Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Second fire υπαρχει αλλα μαλλον πρεπει να ειναι unlock.

Βαραει οποτε γυρω απο το crossair δεν εχει πορτοκαλι πλαισιο.

Σποτ κανει οπως και infantry AKA με το Q.

Spot έχω δοκιμάσει με το Q αλλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι. Μήπως τους κάνει spot αλλά δε βλέπω εγώ το κόκκινο σημάδι;

Για το πορτοκαλί πλαίσιο πρέπει να το ξανακοιτάξω...

edit: Βλέπω τώρα αυτό το video και δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.

Ειναι μια ιδιοτητα που πρεπει να ξεκλειδωσεις. Στη special edition ειναι ξεκλειδωμενη απο την αρχη. Alternate fire λεγεται αν δεν κανω λαθος και επισης δινει εξτρα οπλα στους οδηγους των τανκ. Με δεξι κλικ βαρας..

Έχω την Limited Edition και έχω κάνει redeem code, αλλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι με το δεξί κλικ... Θα το ξαναδοκιμάσω πάντως. Έξτρα όπλα στους οδηγούς των tanks τι εννοείς;

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Spot έχω δοκιμάσει με το Q αλλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι. Μήπως τους κάνει spot αλλά δε βλέπω εγώ το κόκκινο σημάδι;

Για το πορτοκαλί πλαίσιο πρέπει να το ξανακοιτάξω...

edit: Βλέπω τώρα αυτό το video και δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.

Έχω την Limited Edition και έχω κάνει redeem code, αλλά δεν φαίνεται να κάνει κάτι με το δεξί κλικ... Θα το ξαναδοκιμάσω πάντως. Έξτρα όπλα στους οδηγούς των tanks τι εννοείς;

το αριστερό είναι το lock και το δεξί είναι το πολυβόλο...

αλλα σε κάποια server το πολυβόλο είναι απενεργοποιημένο

και για να κανεις spot πρέπει να είναι ο στόχος ακριβώς πάνω από τον αντίπαλο για να πιάσει.

επίσης το spot σε κάποιους servers είναι απενεργοποιημένο αλλα εκεί που δεν είναι βλέπεις κανονικά το κόκκινο τριγωνάκι

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=75908

:yes4:

το αριστερό είναι το lock και το δεξί είναι το πολυβόλο...

αλλα σε κάποια server το πολυβόλο είναι απενεργοποιημένο

και για να κανεις spot πρέπει να είναι ο στόχος ακριβώς πάνω από τον αντίπαλο για να πιάσει.

επίσης το spot σε κάποιους servers είναι απενεργοποιημένο αλλα εκεί που δεν είναι βλέπεις κανονικά το κόκκινο τριγωνάκι

Και πως καταλαβαίνω αν στον server είναι απενεργοποιημένο; Μόνο στην πράξη;

Το κόκκινο τρίγωνο δηλαδή φαίνεται και από την κάμερα του UAV;

Link to comment
Share on other sites

Και πως καταλαβαίνω αν στον server είναι απενεργοποιημένο; Μόνο στην πράξη

κοίτα έχω παρατηρήσει πως hardcore servers συνήθως είναι απενεργοποιημένο, αλλα λογικά εκεί που μπαίνεις σε έναν server πρέπει να το αναφέρει (να σου πω την αλήθεια ποτε δεν έψαξα που το λέει γιατί δεν με καίει και ιδιαιτερα)

Το κόκκινο τρίγωνο δηλαδή φαίνεται και από την κάμερα του UAV;

ναι

Link to comment
Share on other sites

μπορεί σε απλά ελληνικά κάποιος να εξηγήσει πως πετάς το ελικόπτερο? έχω λιώσει στις αυτοκτονίες

Με το W ανεβαινει, με το S κατεβαινει. Με τα A και D κανει strafe και μετα τα βελακια παει μπρος, πισω, δεξια, αριστερα. Απλα αν πατησεις το πανω βελακι για να παει μπροστα, μολις το αφησεις δε σταματαει να πηγαινει μπροστα. Πρεπει να πατησεις το πισω βελακι για να ισορροπησει παλι. Αν καταλαβαινεις τι εννοω. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με το W ανεβαινει, με το S κατεβαινει. Με τα A και D κανει strafe και μετα τα βελακια παει μπρος, πισω, δεξια, αριστερα. Απλα αν πατησεις το πανω βελακι για να παει μπροστα, μολις το αφησεις δε σταματαει να πηγαινει μπροστα. Πρεπει να πατησεις το πισω βελακι για να ισορροπησει παλι. Αν καταλαβαινεις τι εννοω. :)

επιτέλους έκανα μερικές απογειώσεις και προσγειώσεις με απόλυτη επιτυχία... επίσης και μερικούς κύκλους γύρο από πιστες... αλλα ακόμα δεν έχω καταφέρει να ρίξω τους πυραυλους εκεί που θέλω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το heli (Στο BF2 πετούσα μια χαρα και jet και heli αλλά άσε μη δε τα θυμάμαι και φάμε και βρίσιμο :p) αλλά το UAV που δοκίμασα , όταν πατά W φεύγει ευθεία μπροστά και όχι κάθετα πάνω Oo Θα το ψάξω λίγο μην έχω αλλάξει τπτ στα controls

Btw επιτέλους τα ξεκλείδωσα όλα στο recon και φεύγουν όλοι μονόhitοι :p Λίγο ακόμα να τερματίσει και ο medic και πάμε για assault!

Link to comment
Share on other sites

Το παρακατω βιντεο απευθυνεται σε οποιον εχει carl gustav / RPG και προφανως δεν ξερει να το χρησιμοποιει

Τωρα που το ειδατε και ξερετε πως γινεται το λοκαρισμα παρακαλω μη μας γραφετε στα παπακια σας οταν θυσιαζουμε το πιστολι μας και φτυνουμε αιμα (κυριολεκτικα) για να σας μαρκαρουμε τα οχηματα, σαν medic δεν με καιει και τοσο, 100 σφαιρες εχει το M60 ακομα και αν δεν βγαλω καλο K/D ratio παλι μαζευω μπολικους ποντους απο heal / revive κλπ

Οταν ειναι ομως 3 ατομα engineer και εγω θυσιαζω το 6σφαιρο ή το colt για να μαρκαρω το τανκ και οι υπολοιποι δεν το εκμεταλευονται ......... $#)(#$(#$(()$#($# νομιζω εγινα κατανοητος :)

Btw εχω την εντυπωση πως ακομα και τον quad στα 3ghz+ ειμαι cpu limited, ολα low 2x AA 8x AF και σε καποιες σκηνες ενα minimum fps 50 δεν το κραταει :S

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι ομως 3 ατομα engineer και εγω θυσιαζω το 6σφαιρο ή το colt για να μαρκαρω το τανκ και οι υπολοιποι δεν το εκμεταλευονται ......... $#)(#$(#$(()$#($# νομιζω εγινα κατανοητος
Ερωτήσεις:

- Το άλλο ρουκετοβόλο (το αρχικό που έχει ο black&decker-man) κάνει για αυτή την δουλειά ?

- Πώς στο καλό καταφέρνει και "βάζει" το dart από τόσο μακρυά (στην πρώτη προσπάθεια)

- Γιατί στέλνει την ρουκέτα τόσο ψηλά ? Θέλει συγκεκριμένη γωνία (ανάλογα με την απόσταση) ?

Ενδιαφέρον φαίνεται ο Engineer και δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου μαζί του, μόνο στην beta λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Σαν να βρήκα γιατί ο παίχτης κοιτάει προς τα κάτω όταν συνδέω το joystick άλλα... δεν ξέρω πως το διορθώνω. Όπως βλέπετε στα ss, το Z Rotation είναι συνέχεια κολλημένο στα δεξιά (και για την ακρίβεια τρεμοπαίζει). Ξαναπέρασα τελευταίους drivers, και την 1η φορά στο calibration το Z Rotation είναι κεντραρισμένο μια χαρά, άλλα με το που αγγίξω ένα κουμπί από το joystick, κολλάει στα δεξία.... HELP :help1:

post-9567-1416074356,9657_thumb.jpg

post-9567-1416074357,0687_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.