Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Όλο φτιάχνουν-φτιάχνουν, αλλά τα σημαντικά δεν τα ακουμπάνε... να δούμε πότε θα ακουμπήσουν (και αν) το server-client κομμάτι...

τι ακριβώς εννοείς, δεν σε πιάνω (είμαστε R7 client και R10 server)... :...:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ανουσιο? Αν καταλαβα καλα, κανεις το ιδιο repair με πριν αλλα σε λιγοτερο χρονο.

Το m16 τις τους εφταιξε και του ριξαν το damage? :hm: Μαλλον θα το γυρισω παλι σε ΑΝ94 και εγω...

Γιατι εχουν 7000 bug να φτιαξουν, αυτο τους μαρανε?

Μ16 ιδιο μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς εννοείς, δεν σε πιάνω (είμαστε R7 client και R10 server)... :...:

Αυτό ακριβώς... μετά από 10 εκδόσεις και κάμποσα bf στην πλάτη τους, θα έπρεπε να πετάει...

Τι τα ctd, τι το lag (του client-server), τι οι ελλείψεις στα rcon και οι δυνατότητές τους και η λίστα συνεχίζει...

Τους servers απ' ότι έμαθα τους αλλάξαν και χρειάζονται min 4 παίχτες για να πάρεις πόντους, άρα πάει η μαγιά των server... επίσης upper/lower case στον server browser AKOMA να το φτιάξουν (που είναι μια γραμμή κώδικα)...

Τι να λέμε τώρα, λείπουν ουσιαστικά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια, ότι να' ναι... μου το έλεγε ο phydel από τις πρώτες μέρες που βγήκε το παιχνίδι, ότι συμβαίνει ακριβώς αυτό και ότι έχει πρόβλημα, αλλά δεν του έδινα σημασία... φαίνεται πως είχε δίκιο ο μπαγάσας (για άλλη μια φορά), άντε τώρα να το αλλάζεις, κάθε φορά που αλλάζει το ping... απογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς... μετά από 10 εκδόσεις και κάμποσα bf στην πλάτη τους, θα έπρεπε να πετάει...

Τι τα ctd, τι το lag (του client-server), τι οι ελλείψεις στα rcon και οι δυνατότητές τους και η λίστα συνεχίζει...

πρέπει να συνειδητοποιήσουμε (counting myself) ότι το BC πότε δεν ήταν BF. Ήταν ένα "BF" για κονσόλες, ομοίως και το BC2, άσχετα αν το έκαναν port και στο pc αυτήν την φορά. Δλδ το BC δεν βασίστηκε ποτέ στον κώδικα του BF γιατί -κακά τα ψέμματα- μηχανή 5-7 χρόνων απλώς ΔΕΝ πουλάει. Από την άλλη, όταν παίρνεις gaming engine προορισμένη εξαρχής για κονσόλα και την πας στο pc, τότε αναπόφευκτα θα έχεις όλα τα "κονσολαδικα" μειονεκτήματα. Πάντως, καλύτερα έτσι παρά τίποτα.

Το ότι όμως το BC2 δεν είναι η συνέχεια του BF2 (ή 2142), κατ'εμέ φαίνεται όχι από τα γραφικά + τα bugs (που πολλά είναι λυμένα στις engines των bf), άλλα στο ότι "κάτι" λείπει από την εμπειρία. Ναι, καλά τα γραφικά, super και το destruction, ο κάθε ήχος από τα βήματα στο χιόνι μέχρι το θρόισμα των φύλλων και τις εκρήξεις είναι για να τον κάψεις σε cd και να τα ακούς, τα όπλα και το customisation menu επίσης special, το RUSH και HC mode ωραίες προσθήκες... άλλα ΚΑΤΙ λείπει.

Κατ'εμέ είναι τα maps. Όλα τέλεια, άλλα κάπως (δεν ξέρω πως!) "τα maps κάνουν το BF", και αυτό το έχασαν όταν έκαναν το BC2. Δλδ ποιος δεν θυμάται ότι μπορούσε να παίζει αποκλειστικά με τις ώρες Camp Gibraltar στο 2142, ή Suez Canal σε Titan mode, ή -όπως γνωρίζω- Karkhand στο BF2; Μιλάμε ότι υπήρχαν 32αριδες και 64αριδες dedicated servers που έτρεχαν 24/7 μόνο μία πίστα, και όμως ήταν πάντα ΓΕΜΑΤΟΙ! Και εσύ ο ίδιος δλδ, έμπαινες και επαιζες με τις ώρες το ίδιο map, άλλα ΔΕΝ βαριόσουν!

Τώρα ποιος θέλει να παίξει το ίδιο map >2 φορές και να μην φύγει; Εδώ (στους δικούς μας servers) έχουμε βάλει τα Conquest map να παίζουν μόνο 1 round, γιατί μετά βαριέσαι... τουλάχιστον να αλλάζει το τοπίο και να ξεχνιέσαι λίγο.

Το μόνο καλώ που ευελπιστώ είναι το BC2 να είναι η αφορμή/μάθημα για να κάνουν το ΤΕΛΕΙΟ Battlefield (aka BF3). Την μηχανή την έχουν, τα bugs θα τα έχουν διορθώσει όλα ως τότε... ε, θα πρέπει να είναι πολύ βλάκες για να κάνουν τα ίδια λάθη!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα κάνα 1-1,5 ώρα χωρίς κανένα CTD πράγμα σπάνιο ως τώρα. Ίσως απλά ήμουν τυχερός. Πάντως και που nerfάρανε τα tubes πάλι όλοι με tubes παίζουν, τα 6 από τα 10 μου deaths είναι με tubes/grenades τα 3 με gustav και το 1 με κανονικές σφαίρες... :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο, κοιταζεις ποσο ping εχεις κατα μεσο ορο στον αγαπημενο σερβερ σου και το διαιρεις δια 2, μετα βαζεις τις εντολες που αναφερθηκαν αντικαθιστωντας το 0.45 με το πηλικο που εβγαλες πριν, πχ αμα σου δειχνει ο σερβερ μονιμως τιμες κοντα στο 120 στο tab βαζεις

SettingsManager.floatSet GSDefaultLatencyCompensation 0.060

SettingsManager.U32Set GSInterpolationTime 60

Δοκιμασα εγω με 65 στους σερβερ που πανω κατω ξερω ποσο "πραγματικο" ping βγαζω περιπου και εμεινα πολυ ευχαριστημενος, ειδικα το 6σφαιρο θεριζε, με neostead δεν δοκιμασα ακομα οπου εκει εχω δει του κοσμου τα ακυρα σε περιπτωσεις που 100% δεν ητανε δικο μου λαθος / δεν ΜΠΟΡΟΥΣΕ να γινει λαθος απο μερια μου, οπως πχ οταν βαρεσα ακινητος ενα κινουμενο ρωσσικο βυζι στα 4 μετρα και δεν ειδα πουθενα το X

Η κατασταση δεν ειναι και τοσο fail οσο νομιζετε, σε πολλα παιχνιδια εδω και πολυ καιρο σχεδον αναγκαζεται ο κοσμος να πειραξει rates γιατι τα defaults οπως ειναι λογικο δεν ειναι δυνατον να εξυπηρετουν ολους τους παικτες ανεξαρτητως framerate και ping , για παραδειγμα στην 1.6 αναγκαστικα το ex_interp θελει λιγο πειραματισμο [ame=http://www.youtube.com/watch?v=r3gvnQ7qenY]YouTube - Effect of ex_interp 0.1 (Default)[/ame]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω btw ότι 2 φορές που δοκίμασα να μαχαιρώσω 2 τύπους, απλώς ΔΕΝ ήταν δυνατό! Δλδ έβγαινε το αίμα, ακούγοταν το χρατς, άλλα σαν να έκανε 0 damage. Και μιλάμε 3 φορές τον ένα ΑΚΙΝΗΤΟ (ουτε stat padding να κάναμε δλδ), 2 τον άλλο.

edit:

Οκ, μπορώ σίγουρα να ζήσω με αυτά, αλλά όπως λένε και στο official forum, το μαχαίρι είναι γτπ πια.

Από μπροστά σκοτώνει εύκολα όπως παλιά, από πίσω δεν κάνει register το χτύπημα και δεν δείχνει καν το animation του καρφώματος αλλά του slash. Με αποτέλεσμα να κάνεις αέρα στην πλάτη του άλλου... :/

Ευχαριστώ DiCe που κρατάς την παράδοση σου να φτιάχνεις κάτι και να καταστρέφεις κάτι άλλο.

link

Και εγώ προφανώς προσπαθούσα από πίσω.

ένα έχω να πω...

Double_Face_Palm_by_RIOTmon.jpg

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος!Το ιδιο προβλημα και εγω.

Επαθα την πλακα μου σημερα οταν εσκασα 7 (ΝΑΙ ΕΦΤΑ) μαχαιρια στον t3hsofos και τελικα γυρισε και με γαζωσε. :nothing:

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ....αστοχε....ουτε στο μισο μετρο με μαχαιρι....:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

πλακιτσα

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας εδω με παραπονα με το πλεον χαλια registration του μαχαιριου.

4-5 προσπαθειες και δεν επιανε.

Σε καποια φαση ανησυχησα οτι μου το καναν επιτηδες εμενα επειδη το κανω abuse.:D

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας εδω με παραπονα με το πλεον χαλια registration του μαχαιριου.

4-5 προσπαθειες και δεν επιανε.

Σε καποια φαση ανησυχησα οτι μου το καναν επιτηδες εμενα επειδη το κανω abuse.:D

+1

σήμερα τραβούσα τους μαστούς μου ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

R11 servers are being deployed

RSPs are switching from R10 to R11 now. Since lots of people are online playing, we are not going to a massive update right away.

Exact method varies from RSP to RSP, but it is done through rolling restarts / when servers drain out / when server admins opt to upgrade (via the RSP's control panel).

It fixes two things:

1) SQDM and SQRUSH levels are no longer automatically classified as Hardcore.

The reason why they were classified as such, is that the game's autobalance is inactive in those two gamemodes. This caused the server browser's new hardcore-icon logic to always consider those servers to run in hardcore mode.

2) Favorites handling has been restored.

Some R10 servers made people's favorites' list show the same server in all entries. This is corrected with server R11. Once server R11 has been properly deployed, some people will have to rebuild their favorites list. I don't have any statistics on how many people are affected.

link

Αχαχαχα, θα χαζέψουμε τελείως :hehe:

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να συνειδητοποιήσουμε (counting myself) ότι το BC πότε δεν ήταν BF.

Αυτή η καραμέλα δεν ξέρω από που ξεκίνησε, αλλά τι σχέση έχει με το ότι το bfbc2 έχει τα άπειρα προβλήματα...? Δεν συγκρίνεις τα δυο παιχνίδια από gameplay, storuline, χαρακτήρες, era κλπ, αλλά συγκρίνεις δυο εφαρμογές της ίδιας εταιρίας σε επίπεδο κώδικα, ξέχνα το gui, σκέψου τον κώδικα... στην μια περίπτωση τα κάναν σκ@τά, ενώ στην άλλη δούλευε... αυτό είναι απλά αντι-επαγγελματικό και άρπα-κόλα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος!Το ιδιο προβλημα και εγω.

Επαθα την πλακα μου σημερα οταν εσκασα 7 (ΝΑΙ ΕΦΤΑ) μαχαιρια στον t3hsofos και τελικα γυρισε και με γαζωσε. :nothing:

μα ειναι γνωστο στα περιξ,οτι ο t3hsofos ειναι ..γατα!

επισης ειναι γνωστο οτι τα βραδια παιζει με τα ακουστικα samsung in ear του κινητου, κουμπωμενα πανω στην x-fi και ακομα να βρει ;ena σεταρισμα ωστε να μπορει να ακουει πισω του...

καπου ειχε παρει το ματι μου ενα οδηγο που ειχε ποσταρει ο Grunt για x-fi και headphones,αν το εχεις προχειρο μαν ξαναποσταρε,διοτι το σ/κ αναμενεται major t3hsofos gaming equip update (new mouse,pad,headphones...)

edit

εχω creative 5.1 speakers πανω στην x-fi,τα οποια εχουν ενα wired remote control τετοιο

control.jpg

τα ακουστικα τα συνδεω πανω σε αυτο,αλλά οταν βαζω το stand alone mic πανω σε αυτο δεν δουλευει,ενω αν το βαλω στην x-fi @ flexi jack δουλευει...

μιας και θα παρω ακουστικα,να προτιμησω usb ή με καρφι ωστε να τα βαλω κατευθειαν πανω στην καρτα ηχου?παιζει ρολο ή οτι συνδεση και να κανω το αποτελεσμα ειναι ιδιο...?

Έγινε επεξεργασία από sofix
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.