Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Λοιπόν ξεκλείδωσα αυτό το vss του sniper και είναι τρελό όπλο τελικά...

Βέβαια παίζω σαν assault με στολή recon (δεν μπορώ ακόμα να ξεκολλήσω την συνήθεια και να καμπερωθώ), αλλά δεν έχει σημασία, ακόμα και έτσι στα 1-1 έχει πολύ καλές πιθανότητες...

Τώρα μου έχουν μείνει του γιατρού τα οποία ακόμα δεν έχω ξεκλειδώσει... βλέεεεεπουμε... θα παίζω recon για λίγο καιρό, γιατί δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου τόσους μήνες...

Link to comment
Share on other sites

τον οποιο φανταζομαι θα μοιραστεις μαζι μας..?:whistle2:
Ανεβαίνεις σε ένα τζετ σκι, το στήνεις σε ένα καλό σημείο, πατάς F2 και πέρνεις 2-3 pin για πλάκα. :happy2::rubik::triniti:

Ναι κάπως έτσι. Πιο εύκολο είναι βέβαια σε βάρκα με την 4η θέση (F4) γιατί δεν είσαι και τόσο εκτεθειμένος. Δεν το συνιστώ πάντως να το κάνετε σύστημα σε τρώνε εύκολα, απλά προλαβαίνεις σαν recon πχ να φας 3-4 και να πάρεις το pin :)

Με τα roadkills έχει κανείς κάνα κόλπο τελικά;

@jaco: όντως το VSS με magnum ammunition θερίζει, αλλά θες συνεχή τροφοδοσία με σφαίρες.

Επίσης ίσως προσέξατε ότι στο bfbcs.com πλέον έχει και γραφήματα στο History tab. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τα roadkills όπως και το pin που θέλει να σκωτώσεις 4 άτομα με αυτοκίνητο τα έκανα στο Arica Harbor. Μπαίνεις σε ένα server όχι με πάρα πολλά άτομα ούτε με πολύ λίγα και το μόνο που κάνεις είναι να παίρνεις αυτοκίνητο (και μόνο) και τρέχεις να σκοτώσεις αποφεύγοντας τις νάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Για recon σαν assault δοκιμαστε Μ95 με red dot-magnum και το M 1911 για πιστολακι..Εχω κανει τρελα σκορ,αλλα εχω ακουσει-ban κιολας...δν λεγεται..

Ήταν τότε που σου 'παv ότι πρώτη φορά βλέπουν να χρησιμοποιούν το M95 σαν πιστολάκι; :p

Τα roadkills όπως και το pin που θέλει να σκωτώσεις 4 άτομα με αυτοκίνητο τα έκανα στο Arica Harbor. Μπαίνεις σε ένα server όχι με πάρα πολλά άτομα ούτε με πολύ λίγα και το μόνο που κάνεις είναι να παίρνεις αυτοκίνητο (και μόνο) και τρέχεις να σκοτώσεις αποφεύγοντας τις νάρκες.

Αδιαφορώντας υποθέτω αν μετά το roadkill πεθάνεις. :whistle2:

Θα το δοκιμάσω και αυτό, αν και πιο πολύ μ'άρεσε [ame=http://www.youtube.com/watch?v=Gh1yJIs1oQk]αυτή[/ame] η λύση με την οποία κατάφερα να κάνω double roadkill:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Gh1yJIs1oQk]YouTube - Battlefield BC 2 Fun Tactics- UAV Roadkills and Danger in the Water[/ame]

edit: Επίσης νομίζω ότι η 870 Compact είναι το αγαπημένο μου οπλάκι πλέον. 49% ευστοχία και 103 kills προς το παρόν. Είναι το όπλο που με έκανε να αγαπήσω (εκεί που μου τη σπούσε) την Nelson Bay ως defender...

Έγινε επεξεργασία από tragikos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε το τι εχω ακουσει δν περιγραφεται..Βans,Cheater,hacker,nice aimbot,how much dollars for the cheat.. και αλλα πολλα..Αυτο που δν καταβαινουν ειναι οτι το M95 με magnum ειναι 1 shot kill μεχρι τα 20 μετρα..Kαι παραπανω αποσταση ριχνεις την πρωτη κ μετα τον τελειωνεις με το M 1911..Καπως ετσι παιζω..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0_fuLvVocqw]YouTube - Battlefield Bad Company 2: Recon-Assault M95 HD Gameplay[/ame]

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Έτσι, ετοιμαστείτε για Bolt Action event :D

I was born ready..:triniti:

Ασχετο αλλα κανενα καλο program για βιντεο εκτος του fraps παιζει???Προσπαθησα με το fraps κ μου εριχνε τα frames στο μισο με αποτελεσμα το παιχνιδι να ειναι unplayable.

Link to comment
Share on other sites

I was born ready..:triniti:

Ασχετο αλλα κανενα καλο program για βιντεο εκτος του fraps παιζει???Προσπαθησα με το fraps κ μου εριχνε τα frames στο μισο με αποτελεσμα το παιχνιδι να ειναι unplayable.

για να μην έχεις fps drop με fraps πρέπει να γράφει σε άλλον σκληρό από εκείνον που είναι το παιχνίδι

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το frap εχει 2 modes

-το 1ο συνχρόνιζει τα καρέ του παιχνιδιού με αυτα του βιντεο που του ειπες να τραβιξει

-το 2ο που και καλα αφήνει τα καρε ελευθερα ΑΛΛΑ στη πραγματηκοτητα μπορεις να δεις μονο πολλαπλάσια των καρέ που έβαλες να τρβάει το βίντεο.

Δηλ αν έβαλες το βίντεο να είναι 30καρέ τότε

-1 θα παίζεις με 30καρέ

-2 θα παίζεις με 30 η 60 η 90 κλπ.

Εξαρτάται από την ισχύ του μηχανήματος.

Υ.γ. Εάν το μηχάνημα δεν μπορεί να κρατήσει σταθερά το παιχνίδι σε καρέ ίσα με αυτά που το έχουμε βάλει να γράφει τότε το αποτέλεσμα που θα πάρουμε θα είναι σαν να είναι σε γρήγορη κίνηση.

Υ.γ.2 όλα τα παραπάνω έχουν δοκιμαστεί στο world of worcraft με vsync off με PII 965@3.8ghz και i5 750@4.0ghz και στην 2 περιπτώσεις με 4gb ram και εγγραφή σε άλλο δίσκο τόσο από το λειτουργήκο όσο και από το game

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.