Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

γαμωτο,προσπαθω με ενα φιλαρακι μου που το πηρε να παιξουμε και καθε 15 λεπτα FREEZE

ΕΕΕΕ ΑΗΝΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ανευθυνους!!!

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ το patch τελικα?

Ε δεν παλευονται ρε γαμωτο !!!δεν παλευονται :(

Ποτε θα το βγαλουν να τελειωνουμε???

Link to comment
Share on other sites

γαμωτο,προσπαθω με ενα φιλαρακι μου που το πηρε να παιξουμε και καθε 15 λεπτα FREEZE

ΕΕΕΕ ΑΗΝΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ανευθυνους!!!

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ το patch τελικα?

Ε δεν παλευονται ρε γαμωτο !!!δεν παλευονται :(

Ποτε θα το βγαλουν να τελειωνουμε???

τσαντιζεσαι αγορινα?????οταν εγω φωναζα πριν ενα-δυο μηνες γελαγατε...

Link to comment
Share on other sites

Μα βαζεις να βρει και non PKBster και βρισκει απο ολον τον κοσμο μονο 8-10 σερβερς.Ειναι να χτυπιεσαι...

γιατι το προβλημα με τα freeze εχει να κανει με το pankbuster και τις συσκευες ηχου στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα μισα οπλα δεν χρειαζονται καν Magnum Rounds και Ceramic Plates δεν εχω χρησιμοποιησει ΠΟΤΕ.

Εγώ έχω ceramic plates στον recon, είναι καλό να ξέρεις ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να ζήσεις αν φας μία από άλλον recon.

Magnum έχω στους υπόλοιπους, εκτός αν έχω shotgun. Εσύ πχ τι χρησιμοποιείς; Για να μαθαίνουμε κιόλας :)

Σε ποια όπλα πχ δεν θεωρείς ότι κάνει διαφορά το magnum με εξαίρεση τα shotguns; Στο M60; μέχρι να το ξεκλειδώσεις και αυτό θέλεις 8 lvl περίπου. Στο abakan; Το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Magnum ή Grip στον Assault (άμα πάρω M416 μόνο grip)

Magnum ή Explosion στον Engineer

Magnum ή Grip ή Η+ στον Medic

Στον recon, το ceramic είναι άχρηστο, το magnum χαλάει το aim, το detection δεν δουλεύει, οπότε βάζω ότι να ναι.

Άμα έχω shotgun παίζω magnum ή extra slugs, ανάλογα με το όπλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε πως δεν κάνει τίποτα το ceramic, 25% παραπάνω "ζωή" σου δίνει. Θεωρητικά μπορείς να φας και Μ95 από απόσταση αναπνοής (χωρίς mgnm) και να μην πεθάνεις. Explosion και εγώ βάζω στον engineer όταν δεν χρησιμοποιώ νάρκες.

Link to comment
Share on other sites

γαμωτο,προσπαθω με ενα φιλαρακι μου που το πηρε να παιξουμε και καθε 15 λεπτα FREEZE

ΕΕΕΕ ΑΗΝΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ανευθυνους!!!

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΓΕΙ το patch τελικα?

Ε δεν παλευονται ρε γαμωτο !!!δεν παλευονται :(

Ποτε θα το βγαλουν να τελειωνουμε???

Και εμένα προχθές μου έκανε το 2ο freeze! Μπορούμε να κάνουμε τίποτα να το αποφεύγουμε μέχρι να "βγει" το patch, αν βγει ποτέ; Σε DX10 ή DX9 πάλι κάνει freeze; Διάβασα ψάχνωντας ότι το freeze λύνεται τρέχοντας το σε dx9, αν και δεν λέει σαν λύση, να έχεις μια χαρά μηχάνημα και να παίζεις σε dx9!

Και να βγει κάποτε το patch,δεν ξέρεις αν θα διορθώνει το freeze! Στο changelog δεν αναφέρει ρητά πουθενά ότι θα διορθώνεται το γνωστό freeze! Εκτός αν εγώ δεν το καταλαβαίνω σωστά!

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα προχθές μου έκανε το 2ο freeze! Μπορούμε να κάνουμε τίποτα να το αποφεύγουμε μέχρι να "βγει" το patch, αν βγει ποτέ; Σε DX10 ή DX9 πάλι κάνει freeze; Διάβασα ψάχνωντας ότι το freeze λύνεται τρέχοντας το σε dx9, αν και δεν λέει σαν λύση, να έχεις μια χαρά μηχάνημα και να παίζεις σε dx9!

Και να βγει κάποτε το patch,δεν ξέρεις αν θα διορθώνει το freeze! Στο changelog δεν αναφέρει ρητά πουθενά ότι θα διορθώνεται το γνωστό freeze! Εκτός αν εγώ δεν το καταλαβαίνω σωστά!

To freeze ΔΕΝ ειναι γνωστο απο τι προκαλειται , λογικο αφου συμβαινει τυχαια και σε τελειως διαφορετικα PC με τελειως διαφορετικο hardware.

Κονσολα απο δω και περα με μονο παραπονο τα downtime για αναβαθμισεις στους σερβερ.

Link to comment
Share on other sites

To freeze ΔΕΝ ειναι γνωστο απο τι προκαλειται , λογικο αφου συμβαινει τυχαια και σε τελειως διαφορετικα PC με τελειως διαφορετικο hardware.

Κονσολα απο δω και περα με μονο παραπονο τα downtime για αναβαθμισεις στους σερβερ.

εγω μετα απο το διαβασμα που εριξα παλι στα απειρα threads στο νετ πιστευω πως κυριως εχει να κανει με το punkbuster.στην beta δεν ειχε κανεις προβλημα(τοτε το pb δεν ετρεχε).μετα αγορασαμε ολοι τις retail εκδοσεις και παιζαμε απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας που παλι δεν ετρεχε το pb μεχρι να βγει και το δευτερο patch αν θυμαμαι καλα.εε απο τοτε αρχισαν τα κουλα σε διαφορους υπολογιστες και σε ανυποπτο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Το freeze απο τα λιγα που διαβασα και ΟΠΟΥ και αν διαβασα στο νετ...

ειναι απο το punkbuster σε σχεση με ολες τις συσκευες ηχου πανω στην καρτα ηχου μας.

Κατι μεταξυ αυτων των δυο και μια ασυμβατοτητα τους.

Γιατι και οσες "λυσεις" στο προβλημα εχω δει ηταν :

1.αποσυνδεστε ολες τις συσκευες ηχου απο την καρτα (δηλαδη παιζεις χωρις ηχο και χωρις mic)

2.παιξτε σε non-punkbuster servers

Το πρωτο δεν το κανω,γιατι μιλαω με φιλαρακια που παιζουμε μαζι.

Το δευτερο το εκανα προχτες και χτες και για 4 - 5 ωρες σχεδον ουτε ενα freeze.

Ενταξει ομως τι να λεμε τωρα,οταν ολοκληρη εταιρεια δεν μπορει να φτιαξει τη συμβατοτητα του pkbuster.... pffff

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είναι θέμα της EA το punkbuster. Δεν το φτιάχνουν αυτοί. Απλά είναι μια υπηρεσία που τρέχει παράλληλα με τα παιχνίδια τους.

Από ότι θυμάμαι ανήκει στην Evenbalance αν δεν κάνω λάθος..

http://www.punkbuster.com/

Το μόνο που θα μπορούσαν να κάνουν αυτοί θα ήταν να τους τα ψάλουν για να το φτιάξουν, δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι μια υπηρεσια που υπαρχει και σε αλλα παιχνιδια,ΑΛΛΑ γιατι να κανει ασυμβατοτητα με τις συσκευες ηχου μονο σε αυτο το παιχνιδι?

Κατι απο μεριας Dice θα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι το κάνει στην αρχή όταν πρωτομπαίνεις στο level και όταν κάνω απότομες κινήσεις εκεί που πέφτουν στιγμιαία τα fps γύρω στο 50. Μετά από 5sec που ξεκινάει πάλι κανονικά δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Από τότε που προσέχω να μην κάνω απότομες κινήσεις όταν πρωτομπαίνω στο level δεν μου έχει κάνει freeze...

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα ότι το κάνει στην αρχή όταν πρωτομπαίνεις στο level και όταν κάνω απότομες κινήσεις εκεί που πέφτουν στιγμιαία τα fps γύρω στο 50. Μετά από 5sec που ξεκινάει πάλι κανονικά δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Από τότε που προσέχω να μην κάνω απότομες κινήσεις όταν πρωτομπαίνω στο level δεν μου έχει κάνει freeze...

Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

:)

Δοκιμασε να βαλεις στις εξαιρεσεις του antivirus που χρησιμοποιεις τον φακελο του παιχνιδιου που βρισκεται μεσα στο "My Documents". Σε εμενα δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που εχουν βαλει μπροστα και το BF2:BC2:Vietnam δεν νομιζω να δουμε patch πριν την ολοκληρωση του.

Ποντάρω το χρυσό dogtag μου ότι το patch θα βγει αυτήν την εβδομάδα :triniti:

BFBC2 PC patch is back on its way for STEAM compatibility testing with Kalms making all the fixes and QA here confirmed it working.
BFBC2 PC patch testing for Steam compatibility is going well, they'll make their final call on Sunday and give me results on Monday.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εν αναμονή του patch δεν μπηκα καθολου Π-Σ αλλα ουτε και σήμερα θα μπω....Αυτο το knife bug μου εσπασε τα νευρα την τεταρτη (πηγα να μαχαιρωσω νομπα:secret:και με σκότωσε το νιουδι :crazy_pilot:..)ειπα να απεχω σαν μποικοταζ..:p Επεισης την ιδια μερα ενας ηλίθιος ειχε την καραμπινα με το bug και βαραγε αβερτα οπου να ναι..(δηλαδή ετσι νομιζω) ε..δεν ηθελα και πολύ για hard power off στο pc..:baby:

Σημερα βγητε ολοι εξω..get a life και απο Δευτερα ξαναχανομαστε

Έγινε επεξεργασία από MUL
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.