Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Αυτό το πράγμα δεν το καταλαβαίνει κανείς πια:

The "best" anti tank rocket in the game. Most players are too dumb to realize how it works. Unlike what the game tells you IT IS NOT HEAT SEAKING. When you aim with it you will see a bright red box. Point that to what you want to hit. Now this weapon probably has the biggest amount of retarded limitations of any gun in the game. If you get killed while its in midair it will vanish one second later. If you change weapons after shooting it, it will keep going straight however after flying for over one second, but after one second it will wait until its one meter from reaching an enemy vehicle it swerve at a 120° angle towards the sky. While you have the weapon equiped even if you aren't aim down sight it will still follow where you are looking. Basically forcing you to stand out in the open like a ******* whack-a-mole aiming for the vehicle you trying to hit.

Αν πεθάνεις, το AT4 θα κοιτάξει στον ουρανό, αν το βάλεις στην πλάτη, πάλι στον ουρανό θα κοιτάξει, έτσι λέει η λογική τουλάχιστον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και να είχε τα άπειρα πράγματα που πρέπει να ξέρει και να κάνει κάποιος, να πεις οκ, είναι δύσκολο δεν το έχει ο περισσότερος κόσμος... αλλά ρε συ είναι 5-10 εύκολα πράγματα που πρέπει να ξέρεις και να κάνεις... τίποτα άλλο...

Χθες μπήκα σε έναν hc, για να ξεκαπνίσω λίγο... απογοήτευση... καμία έννοια squad, καμία έννοια ομαδικότητας... ο καθένας έκανε ότι να' ναι... δεν μπορείς να παίξεις και να το ευχαριστηθείς έτσι, είναι hack n slash και όποιον πάρει ο χάρος, ενώ το παιχνίδι έχει φτιαχτεί γι' αλλο σκοπό......

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και να είχε τα άπειρα πράγματα που πρέπει να ξέρει και να κάνει κάποιος, να πεις οκ, είναι δύσκολο δεν το έχει ο περισσότερος κόσμος... αλλά ρε συ είναι 5-10 εύκολα πράγματα που πρέπει να ξέρεις και να κάνεις... τίποτα άλλο...

Χθες μπήκα σε έναν hc, για να ξεκαπνίσω λίγο... απογοήτευση... καμία έννοια squad, καμία έννοια ομαδικότητας... ο καθένας έκανε ότι να' ναι... δεν μπορείς να παίξεις και να το ευχαριστηθείς έτσι, είναι hack n slash και όποιον πάρει ο χάρος, ενώ το παιχνίδι έχει φτιαχτεί γι' αλλο σκοπό......

Αλλάζεις server.. έχω 3-4 που παίζω standard και είναι πιο ομαλά τα πράγματα. Τα παιχνίδια που παίζουμε όταν μαζευόμαστε στον Kastro και με TS δεν υπάρχουν αλλού όμως :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ψαχνανε τα παιδια απ την κλαν,την παιχτουρα :hehe:

εσένα είπαμε σε έχουμε κλείσει από τώρα για το 2013 (στην Κιβωτό 4, μην πας αλλού).

Τέτοιες παιχτούρες τις αρπάζουμε από την κούνια :hehe:

Btw, για όποιον έχει αετίσιο/γερακίσιο/σπουργίσιο μάτι, θα πρόσεξε ότι ο HC μας είναι πλέον 32αρης και μέσα στην εβδομάδα θα μπούνε σε ισχύ όλα τα rules (max 4 snipers per team + no gustav on infantry). Αν βγει και το patch, ακόμη καλύτερα...

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

HC + 32 αρης?

+ τα μυαλά στα κάγκελα :happy2:

τα tickets σε κάποιες πίστες ενδεχομένως να τα αυξήσουμε (ΟΤΑΝ βγει το patch) ώστε ο γύρος να κρατάει όσο και τώρα (περίπου ~20 λεπτο όταν δεν ξύνονται οι ομάδες).

Link to comment
Share on other sites

Athanasios κατι ασχετο κ sorry για το oftopic..Στον κανονικο σας server τωρα εχετε τπτ κανονες για το gustav??

ναι, NO gustav on infantry, αν και αυτήν την εβδομάδα είμαστε λίγο χαλαροί στα kicks για αυτο το πράμα.

Όταν όμως βγει το patch και θα μπούνε τα rules στο server description, τότε δεν θα έχει δικαιολογίες και θα πέφτει kick σε χρόνο dt.

Τώρα κάποιος πρέπει να γράψει @rules και να κάτσει να δει τα rules... λίγοι το κάνουν.

Πάντως όσες φορές έπαιξα στους servers σας μου φάνηκε ότι τελείωναν γρήγορα οι γύροι

Είναι να πετύχεις καλές ομάδες. Μπορεί σε κάποια rounds να πεθαίνεις από την βαρεμάρα, και σε κάποια άλλα το mouse να βαράει υπερωρίες.

Χθες έπαιξα 2 καλά rounds στον normal, κατά τις 5.30πμ (μην ρωτάτε, αυπνίες). Μιλάμε άδειζα τα barels το ένα μετά το άλλο. Arica Harbor rush. Όπου δοκίμασα για 1η φορά και το MG36 και γλυκάθηκα :D. Στην αρχή που βγήκε το παιχνίδι το άπεριψα γιατί σου κρύβει το οπτικό πεδίο, άλλα χθες που έκανα 58-12 έπαθα πλάκα :o . Αν φτιάξουν το red dot στο hardcore, θα πέσουν κεφάλια...

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε ρε να σκασουμε λιγη πλακα με τα bots :D

Παντως Neph μην ανυσηχεις η αγαπη για τα Ελληνικα ηθη δεν χαθηκε.Το site λεγεται MacedoniaHellas.Ειναι δικια μας η Μακεδονια τσολιαδες μην αγχωνεστε :p

Περα απο την πλακα ομως εχω μπει στον Elite ,αρκετα καλος πρεπει να πω!Οχι πολυ lag,λιγα τσιτερια.Θα τον τιμαω οποτε μπορω...

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

@AthanasiosEγω παντως σε 32αρηδες σπανια πλεον παταω και δη HC.

Χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα.

@Hydra, LOL, OK!!

@Public Το ρημαδι το patch ΠΟΤΕ στον κορακα περιμενουν να το βγαλουν?

Το αφηνουν να αυγατισει?

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε ρε να σκασουμε λιγη πλακα με τα bots

αρχίζω να υποψιάζομαι ότι εσύ + ο neph ήσασταν κάποτε grof-ακια. Εξ'ου και το μίσος προς πάσης φύσεως clan :sarcastic:

Για το patch κάτι πήρε το μάτι μου ότι λύθηκε το πρόβλημα με τα specacts στις κονσόλες, που (όπως είπε ο baza τουλάχιστον) φαίνονταν να είναι το τροχοπέδι στην όλη ιστορία. Οπότε ελπίζω αύριο να βγει =/

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Εγω GROF για 6 μερες μονο.Οταν μου ειπαν και βασικα το ΑΠΑΙΤΗΣΑΝ να μπω στις 5 το απογευμα την Κυριακη για ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ στο cs,εκλαψα απο τα γελια και ειπα bb.

Που θα με βαλει εμενα στο cs ο νουμπας σε junior τμημα και να μου μαθει ΧΑΧΑΧΑΧ

Οταν επαιζα στο AGL,αυτος εκανε tutorials ...:rofl:

Δεν εχω προβλημα με τις clan.Με την δικια σου πχ δεν εχω.Μαλιστα μου προτειναν σημερα να ειμαι leader σε ενα νεο community που ξεκινα(με διαφορα games) και ψιλοψηθηκα.

Σιχαινομαι απλα τις clan με τα 500 ατομα ,οπου παιζουν οι 5 φιλοι στα wars και οι υπολλοιποι κανουν μαθηματα με εμπειρους δασκαλους.Μα ειναι για να γελας.Μαθηματα χαχαχαχ

+οτι αφηνουν να μπαινει ο καθε noob-ας.

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα.

λαθος το πες.Χανει η μανα το παιδι και το παιδι τις μπαλες :hehe:

Εγω παντως ειδα πριν στον HC οτι ο Αλλεξανδρος μοιρραζε kick οσσο οσσο!:jester:

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω να υποψιάζομαι ότι εσύ + ο neph ήσασταν κάποτε grof-ακια. Εξ'ου και το μίσος προς πάσης φύσεως clan :sarcastic:

Για το patch κάτι πήρε το μάτι μου ότι λύθηκε το πρόβλημα με τα specacts στις κονσόλες, που (όπως είπε ο baza τουλάχιστον) φαίνονταν να είναι το τροχοπέδι στην όλη ιστορία. Οπότε ελπίζω αύριο να βγει =/

Μην ξεχνας και τον Jaco, τον Lazy και τον Bacon.

Αυριο ε?Μαιστα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.