Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Τζώρτζης φανταζομαι δεν εισαι ο μονος που περασε ετσι το σιριαλ...

απομενει να δουμε αν θα εχουμε και αλλα τετοια μπαν...μακαρι οχι,αλλά καλα κανεις που το αναφερεις ,ωστε να προλαβει κανενας ατυχος...

κριμα μαν....μακαρι να βρεις ακρη...

Η μόνη λογική εξήγηση είναι αυτή sofix.

Αν το έχει κάνει και άλλος, απεγκατάσταση στο παιχνίδι, σβήσιμο τα πάντα από φακέλους και registry, ίσως ακόμα και το μπρόκεν παιχνίδι και εγκατάσταση ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα για sp μια σπασμένη έκδοση αλλά την έκανα uninstall και μετά έβαλα την κανονική όταν ήρθε το γνήσιο όλα οκ όμως

τσέκαρε και την registry, τώρα όσο πολλοί servers έχουν απενεργοποιημένο το PB ή/και δεν κάνουν streaming.

αν και προσωπικά δεν ακούμπησα cracked/leaked versions, άλλα επειδή κάποια μέλη μας το έχουν κάνει, ψάξαμε το θέμα και είδαμε ότι πολλές cracked versions είχανε μέσα hacks (που προφανώς εγκαθιστούνταν εν αγνοία του χρήστη) και τα οποία, ασχέτως αν τις απεγκαταστήσατε αργότερα, αφήνουν κατάλοιπα στην registry. :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Λόγω μετακόμισης θα απουσιάζω από το kastro 1-2-3 βδομάδες (και γενικότερα από τ' απογευματινό κόσμο του internet), οπότε μένει ο phydel φρουρός του κάστρου...

Αποτοξίνωση λέμε...

game-addict_qjgenth.jpg

Τουλάχιστον ελπίζω να έχουν λυθεί τα περισσότερα προβλήματα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, οπότε για τι ψάχνω στη registry?

καταχωρύσεις που αναφέρονται σε αρχεία τα οποία όμως δεν υπάρχουν στον φάκελο του παιχνιδιού

αυτό που προτείναμε εμείς στα μέλη μας που έπαιξαν cracked/leaked SP και που βαριούνται να κάνουν format, είναι:

1) unistall bc2

2) restart pc

3) manually delete όλες τις σχετικές registry entries + λοιπά αρχεία

4) restart pc

5) τρέξιμο το CCleaner για registry entries + αρχεία που τυχόν σας ξέφυγαν

6) restart pc

7) install bc2

και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

Σε συζήτηση με μέλος του φορουμ, μου υπενθύνησε πως είχα εγκαταστήσει για sp μια έκδοση που κυκλοφόρησε πολύ λίγες μέρες πριν την έλευση του παιχνιδιού, στην οποία επειδή βαριόμουν να βγάλω έκανα redeem το cd key της limited..

Ίσως εκεί έκανα την πατάτα...

Προσοχή σε όσους έκαναν κατι παρόμοιο..

Το παιχνίδι το αγόρασα (download) από G2PLAY οπού το πέρασα επιτυχώς στον σταθερό υπολογιστή όπου παίζει κανονικά, ενώ στο laptop έκανα αυτό που λέει ο Τζώρτζης αλλά μου έβγαλε την εξής εικόνα.

0091k.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το FOV τελικα,οταν ειναι μεγαλυτερο του default (55) ,δινει αλλη φαση στο game.Η διαφορα ειναι αισθητη!!!Το χω βαλει 88 και μου πηρε μολις λιγα λεπτα μεχρι να το συνη8ισω.

Το μονο θεμα που χω ειναι οταν ειμαι απανω στην γουρουνα και εχω την καμερα σε First person.Φαινεται καπως περιεργα η εικονα,κυριως οταν στριβεις και σε κανει να ζαλιζεσαι εως ενα σημειο....

Αλλα ετσι και αλλιως τη βαζω thrid person και ουτε γατα ουτε ζημια.

:woot:

Link to comment
Share on other sites

Το FOV τελικα,οταν ειναι μεγαλυτερο του default (55) ,δινει αλλη φαση στο game.Η διαφορα ειναι αισθητη!!!Το χω βαλει 88 και μου πηρε μολις λιγα λεπτα μεχρι να το συνη8ισω.

Το μονο θεμα που χω ειναι οταν ειμαι απανω στην γουρουνα και εχω την καμερα σε First person.Φαινεται καπως περιεργα η εικονα,κυριως οταν στριβεις και σε κανει να ζαλιζεσαι εως ενα σημειο....

Αλλα ετσι και αλλιως τη βαζω thrid person και ουτε γατα ουτε ζημια.

:woot:

Yπαρχουν (ελαχιστοι) σερβερ που δεν υποστηριζουν καμερα 3ου προσωπου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mε 80 -90 δεν έχετε fisheye effect? Εμένα με ενοχλεί πουτραβιέται κάπως η εικόνα στις 2πλευρές!

Θεμα συνηθειας ειναι πιστευω,εκτος και αν παιζει ρολο και η αναλυση που το τρεχεις.Σιγουρα θα παιζει...

Τι αναλυση εχεις?

Εγω ειμαι σε 1680x1050 (και το FOV @ 88 )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.