Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Τρομερό το sig... :hehe:

Έχουν γράψει "Kills suffered" και "Deaths offered", για να φαίνονται ανάποδα το K/D... :hehe:

Εγώ το έχω φτιάξει μάστορα :

defaults.size=8;
defaults.color="000000";

// Fav. Weapon Script
fav_wp_secs=0;
fav_wp="No Data";

foreach(p.weapons as wp_name => wpd) {
if(wpd.seconds>fav_wp_secs) {
fav_wp_secs=wpd.seconds;
fav_wp=wpd.name;
}
}


// K/D + W/L Script
kd_ratio=[URL="http://p.deaths/p.kills"]p.deaths/p.kills[/URL];
wl_ratio=[URL="http://p.general.wins/p.general.losses"]p.general.wins/p.general.losses[/URL];
kd_color="";
wl_color="";
if(kd_ratio >= 1) {kd_color="000000";}
else {kd_color="000000";}
if(wl_ratio >= 1) {wl_color="000000";}
else {wl_color="000000";}


// Vars
col_right=325;
col_center=195;
col_left=78;
col_inp_right=430;
col_inp_center=355;
col_input_left=190;


// Background
transbg();
bg = image(file: "sig2.png", ownerid: 1300, x:0, y:0);

// Rankimage
tiny_rank = image(file:img_rank_tiny(p.rank), x:43, y:13);
image(file: "/ta_normal/ta41.png", x:23, y: 39, w:55, h:55);

// Progressbar
progr = progress(type:"rank", curr:p.score, w:21);
progr_deb = rectangle(x: 44, y: 30, w:23, h:5, fill: "000000");
progr_deb = rectangle(x: 45, y: 31, w:progr.currw, h:3, fill: "ffaf00");

//Nick + Rank
text(text:p.name, font:"VeraBd", size:11, x:130, y:30);
brace_lft=text(text:"[zeeLABgr]", font:"Vera", size:7, x:78, y:30);
brace_rgh=text(text:"Kastro addicted", font:"Vera", size:9, x:col_inp_right, y:30, align:"right" );
text(x: col_inp_right, y:38, font:"Vera", text: "kastrobc2.blogspot.com",align:"right",color:"333399",size:7);

// Text

line3_y=53;
text(x: col_left, y:line3_y, text: "Score:");
text(x: col_input_left, y:line3_y, text: nf(p.score), align:"right");

text(x: col_right, y:line3_y, text: "Fav Weapon:");
text(x: col_inp_right, y:line3_y, text: "Spoon", align:"right");

line4_y=65;
text(x: col_left, y:line4_y, text: "Kills suffered:");
text(x: col_input_left, y:line4_y, text: nf(p.deaths), align:"right");

text(x: col_right, y:line4_y, text: "Accuracy:");
text(x: col_inp_right, y:line4_y, text: concat(nf(p.general.accuracy*100,2),"%"), align:"right");

line5_y=77;
text(x: col_left, y:line5_y, text: "Deaths offered:");
text(x: col_input_left, y:line5_y, text: nf(p.kills), align:"right");

text(x: col_right, y:line5_y, text: "Dogtags:");
text(x: col_inp_right, y:line5_y, text: nf(p.general.dogt), align:"right");

line6_y=89;
text(x: col_left, y:line6_y, text: "K/D Ratio:");
text(x: col_input_left, y:line6_y, text: round(kd_ratio,2), align:"right", color:kd_color);

text(x: col_right, y:line6_y, text: "W/L Ratio:");
text(x: col_inp_right, y:line6_y, text: round(wl_ratio,2), align:"right", color:wl_color);

:hehe: :hehe:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

μα ειναι γνωστο στα περιξ,οτι ο t3hsofos ειναι ..γατα!

επισης ειναι γνωστο οτι τα βραδια παιζει με τα ακουστικα samsung in ear του κινητου, κουμπωμενα πανω στην x-fi και ακομα να βρει ;ena σεταρισμα ωστε να μπορει να ακουει πισω του...

καπου ειχε παρει το ματι μου ενα οδηγο που ειχε ποσταρει ο Grunt για x-fi και headphones,αν το εχεις προχειρο μαν ξαναποσταρε,διοτι το σ/κ αναμενεται major t3hsofos gaming equip update (new mouse,pad,headphones...)

edit

εχω creative 5.1 speakers πανω στην x-fi,τα οποια εχουν ενα wired remote control τετοιο

control.jpg

τα ακουστικα τα συνδεω πανω σε αυτο,αλλά οταν βαζω το stand alone mic πανω σε αυτο δεν δουλευει,ενω αν το βαλω στην x-fi @ flexi jack δουλευει...

μιας και θα παρω ακουστικα,να προτιμησω usb ή με καρφι ωστε να τα βαλω κατευθειαν πανω στην καρτα ηχου?παιζει ρολο ή οτι συνδεση και να κανω το αποτελεσμα ειναι ιδιο...?

Μακρια απο usb γιατι πολυ απλα θα "χασεις" την x-fi, το καλο ειναι οτι ετσι εχεις τον ιδιο ηχο παντου ανεξαρτητως pc, δεν νομιζω να σε ενδιαφερει ομως αυτο, επισης μακρια και απτην θυρα ακουστικων των ηχειων γιατι υπαρχει πιθανοτητα 90% να μην μπορει να τα οδηγησει τοσο καλα οσο η αναλογικη εξοδος της καρτας, ξερω ειναι μπελας να μπουσουλας καθε τοσο και λιγακι απο πισω για να αλλαξεις μεταξυ ηχειων και ακουστικων. Εγω που εχω ενα mini hi-fi της πλακας και το αναβω οταν δεν ειμαι μονος μου στο δωματιο, το εχω συνδεδεμενο κανονικο στο μπροστινο πανελ της champion fatal1ty με καλωδιο rca to minijack.

Για το σεταρισμα της χ-fi απλα κοιτα αυτο το guide τα δειχνει ολα οπως πρεπει να τα βαλεις οταν παιζεις παιχνιδια http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=239405 ingame το αφηνεις σε HIFI ( προκειται για equalizer setting και οχι για speaker setting ) και στο settings.ini βρισκεις το speakercount = 0 και το βαζεις 6 ( 5.1 )

Για τα ιδια τα ακουστικα προτεινω sennheiser HD555 και audiotechnica AD700, με λιγο ψαξιμο δεν θα σου κοστισουν πανω απο 80-100 ευρω (προτιμησε τα δευτερα αν μπορεις να παρεις απεξω ) και θα τα βγαλουν τα λεφτα τους 100% να εισαι σιγουρος, μακρια απο syberia - - 5HV2 - 5.1 headsets και λοιπες overpriced μουφες

Σημειωση : τα παραπανω ακουστικα εχουν τοσο καλο soundstage - positioning που μπορει σε audio creation mode 48khz - 16bit - headphones speaker setting - bitmatched playback ON να σου φαινεται οτι κανουν εξισου καλα την δουλεια τους χωρις τα καλουδια της x-fi, Το πιο σημαντικο που πρεπει να προσεξεις ειναι οτι οταν χρησιμοποιεις cmss3d headphone και καποιος ακουγεται απτα δεξια σου να τρεχει, θα τον ακους ΚΑΙ απτα 2 ακουστικα, απλα θα ακουγεται απτο δεξι πιο δυνατα ( οπως στην πραγματικοτητα ), χωρις το cmss θα τον ακους λογικα μονο απτο δεξι ακουστικο, μπορεις ομως ετσι να δυσκολευεσαι να καταλαβεις που βρισκεται ακριβως καποιος οταν ειναι 70 μοιρες δεξια σου ή πανω απτο κεφαλι σου ( UAV / chopper )

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dcB9faNrz_M]YouTube - X-Fi Headphone CMSS-3D On/Off comparison (Call of Duty 2)[/ame]

Για το υπολοιπο gear αν θες την προσωπικη μου γνωμη τσιμπα deathadder 3G + puretrak talent + replacement feet απο hyperglide.net , τα στοκ ειναι καπως λεπτα και μπορει να σου γδαρθει το mousepad με την τακτικη χρηση γιατι οταν θα ασκεις πιεση θα τριβονται οι ακρες του ποντικιου επανω ( εχω χαλασει πολλα pads πριν την ωρα τους ετσι ) , αν δεν θες να παρεις pad απτο εξωτερικο ( εμενα το στειλανε στις 13/4 με USPS - 14 δολλαρια και ηρθε ταχυδρομειο την τριτη ) τοτε τσιμπα razer goliathus speed ( ή ακομα καλυτερα το πιο παλιο Mantis speed αν μπορεις να το βρεις ) αμα πιστευεις πως δεν προκειται να σε βολεψει λογω παχους ( 4.3mm ) παρε sharkoon 1337 XL εχει μεταξενια αισθηση και σχετικα χαμηλη τριβη για cloth.

Τσιμπα και αυτον τον κωδικο αμα σε ενδιαφερει το talent, αμα πιασει θα εχεις 25% εκπτωση, δυστηχως με την τελευταια παραγγελια που εκανα δεν μου δωσανε κουπονι με καινουργιο κωδικο, μονο ενα ποστερ ( mousepad στον τοιχο αντι για vida guerra calendar 2010, how nerdy is dat ? :p ) και εναν κωδικο για 1 μηνα δωρεαν teamspeak/ ventrillo 10 slot server απο pure-voice.com.

Εναλλακτικα μπορεις να πας και σε mx518, σε αυτη την περιπτωση γλιτωνεις και το κοστος των hyperglides ενω ειναι και πιο πιθανο να το βρεις σε καλη τιμη / διαθεσιμοτητα εντος ελλαδας, εχε υποψη ομως οτι το σχημα μπορει να μη σε βολεψει καθολου, υποκειμενικο ειναι αυτο, αλλοι βολευονται με δαυτο αλλοι λιγο που το χρησιμοποιουν τριζουν μετα τα δαχτυλα τους ( οπως εγω ) περα απτην ανεση το μονο αλλο που πρεπει να προσεξεις ειναι το prediction, δεν ειναι κατι το τραγικο, απλα οταν θα κανεις λιγο ατσαλες οριζοντιες γραμμες στο paint το ποντικι κατα καποιον τροπο θα τις "διορθωνει" μονο του, ingame εμενα δεν με εχει επηρρεασει ποτε αλλοι ομως εχουν μαθει μονο στα παλια microsoft που δεν εχουν αυτο το feature και οτιδηποτε αλλο τους ενοχλει, να σημειωσω εδω πως απτο deathadder το Prediction βγαινει κανονικα με firmware update ( 5 λεπτα υποθεση )

Και ναι, πιστευω οτι μολις εκανα το πιο offtopic post της χρονιας :p :P

edit : oops να και ο κωδικος TXB37ZA25, ελπιζω να πιανει ακομα

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να συνειδητοποιήσουμε (counting myself) ότι το BC πότε δεν ήταν BF.
Αυτή η καραμέλα δεν ξέρω από που ξεκίνησε, αλλά τι σχέση έχει με το ότι το bfbc2 έχει τα άπειρα προβλήματα...? Δεν συγκρίνεις τα δυο παιχνίδια από gameplay, storuline, χαρακτήρες, era κλπ, αλλά συγκρίνεις δυο εφαρμογές της ίδιας εταιρίας σε επίπεδο κώδικα, ξέχνα το gui, σκέψου τον κώδικα... στην μια περίπτωση τα κάναν σκ@τά, ενώ στην άλλη δούλευε... αυτό είναι απλά αντι-επαγγελματικό και άρπα-κόλα...

διάβασε και το υπόλοιπο post και συγκεκριμένα την παράγραφο μετά την τελεία που σταμάτησες.

Link to comment
Share on other sites

διάβασε και το υπόλοιπο post και συγκεκριμένα την παράγραφο μετά την τελεία που σταμάτησες.

Το διάβασα, απλά έκανα quote σε αυτό, το οποίο το ακούω συνέχεια και λέω ότι μόνο άστοχη δεν είναι η σύγκριση... αυτό είναι περισσότερο δικαιολογία της ΕΑ, παρά πραγματικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε, αυτό έχω ρωτήσει 2 φορες εδω και δεν έχει απαντησει κανείς ! δες

http://bfbcs.com/stats_pc/tifozif1

tifozi σταμάτα να παίζεις για να μην το χαλάσεις:p

έκανε την δουλεία του αυτό που έψαχνες την περασμένη φορα σε εκείνα τα φόρουμ χαχαχαχαχαχα:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια Χελπζορ, απο το χθεσινο Update εχει νεκρωσει o server browser.. Δεν βρισκει τπτ για κανεναν λογο ουτε καν απο τα favorite...τα δειχνει ολα Ντεντ....

Εχω Limited εκδοση απο το steam:hang3:

Link to comment
Share on other sites

Το dart πλέον το έχουν κάνει γελοίο. Και ο κάθε νοομπας μπορεί να σε κλειδώσει πλέον. Πριν ήθελε λίγο skill, τώρα απλώς θέλει ένα αριστερό κλικ........

Δλδ πάνε που πάνε τα ελικόπτερα σαν πάπιες, έκαναν και το dart να πάει με την ταχύτητα του φωτός, ε, χαίρω πολύ Χαιρόπουλος.

Link to comment
Share on other sites

Το dart πλέον το έχουν κάνει γελοίο. Και ο κάθε νοομπας μπορεί να σε κλειδώσει πλέον. Πριν ήθελε λίγο skill, τώρα απλώς θέλει ένα αριστερό κλικ........

Δλδ πάνε που πάνε τα ελικόπτερα σαν πάπιες, έκαναν και το dart να πάει με την ταχύτητα του φωτός, ε, χαίρω πολύ Χαιρόπουλος.

Ναι αλλα...αλλα....τα ελικοπτερα πλεον εχουν respawn time εκσπερματωσης 14χρονου την πρωτη φορα που βλεπει την Παμελα στο κοτερο.

Οτιναναι ρε.

Ψαχνω εναλλακτικες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:hi:

Παιδιά είμαι καινούργιος στο forum και στο game και παλεύω μέρες με ένα πρόβλημα.

Δεν μου εμφανίζει στην αναζητηση των servers τα ping????

Μήπως ξέρει κανείς τι φταίει?

** έχω κάνει 3 εγκαταστάσεις του game απο το dvd και χωρίς αλλά τζίφος.

Ευχαριστώ και μπράβω για το forum ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.