Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Αν και οντως πολλες δεν "register" μαλλον μουφες ελεγε αφου θιχτηκε ο εγωισμος του:hehe:

Εσενα απο τοτε που μπηκες στους AJG σπανια σε βλεπουμε παντως.

PS.

το K/D ratio τελικα ανεβαινει ΠΟΛΥ ευκολα τελικα...

ναι με Reacon

Link to comment
Share on other sites

πείτε και σε μας πως ανεβαίνει το ratio...για τα κανονικά οπλα όμως ΄...όχι με μαχαιράκια...που σε ΚΣ με μια σφαίρα στο γονατο ή στο χέρι θα σουρνώσουν χάμω ...όχι όπως τώρα όπου αφού την φάνε σε όποιο σημείο και αν την φάνε να ερχονται κατά πάνω σου (επειδή και καλά είχαν αρμορ) και να σε σφάζουν.

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Για τα κανονικά όπλα και συνθήκες, δεν κάνεις εγκατάσταση στο PC, δηλώνεις εθελοντής και πάς Σομαλία, Ιρακ, Γάζα, Αφγανιστάν και προσπαθείς το K/D να σου βγάζει NaN :p :P :p :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και οντως πολλες δεν "register" μαλλον μουφες ελεγε αφου θιχτηκε ο εγωισμος του:hehe:

Εσενα απο τοτε που μπηκες στους AJG σπανια σε βλεπουμε παντως.

Θα επανορθώσω. Βασικά ούτε αυτοί με βλέπουν και πολυ. Είχα να παίξω απ' την Κυριακή, και μπήκα χθες για καμιά ώρα. :hehe:

P.S.: Το 60/20 k/d που έλεγα πριν, έγινε με assault.

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι ώρα θυμηθήκατε να μαζευτείτε χθες; 3:00 τα ξημερώματα αποφάσισε το μισό Lab να μπει στον Phalanx :hehe:

Ρε συ Jaco, ο Kastro έχει μείνει μέρες τώρα σε hardcore και όλο τον βλέπω άδειο. Δεν ξέρω αν παίζετε έτσι, απλά λέω μήπως έχει μείνει ξεχασμένος :p

Link to comment
Share on other sites

οχι άλλη βαζελίνη!

παιδιά σε τι λεβελ θα αρχίζω να σκοτώνω οτι σημαδεύω και όχι τα πουλιά? :(

Στο λεβελ στο οποιο θα μαθεις σημαδι :p κρατα την αγκιδα κοντα στον κορμο αμα δεν μπορεις κεφαλι και βαρα με ρεγουλα εκτος αμα σου βγουνε κολλητα, αμα ειναι σε μεσαια-μεγαλη αποσταση και τρεχει απτα αριστερα προς τα δεξια βαρα λιιιιγο πιο μπροστα απο το μοντελο του και οταν παρεις μια ιδεα για το πως λειτουργει το bullet drop θα μαθεις να την βαζεις πιο ψηλα απτο κεφαλι για να το πετυχαινεις

Για οπλα εχε αυτα στα υποψη οσα λεβελ και αν ανεβεις

AN-94 - 4x scope ( επεμενε στο XM8 μεχρι να στο δωσει )

xm8 LMG + magnum ammunition ( M60 is for da nubz )

colt 1911 δαγκωτο ( το 6σφαιρο αξιζει μονο αμα εχεις magnum ammunition και καλο στοχο )

carl gustav + improved explosives αντι για rpg και AT4

AKS - σκετο ή με marksmanship training/magnum ammo αμα θες να ριχνεις ναρκες αντι για μπαζουκιες ( μεινε με το scar-L και κανε υπομονη )

VSS sniper ( για να το ξεκλειδωσεις γρηγορα παιζε recon με multiclass οπλα αμα δεν την παλευεις με τα bolt action sniper οπως κι εγω )

G3A3

και απο καραμπινες NS 2000 η οποια αμα κατσεις ακινητος και βαρεσεις αφου πρωτα ζουμαρεις με το improved SG spec ειναι 99% ακριβεστατη ( props στον νεφελιμ που μου την εδειξε χθες, μεχρι και πιλοτο blackhawk σκοτωσα :hehe: )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο λεβελ στο οποιο θα μαθεις σημαδι :p κρατα την αγκιδα κοντα στον κορμο αμα δεν μπορεις κεφαλι και βαρα με ρεγουλα εκτος αμα σου βγουνε κολλητα, αμα ειναι σε μεσαια-μεγαλη αποσταση και τρεχει απτα αριστερα προς τα δεξια βαρα λιιιιγο πιο μπροστα απο το μοντελο του και οταν παρεις μια ιδεα για το πως λειτουργει το bullet drop θα μαθεις να την βαζεις πιο ψηλα απτο κεφαλι για να το πετυχαινεις

Για οπλα εχε αυτα στα υποψη οσα λεβελ και αν ανεβεις

AN-94 - 4x scope ( επεμενε στο XM8 μεχρι να στο δωσει )

xm8 LMG + magnum ammunition ( M60 is for da nubz )

colt 1911 δαγκωτο ( το 6σφαιρο αξιζει μονο αμα εχεις magnum ammunition και καλο στοχο )

carl gustav + improved explosives αντι για rpg και AT4

AKS - σκετο ή με marksmanship training/magnum ammo αμα θες να ριχνεις ναρκες αντι για μπαζουκιες ( μεινε με το scar-L και κανε υπομονη )

VSS sniper ( για να το ξεκλειδωσεις γρηγορα παιζε recon με multiclass οπλα αμα δεν την παλευεις με τα bolt action sniper οπως κι εγω )

G3A3

και απο καραμπινες NS 2000 η οποια αμα κατσεις ακινητος και βαρεσεις αφου πρωτα ζουμαρεις με το improved SG spec ειναι 99% ακριβεστατη ( props στον νεφελιμ που μου την εδειξε χθες, μεχρι και πιλοτο blackhawk σκοτωσα :hehe: )

well carl gustav είναι καλό για πεζούς τζιπ και ελικόφτερα . Αντιαρματικό AT4 και ξερό ψωμί , ο κάρολος είναι το ποιο αδύναμο σε αντιαρματικό.

Αναλυτικά :

boomd.png

για πιστόλια το 6ασφαιρο με magnum τα σπάει! έχω παίξει παιχνίδια μόνο με αυτό.

όσο για το AN προτιμώ το red dot

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

thx παιδιά αλλά τώρα σχεδόν μόνο sniper παίζω

μέχρι μια απόσταση χτυπάει εκεί που σημαδεύω , μετά από κάποια απόσταση χτυπάω στο περίπου... όταν πετυχαίνω

Εγω παντως προτεινω medic για αρχη. Recon δεν ειναι και τοσο ευκολο κατα τη γνωμη μου.. Τα machine guns ειναι πιο noob-friendly.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως προτεινω medic για αρχη. Recon δεν ειναι και τοσο ευκολο κατα τη γνωμη μου.. Τα machine guns ειναι πιο noob-friendly.

Πως είναι οι paladins στο wow; ακριβός το ίδιο είναι οι medics.

Link to comment
Share on other sites

επισης παιζοντας τον γιατρο,σαν προταρχικος σου στοχος ΔΕΝ θα ειναι να βγαινεις γιουρια να σκοτωνεις...καταστασεις του στυλ εντοπισα 5 εκει κρυμενους,βγαινω στα ανοιχτα ,φωναζω αερα και γιουρια,δεν προτεινονται..εκτος αν εχεις 3 γιατρους να τρεχουν πισω σου..

υπομονη,υπομονη,μεινε πισω,υπομονη,μοιραζε δεξια-αριστερα medic packs και πηγαινε εκει που μαζευονται αρκετοι δικοι σου και κανε revives..

ευκολοι ποντοι...

συμφωνω οτι ειναι η πιο noob-friendly....

δεν κραταμε το ποντικι πατημενο και ριχνουμε τισ σφαιρες κατα χιλιαδες,οσο και αν ειναι πειρασμος...

ταπ-ταπ,κλικ-κλικ πες το οπως θες,το αποτελεσμα ειναι το ιδιο..μια μια σφαιρα και ας μην σκοτωνεις..τουλαχιστον μαθε να σημαδευεις και οταν ξεκλειδωσεις πιο βαρια οπλα θα αρκει 1-2 σφαιρες και παρτον κατω..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.