο pb και να κλικαρω πανω στο bc2 για να κανει update ,ναι το εκανε ,αλλα δεν με αφηνη......

Link to comment
Share on other sites

Aυτο μου εβγαζε αλλα δυο λεπτα.....Αν εννοεις να μπω στο pb και να κλικαρω πανω στο bc2 για να κανει update ,ναι το εκανε ,αλλα δεν με αφηνη......

Κάνε άλλη μια προσπάθεια, εγκατέστησε το pbsetup διάλεξε το παιχνίδι θα σου βγάλει ποια έκδοση έχεις και ποια είναι στο παιχνίδι αν είναι διαφορετικές χρειάζεται update.

PunkBuster Online Countermeasures

Link to comment
Share on other sites

Cpu δεν μπορώ να αλλάξω προς το παρόν δυστυχώς αλλά ούτε να βρω τους 10.5a hotfix. Μόνο τους απλούς 10.5. Σίγουρα θα περιμένω μέχρι τα Χριστούγεννα να δω και την GTX560 και εύχομαι με καινούριους drivers.

Link to comment
Share on other sites

Δν μου φτανουν..Γυρω στα 7 ευρω εχω μεσα ακομη και προσπαθω να το παραγγειλω για τν cheatera..Αν θες αυριο αν βαλω λεφτα μεσα..

Edit

Ψαχνω να βρω τν επιλογη για gift στο eastore..Τυφλος ειμαι??Βοηθηστε καποιος..Το εχω ειδη κανει add στο basket.

Φίλε Λάμπρο ευχαριστώ για την προσφορά και την καλή θέληση να βοηθήσεις!

Τα αγόρασα πριν πέντε λεπτάκια από την πιστωτική της αδερφής μου,να γλυτώσω και τα τρεξίματα στην τράπεζα, που δεν θα προλάβαινα αύριο λόγω δουλειάς...

Ευχαριστώ και πάλι!

:)

Παώ τώρα να δοκιμάσω το specact!

:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάνε άλλη μια προσπάθεια, εγκατέστησε το pbsetup διάλεξε το παιχνίδι θα σου βγάλει ποια έκδοση έχεις και ποια είναι στο παιχνίδι αν είναι διαφορετικές χρειάζεται update.

PunkBuster Online Countermeasures

Το εκανα αλλα παλι γινεται το ιδιο.....Μετα το καινουργιο patchτο pb κικαρι κοσμο....Εκανα ενα σερφαρισμα κ ειδα οτι πολυ εχουν το ιδιο προβλημα...πριν λιγο μπηκα κ στο φορουμ tου steam k διαβαζω παρομοια προβληματα... Δεν ξερω τι παιζει,αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι εχουν χαση την μπαλλα...κ η ξεφτιλα ειναι οτι στελνουν το ιδιο μυνημα...απιστευτο

http://forum.ea.com/eaforum/posts/list/4212448.page

Έγινε επεξεργασία από jother74
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι δεν σε έχουν απλα kickαρει αλλά σε έχουν μπανάρει λόγω cheat...!! Το punkbuster αναβαθμίστηκε χθες για να αναγνωρίζει νέα cheat.

Αν δεν έχεις κλέψει (προς θεου δεν σε κατηγορώ) πιστέυω πως θα βρεθεί λύση. Τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι, απλά να περιμένεις

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι δεν σε έχουν απλα kickαρει αλλά σε έχουν μπανάρει λόγω cheat...!! Το punkbuster αναβαθμίστηκε χθες για να αναγνωρίζει νέα cheat.

Αν δεν έχεις κλέψει (προς θεου δεν σε κατηγορώ) πιστέυω πως θα βρεθεί λύση. Τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι, απλά να περιμένεις

Ποτε σε κανενα παιχνιδι δεν εχω κλεψει,θελω να παιζω με τις δικες μου ικανοτητες.....κ το ωραιο ειναι οτι εχω δωση κ τα λεφτα για το vietnam,αλλα και για το κιτ με τα skins και τα οπλα......ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!:clap:

Link to comment
Share on other sites

http://www.pbbans.com/mbi-latest50-bfbc2-lfb36.html

(το link θέλει υπομονή για να δουλεψει)

Σύμφωνα με αυτό έχουν συμβεί ~810+ bans μονο σήμερα. Τώρα η όλοι αυτοί είναι παλιο cheatαδες του κερατά ή κατι κλασσικά τρέχει με το pb.

Απο τα συνολικά 10.500+ bans το 10% να έχει συμβεί σήμερα μου φαίνεται πολύ παράξενο

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεία τους πάντως...

Ελπίζω να βρείς λύση!

Η πρώτη μου επαφή με Oasis!

bfbc2game20101201181428.jpg

Και το specact με φόντο την Oasis!

bfbc2game20101201174434.jpg

Πολύ ωράιο map η oasis! Μένει να δοκιμάσω και τα άλλα 3! To heavy metal δεν μου το εμφανίζει στο search!

Ατυχιά αυτή με τα pbans! Ελπίζω να μην μου κάτσει και εμένα καμιά στραβή στα καλά καθούμενα!

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Προσθήκη.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ενας τυπος που δουλευει στην nvidia ποσταρε προσφατα αυτο το screen απτους νεους drivers που ετοιμαζονται

...........

Υποτιθεται αυτα τα αποτελεσματα ειναι με εναν "μουσειακο" Q6600, τωρα ποτε θα τους βγαλουν αυτους τους drivers ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο, επρεπε να υπαρχουν ηδη απτο καλοκαιρι μην πω απο τον μαρτιο.

edit : τωρα ειδα οτι εχεις ηδη ATI, χωσε τους 10.5 hotfix αλλαξε cpu και αν εξακολουθεις να μην εισαι ικανοποιημενος το ξανασυζηταμε :p

τα εχουμε πει ,η nvidia θα βγαλει drivers for bad company 2 οταν θα αγορασω εγω νεα καρτα..δηλαδη καπου λιγο πριν την αλλαγη του χρονου..

υπομονη 15-20 μερες ακομα..:dance3:

ξερω ειναι τραγικο,αλλα το εχω ριξει στην πλακα με τους αχρηστους! μιλαμε για το ποιο διαδεδομενο παιχνιδι του 2010 και θελουν 9 μηνες για να βγαλουν ενα σωστο driver,ημαρτον!!!

αυριο γυριζω σπιτι μετα απο διακοπες και ηρθε η ωρα μαλλον για εξοδα...vietnam,skins...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eχθες οταν κατεβασα το patch,εκανα κ ενημερωση του pb,μπηκα κ επαιξα για καμμια ωρα κ δεν ειχα το παραμικρο προβλημα.Σημερα μπηκα κ αγορασα απο την Ε.Α το πακετακι με τα skins κ τα οπλα....

με το που μπηκα να δοκιμασω το παιχνιδι εφαγα το ban.....

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινε ρε γαμωτο καθε φορα με τα updates?Δηλαδη θα του σαπισω τα μουτρα καμια ωρα του πισιου!!!Καθε φορα που παω να κανω update ή θα βγαζει error ή θα κολαει ???

Τωρα κολλησε εδω και δε λεει να φυγει ακομΗ!!!

gamidia.jpg

:wall::wall::wall::wall:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινε ρε γαμωτο καθε φορα με τα updates?Δηλαδη θα του σαπισω τα μουτρα καμια ωρα του πισιου!!!Καθε φορα που παω να κανω update ή θα βγαζει error ή θα κολαει ???

Τωρα κολλησε εδω και δε λεει να φυγει ακομΗ!!!

gamidia.jpg

:wall::wall::wall::wall:

Δεν κολαει..απλα ειναι 2.6 GB το update!Κανει ωρα! μην μασας!:T:

Εγω που κλειδωνω στα 11mbps αργησε..! Αμα κλειδωνεις πιο χαμηλα θα αργησει αρκετα!!:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.