Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

ναι, NO gustav on infantry, αν και αυτήν την εβδομάδα είμαστε λίγο χαλαροί στα kicks για αυτο το πράμα.

Όταν όμως βγει το patch και θα μπούνε τα rules στο server description, τότε δεν θα έχει δικαιολογίες και θα πέφτει kick σε χρόνο dt.

Τώρα κάποιος πρέπει να γράψει @rules και να κάτσει να δει τα rules... λίγοι το κάνουν.

σορρυ δηλαδή αν τώρα μου κριφτεί ο άλλος πίσω από ένα τοίχο και του παίξω με GC τρόω kick? μην είαμστε υπερβολικοί no gustav spam ok... συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Kανε poll:happy:

Οχι γιατι θα με πειτε troll και θα με μπαναρετε :red:.. Ασε αμα πραγματικά αρχίσουν να πουλάνε maps σαν το COD θα κανουμε και poll.. εγώ σκέφτομαι οτι αν κανει εως και 2 ευρώ ο χάρτης θα τον αγόραζα..

edit: Αυτο το εχει ποστάρει κανεις στο παρελθόν? Δεν θυμάμαι..440 MS ποσα ευρώ δηλαδή?

Έγινε επεξεργασία από MUL
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το upnp στο router μου (THOMSON TG585) χθες και μεχρι σημερα δεν εχω φαει disconnect. Ελπιζω να συνεχισει ετσι..

Ειχα δει απο παλια κατι posts που το ελεγαν αλλα ολο ξεχνουσα να το δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το router που εχεις, ψαξε στις ρυθμισεις του για Universal Plug and Play (UPnP) και καντο disable.

μπορεις να μου δοσεις site?εχω το ιδιο με εσενα router

και περισσοτερες πληροφοριες

ειμαι noob σε αυτα

helppp

Παντως Neph μην ανυσηχεις η αγαπη για τα Ελληνικα ηθη δεν χαθηκε.Το site λεγεται MacedoniaHellas.Ειναι δικια μας η Μακεδονια τσολιαδες μην αγχωνεστε :p

Περα απο την πλακα ομως εχω μπει στον Elite ,αρκετα καλος πρεπει να πω!Οχι πολυ lag,λιγα τσιτερια.Θα τον τιμαω οποτε μπορω...

thankssssssss

περιμενω να των τιμησετε και αλλοι.

Έγινε επεξεργασία από ellinas
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μας πεις ποιο router εχεις για να βοηθησουμε αλλα εχω την εντυπωση οτι ειμαστε off-topic :p

edit: ακυρο, ειπες εχεις το ιδιο.

Γραψε στο browser http://192.168.1.254/

Πατα απο αριστερα Toolbox -> Game & Application Sharing, πανω δεξια configure, ξετικαρε το "Use UPnP", και apply.

Έγινε επεξεργασία από louis_gas
Link to comment
Share on other sites

Αφηστε ρε να σκασουμε λιγη πλακα με τα bots :D

Παντως Neph μην ανυσηχεις η αγαπη για τα Ελληνικα ηθη δεν χαθηκε.Το site λεγεται MacedoniaHellas.Ειναι δικια μας η Μακεδονια τσολιαδες μην αγχωνεστε :p

Περα απο την πλακα ομως εχω μπει στον Elite ,αρκετα καλος πρεπει να πω!Οχι πολυ lag,λιγα τσιτερια.Θα τον τιμαω οποτε μπορω...

σε ευχαριστω φιλε για τα καλα σου λογια,αυτο που εχω να προσθεσω ειναι οτι εδω και πολυ καιρο εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις ετεριες (branzone,Leetserver,rackage,i3d,gameservers) οσον αφορα για σερβερ με χαμηλο ping και σχεδον πολυ λιγο lag..

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας και τον Jaco, τον Lazy και τον Bacon.

ΛΑΜΟΓΙΑ, καλά σας κατάλαβα :hehe: (btw, κι εμείς από grof ξεκινήσαμε άλλα γρήγορα καταλάβαμε τι παίζει και την κάναμε :sarcastic:)

Φαίνεται ότι το πιέζουν για αύριο. Αν δεν βγει αύριο, τότε θα πάει την άλλη βδομάδα.

Ο baza είχε πει σε ένα post ότι τα patch βγαίνουν πάντα μεσοβδόμαδα ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορούν να επέμβουν.

Στην περίπτωση που βγεί μετά καποιο map επι πληρωμή , θα το αγοράζατε?

Ό,τι θα βγούνε DLCs ("πρώην" booster packs) νομίζω είναι δεδομένο. Τα booster packs της DICE όμως δεν είναι όπως της IW, δλδ "5 maps εκ των οποίων οι 2-3 είναι remade, και όλα αυτά 15$". Είναι ολοκαίνουργιοι χάρτες. Και εκτός αυτού, προσθέτουν οχήματα + unlocks. Με λίγα λόγια, αξίζουν τα 10-15 $.

Για τους χάρτες πάντως, και παλιούς κλασσικούς χάρτες από bf2, 2142 κτλ να φτιάξουν, σίγουρα δεν τους θεωρείς "remade" όπως στο warfail 2, γιατί θα βασίζονται στη μηχανή του bc2 (desctructive environment κτλ).

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΜΟΓΙΑ, καλά σας κατάλαβα :hehe: (btw, κι εμείς από grof ξεκινήσαμε άλλα γρήγορα καταλάβαμε τι παίζει και την κάναμε :sarcastic:)

Φαίνεται ότι το πιέζουν για αύριο. Αν δεν βγει αύριο, τότε θα πάει την άλλη βδομάδα.

Ο baza είχε πει σε ένα post ότι τα patch βγαίνουν πάντα μεσοβδόμαδα ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορούν να επέμβουν.

Ό,τι θα βγούνε DLCs ("πρώην" booster packs) νομίζω είναι δεδομένο. Τα booster packs της DICE όμως δεν είναι όπως της IW, δλδ "5 maps εκ των οποίων οι 2-3 είναι remade, και όλα αυτά 15$". Είναι ολοκαίνουργιοι χάρτες. Και εκτός αυτού, προσθέτουν οχήματα + unlocks. Με λίγα λόγια, αξίζουν τα 10-15 $.

Για τους χάρτες πάντως, και παλιούς κλασσικούς χάρτες από bf2, 2142 κτλ να φτιάξουν, σίγουρα δεν τους θεωρείς "remade" όπως στο warfail 2, γιατί θα βασίζονται στη μηχανή του bc2 (desctructive environment κτλ).

Μιλωντας για μενα ποτε δεν ημουν μελος σε "κλαν" ουτε σκοπευω να γινω.

Τους λογους τους εχω πει 666 φορες και δεν θελω να γινομαι κουραστικος ( ΟRLY?)

Κατα τ'αλλα συμφωνω σε ολα τα αλλα που λες με μονη "διαφωνια" οτι αλλα 2 map τα "αξιζουμε" δωρεαν.

Απο κει και περα ας πεσει κασερι για moar.

Με μια λογικη τιμη, τα δινω ασυζητητι.

Link to comment
Share on other sites

Κατα τ'αλλα συμφωνω σε ολα τα αλλα που λες με μονη "διαφωνια" οτι αλλα 2 map τα "αξιζουμε" δωρεαν.

ΔΩΡΕΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ!!!

τόση ταλεπορία, σπασμένα νέυρα, σπασμένα mouse, σπασμένα keyboards, θα θέλουν και λεφτα για 2 κ@λ@μαπς??

10 ευρώ το πολύ...είναι καλά τους για τα υπόλοιπα, παραπάνω όχι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ πιθανό τα 1-2 πρώτα dlc maps να τα βγάλουν δωρεάν. Ακριβώς για να "κατευνάσουν" τα πνεύματα. Άλλα αν είναι όντως new maps, δεν θα περίμενα κάτι σπουδαίο. Από την άλλη ήδη φαίνεται ότι την Nelson Bay θα την βγάλουν και σε CQ οπότε (σαν να σου λένε) "πάρε και extra map!".

Τα καλά dlcs θα τα πληρώνουμε, και θα λέμε και ένα τραγούδι :turn:

Εδώ είμαστε να το συζητάμε...

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ πιθανό τα 1-2 πρώτα dlc maps να τα βγάλουν δωρεάν. Ακριβώς για να "κατευνάσουν" τα πνεύματα. Άλλα αν είναι όντως new maps, δεν θα περίμενα κάτι σπουδαίο. Από την άλλη ήδη φαίνεται ότι την Nelson Bay θα την βγάλουν και σε CQ οπότε (σαν να σου λένε) "πάρε και extra map!".

Τα καλά dlcs τα πληρώνουμε, και θα λέμε και ένα τραγούδι :turn:

Εδώ είμαστε να το συζητάμε...

συμφωνω και επαυξανω

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το upnp στο router μου (THOMSON TG585) χθες και μεχρι σημερα δεν εχω φαει disconnect. Ελπιζω να συνεχισει ετσι..

Ειχα δει απο παλια κατι posts που το ελεγαν αλλα ολο ξεχνουσα να το δοκιμασω..

Το ιδιο εχω κανει και εγω, btw αν εχεις πρόβλημα δοκίμασε να κάνεις και αυτο: Port forward (link) μιας και εχουμε το ιδιο router , μπας και:hi:

@Zenor..Μπας..νομιζω οτι η ιδια εταιρία φτιάχνει και το νεο MOH οποτε δύσκολο να ξεκινήσει νεο BF

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι το πιέζουν για αύριο. Αν δεν βγει αύριο, τότε θα πάει την άλλη βδομάδα.

Ο baza είχε πει σε ένα post ότι τα patch βγαίνουν πάντα μεσοβδόμαδα ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορούν να επέμβουν.

Μακάρι να διαψευστώ αλλά θεωρώ λίγο δύσκολο έως ακατόρθωτο (με τις όσες καθυστερήσεις έχουν γίνει ως τώρα) να προλάβει το Q/A τμήμα να ελέγξει ότι όλα είναι ok και να το ανεβάσουν και στους server...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.