Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Ακη, Μανώλη κανονίστε, το βράδυ σας θέλω μάχιμους...:triniti:

edit: και συ Γρηγόριε... :p

edit2: Δεν θα έχουμε το μαχαιροβγάλτη μας όμως(Neph)...

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω μαζί σου Grunt. Assault, Medic και Engineer είναι απαραίτητα, αν υπάρχει και Recon που το παίζει σωστά, έχεις σημαντικό πλεονέκτημα όμως.

Άσχετο θέμα, στα stats μου λέει ότι έχω χρησιμοποιήσει το Mortar Strike 500+ φορές, που δεν παίζει να έχω ρίξει πάνω από 50, το έχει αυτό κανένας άλλος;

Btw, το G3 είναι uber, το ξεκλείδωσα το Σάββατο.

Σωστα ομως, οχι κατι τετοιο :hehe: :hehe:

finished13.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φαντασου να ειχε και prone:hehe:

Aντε βρες τους στα αχανη maps.

Οne shoot kill ειναι σε Hardcore Server ή M95 με Magnum rounds.

-κακο class ξεκινησες ρε καρνταση-

Γιατι ωρε? Στην αρχη ξεκινησα με Assault αλλα το ΑΕΚ (LoL) δεν παλευοταν με τπτ κ προκειμενου να γινω noob tuber το γυρισα στο sniping.

Oσο για το prone...τι ξενερα θεε.....

Μόλις συνηθίσεις θα δεις τη διαφορά, δώσε του το χρόνο που χρειάζεται :)

Ξεκίνα με Medic ή Assault κατ' εμέ.

Medic ακομα δεν ακουμπησα, σημερα-αυριο μαλλον :p

medic ή engineer λεω εγω, καλυτερα engineer ητανε και ο αγαπημενος μου στην beta, assault παιρνω μονο οταν βλεπω να υπαρχει σοβαρη αναγκη για ανεφοδιασμο στην ομαδα ( πχ οι engineer ξεμενουν απο ρουκετες συνεχεια) και για να καλυψω το x-com με την smoke grenade ( το εχω σιχαθει το noob tube πλεον, αισθανομαι λες και κλεβω καθε φορα που σκοτωνω με δαυτο )

Γενικα δεν ειναι το θεμα των Lvl τοσο ( τι 0 εσυ τι 25 αυτος αμα εισαι μαγκας τον ριχνεις ) οσο το θεμα της τσατσιας, σου ερχεται ο αλλος με το carl gustav και το explosives upgrade και σε ανατιναζει ενω εισαι πεζος, ερχεται και ο ατομισταρος ο Medic που αντι να βαλει το upgrade για αποτελεμαστικοτερο health pack βαζει magnum ammunition στο m60

Πληροφοριακα απο engineer και medic εχω ξεκλειδωσει τα παντα ολα, assault εχω λιγο πραμα ενω με τον recon παιζεται να μην τον "τερματισω" και ποτε, πιο πολυ θα τον παρω για να βαλω c4 σε κανενα οχημα ( το ιδιο θα κανω και με τον assault οταν παρω επιτελους το g3 ) ή να ριξω mortar strike, και το sniping εχει φαση λογω του bullet drop δεν λεω αλλα περα απτο να προστατευεις τα x-com που δεν εχουν τοιχους τριγυρω και να κανεις σποτ δεν προσφερεις ιδιαιτερα στην νικη της ομαδας.

Btw μια καλη τακτικη ειναι να αφηνεις και c4 κοντα στο objective οποτε σε περιπτωση που ακουσεις charge planted να ξεπαστρεψεις με λιγη τυχη αυτον που μολις τα εβαλε ;-)

Αν ο αλλος εχει ξεκλειδωσει της παναγιας τα ματια κ συ εισαι με το ΑΕΚακι κ iron sight, δε ξερεις τις πιστες, δε ξερεις τα classes,το μινι map σου φαινεται κινεζικο κτλ, εε καταλαβαινεις οτι για κανενα μισαωρο ειχα σταθερα <0,6 Κ/D....

Το Recon ειναι ποιο ξεκουραστο για την αρχη μεχρι να καταλαβεις τι γινετε στο game imo. Απλα θελει να βαρας απο μικρες-μεσαιες απο στασεις κ με σημαδι τη κεφαλα. Θελει εμπειρια για να ριχνεις απ την αλλη ακρη του χαρτη headshot, αλλα ειναι ταβλα! Εχει κ bonus αποστασης αν καταλαβα καλα (πηρα 126Pts χθες λογο αποστασης), αλλα αμα δε παρω το barrett δε βλεπω φως...

A και ναι, τα M-Comms διαλυονται κ απο σενα...ισοπεδωσα ενα friendly με mortars κ εμαθα δε χαρντ γουεη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Με το Μ16 έχεις παίξει; Ποιο προτιμάς απ' τα δύο;

Με το M16 έχεις GL + full assault kit (Red dot, scopes), ενώ με το G3 παίζεις με C4 και εκεί τελειώνουν οι επιλογές σου, σαν όπλο δεν παίρνει κάτι επάνω (δεν το χρειάζεσαι tbh)

Το M16 θα το πάρω αν θέλω να παίξω αρκετά tactical και να του πετάξω το ACOG scope επάνω, ρίχνει 3-round burst, ενώ παράλληλα πατώντας το mouse συνέχεια, φτάνει σχεδόν τα full auto, χωρίς να θυσιάζεις ιδιαίτερα σε recoil.

Επίσης, το G3 είναι αρκετά πιο δυνατό από το M16.

Προσωπικά από όλα βασικά προτιμώ το M416, γιατί είναι κάτι ενδιάμεσο :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με το M16 έχεις GL + full assault kit (Red dot, scopes), ενώ με το G3 παίζεις με C4 και εκεί τελειώνουν οι επιλογές σου, σαν όπλο δεν παίρνει κάτι επάνω (δεν το χρειάζεσαι tbh)[...]

Κι εγώ προσφάτως το ξεκλείδωσα το G3 και δεν έχει τύχει να το τιμήσω ακόμη.

Με εκπλήσσει το πόσο γερά βαστάει ακόμη η 3870Χ2 που την έχω στήσει στο PC για τον bro.

Όλα full + ΗΒΑΟ, με 4xAA και 4AF @1680x1050 και παίζω στα 35-50 fps. :D

Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για το MS 8000 και για το MS explorer mini mouse που έχει ο bro... Καθιστούν το παιχνίδι un-playable. Mamba ftw, μέρα με τη νύχτα λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι να φεύγει η μούργα...το κατακάθι...:hehe:

Έχει ακόμα πολλά ζώα....χθες στην πίστα με το ναυάγιο στη μέση, με έφαγε ένας με κοντόκαννη από την απέναντι βάση...:ph34r:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφτιαξε το Punkbuster?

Επαιζα λιγάκι εχτες σε pb enabled server και παρατήρησα το ιδιο πράγμα με τοn Dodo

To Kastro πάντως κάνει streaming σε 3 διαφορετικές υπηρεσίες που συνεργάζονται με το PB, οπότε και να ξεφύγει κάποιος από μια ή δυο, σίγουρα κάποια στιγμή θα την φάει από την τρίτη... και ειδικά με τα συνεχή updates που γίνονται, την πατάνε πολλοί... :hehe: (edit: οι περισσότεροι servers επιτρέπουν μόνο μια υπηρεσία streaming, αλλά χάρη τις χακιές του phydel, κάνουμε σε 3 [pbbans, punkbusted, ggc])... :p

Επίσης, ότι δεν πιάνει το pb, το πιάνει το μάτι... ήδη κάποιοι είναι σε watch list, καθώς έχουν παρατηρηθεί περίεργα φαινόμενα και φυσικά μπορεί να γίνει ban από τον server, ανεξάρτητα από το αν πιάνει το pb τα aimbots ή όχι... σκοπός είναι να μην υπάρχουν cheaters σ' αυτόν τον server και κάποια στιγμή να αποκτήσει θαμώνες, που θα ξέρουμε ο ένας τον άλλο και θα κάνουμε καλά παιχνίδια...

Έγινε επεξεργασία από Jaco
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.