Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Απουσιες σε ολους.

Αδικαιολογητες κιολας.

Εγώ πάλι, σας πέτυχα εντελώς τυχαία σε εκείνο το server με τον δεύτερο λογαριασμό όταν τελείωνε ο γύρος :to_pick_ones_nose3:

Και ένα δικό μου το οποίο ευχαριστήθηκα πολύ γιατί στο τελευταίο chekpoint έκανα triple road kill με UAV την ώρα που απενεργοποιούσαν το τελευταίο MCOM στην Arica Harbor, μέσα στο κτήριο :crazy_pilot:

http://img96.imageshack.us/img96/7605/bfbc2game20100914021246.pnghttp://img713.imageshack.us/img713/4909/bfbc2game20100914021241.png

Και εδώ ήταν τις προάλλες ο πρώτος "κάνω μπαμπ" cheater που έχω συναντήσει

http://img836.imageshack.us/img836/5820/bfbc2game20100912025532.pngο οποίος είχε προφανώς aimbot, αφού με το που βρισκόταν κάποιος σε πιθανή πορεία σφαίρας, χωρίς να κουνηθεί ούτε λίγο και χωρίς να τον βλέπει κανείς με μία σφαίρα σε έτρωγε, ανεξαρτήτως απόστασης ή οπτικής επαφής. :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι στα Rush τον τελευταίο καιρό μαζεύονται πολλά noobia και Codάδες και δεν μπορώ να συνεννοηθώ. Θα το γυρίσω σε Conquest μπας και δω κανά σοβαρό παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατηρώ ότι στα Rush τον τελευταίο καιρό μαζεύονται πολλά noobia και Codάδες και δεν μπορώ να συνεννοηθώ. Θα το γυρίσω σε Conquest μπας και δω κανά σοβαρό παιχνίδι.

Παιζεις ενα παιχνιδι που απευθυνεται στην μαζα και που για μενα δεν εχει τοοοση διαφορα απτο cod οσο εχουν τα 2142 και bf2 πχ, στην τελικη public παιζεις τι περιμενεις ? εδω περα μερικοι τους ζητας ammo/health πατωντας 100 φορες Q και σε γραφουν στα παπακια τους.

Anyway εγω απο πασχα και μετα που αλλαξα καρτα εχω ξενερωσει την ζωη μου, μολις δοκιμασα 260.63 και αυτα τα settings αφου πρωτα εσβησα τον φακελο του ΒC2 στο my documents

[WindowSettings]

Width=1680

Height=1050

Fullscreen=true

RefreshRate=119.998

VSync=false

[sound]

Quality=low

VoipEnable=true

SpeakerCount=6

[Graphics]

Effects=low

Soldiers=medium

Vehicles=medium

Overgrowth=medium

Undergrowth=medium

StaticObjects=medium

Terrain=medium

Shadows=medium

Bloom=false

HSAO=false

MSAA=1

Water=medium

MainQuality=custom

Texture=medium

DxVersion=10

Aniso=3

Detail=medium

RenderAheadLimit=0

Fov=55

Παλι πεφτω κατω απτα 50 σε 32man server, σε καποιες φασεις στην arica harbor μπορει να δω και 33, για καποιον περιεργο λογο ομως στην 260 και με παλιοτερους drivers ακομα και με τοσα "λιγα" fps το ενιωθα smooth ενω εδω περα θελω 50αρι μινιμουμ ή ακομα καλυτερα 60αρι για να μην αισθανομαι λαγκ στο σημαδι και στην κινηση, αλλοι με ιδια καρτα λενε οτι για να δουν μπολικα fps επρεπε να πανε απο Q9550 σε i7 ( http://www.overclock.net/nvidia/788307-fermi-issues-low-gpu-usage-bad-46.html ) ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΤΑΞ !!!! cpu upgrade για ενα console port, βρε ουστ ! :p

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν γύρισα σε 4πύρηνο είδα το φως. .. και δεν έχω και καμιά σπουδέα GPU, άλλωστε αν αλλάξεις CPU δεν θα το αλλάξεις για 1 game μόνο όλο το σύστημα θα πάρει τα πάνω του

Link to comment
Share on other sites

Παιζεις ενα παιχνιδι που απευθυνεται στην μαζα και που για μενα δεν εχει τοοοση διαφορα απτο cod οσο εχουν τα 2142 και bf2 πχ, στην τελικη public παιζεις τι περιμενεις ? εδω περα μερικοι τους ζητας ammo/health πατωντας 100 φορες Q και σε γραφουν στα παπακια τους.

Anyway εγω απο πασχα και μετα που αλλαξα καρτα εχω ξενερωσει την ζωη μου, μολις δοκιμασα 260.63 και αυτα τα settings αφου πρωτα εσβησα τον φακελο του ΒC2 στο my documents

[WindowSettings]

Width=1680

Height=1050

Fullscreen=true

RefreshRate=119.998

VSync=false

[sound]

Quality=low

VoipEnable=true

SpeakerCount=6

[Graphics]

Effects=low

Soldiers=medium

Vehicles=medium

Overgrowth=medium

Undergrowth=medium

StaticObjects=medium

Terrain=medium

Shadows=medium

Bloom=false

HSAO=false

MSAA=1

Water=medium

MainQuality=custom

Texture=medium

DxVersion=10

Aniso=3

Detail=medium

RenderAheadLimit=0

Fov=55

Παλι πεφτω κατω απτα 50 σε 32man server, σε καποιες φασεις στην arica harbor μπορει να δω και 33, για καποιον περιεργο λογο ομως στην 260 και με παλιοτερους drivers ακομα και με τοσα "λιγα" fps το ενιωθα smooth ενω εδω περα θελω 50αρι μινιμουμ ή ακομα καλυτερα 60αρι για να μην αισθανομαι λαγκ στο σημαδι και στην κινηση, αλλοι με ιδια καρτα λενε οτι για να δουν μπολικα fps επρεπε να πανε απο Q9550 σε i7 ( http://www.overclock.net/nvidia/788307-fermi-issues-low-gpu-usage-bad-46.html ) ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΤΑΞ !!!! cpu upgrade για ενα console port, βρε ουστ ! :p

Για πες κ το υπολοιπο συστημα σου.Δν γινεται να το παιζω εγω smooth με 8800GT κ εσυ με 470 GTX να εχεις προβλημα..(υποψηφιος αγοραστης 470:X:)

Link to comment
Share on other sites

Q6700 @ 3.3ghz

4GB RAM

ΜΗΝ κανεις το λαθος να πας σε 470 θα τραβας τα βυζια σου, η καρτα μπορει να ειναι πιο δυνατη αλλα λογω FAIL drivers το gpu usage σε πολλα παιχνιδια ειναι στην πατο με αποτελεσμα το gameplay να ειναι ΑΘΛΙΟ http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=170238&st=520

Αποτι καταλαβα μονο με κανεναν i7 αντισταθμιζεις αυτη την αδυναμια, ειμαι 100% σιγουρος οτι με gtx260 και κανεναν 182.50 θα εχω τα fps / αισθηση που ειχα παλια, εστω και σε dx9, btw οσες φορες εχω δοκιμασει dx9 σε 470 εχω φαει τα μουτρα μου, με τους 260.63 εχω stuttering στο MCOM κλασσικα ( ασχετο με audio quality στο low ο ηχος της βομβας δεν μου παιζει :S ) με τους 260.52 κολλαει το συμπαν.

Link to comment
Share on other sites

20 kills με CG.....:giveup::whistling...και μετά λέμε ότι όλοι οι noob (και γω μαζί) παίζουν με sniper....

Πεσ'τα χρυσοστομε!!!! Αφηστε τους recon υσηχους!

@ManolisX : πρεπει να σε διδαξω λιγο sniper huh? :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.