Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

επιτελους εστησα το pc και επαιξα το πολυποθητο game.ευτυχως εκανε update σε 10 λεπτα patchara χειροκινητα punkbuster και επαιξα αμεσως multi χωρις κανενα προβλημα.

οι εντυπωσεις μου ειναι καλες γινοταν πανικος σε καθε πιστα,πολυ ομορφα γραφικα,αλλα εχω ακομα καιρο να μαθω τις λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Απλα εχω την εντυπωση οτι πρεπει αν το πατησεις μερικες φορες γιατι με την μια δεν ανοιγει.

Ανοίγει με τη πρώτη, αλλά συμπεριφέρεται ως ένα κανονικό αλεξίπτωτο. Χρειάζονται κάποια ελάχιστα δευτερόλεπτα για να ξεδιπλωθεί και να ανοίξει πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

ριξε ενα ποστ στο φορουμ σας, οτι ειμαστε ερασιτεχνες μη αγωνιστικου τυπου ,χαβαλο-κλαν και πες στον Rofellos να μου δωσει πισω 3-4 dog tags,με ξεφτιλισε...:cry:

Αυτό τους είπα στο ts, άλλα ήταν ήδη αργά. Σκόπευα πάντως να κάνω και σχετικό ποστ στο forum μας να το δουν όλοι, άλλα βλέπω τα εξής...

athanasios2104,η κλαν θελει προπονηση...αντισταθηκαν 4-5 λαμπιτες σε διπλασιους |HEL-PX|... :flex: που να προπονηθουμε και να παρουμε και κανα σοβαρο unlock :happy2:
Εγω ντεφορμε την ειδα την Φαλλαγγα παντως.

...και αυτά σημαίνουν μόνο ένα πράγμα :triniti: :D

Τέσπα, καλό παιχνιδάκι ήτανε, εγώ το ευχαριστήθηκα πάντως περισσότερο από το να παίζω σε server με rambo-κάτσικα. Ενώ έτσι σε κάποιες συμπλοκές έπεφτε το μολύβι αλύπητα :) .

Γενικά να ξέρετε ότι τα clan tags τραβάνε τις αντίπαλες clans όπως το μέλι τις μέλισσες (άσχετα αν το THELAB δεν είναι κανονική clan). Δλδ αυτήν την φορά έτυχε να είμαστε εμείς, την άλλη φορά θα είναι μία άλλη clan που ένας από αυτούς θα σας δει και θα το σφυρίξει στους υπόλοιπους. Και το αντίθετο θα συμβαίνει, δλδ θα είναι ένας από εσάς μόνος του μέσα και θα τον σαπίζει στο ξύλο μία άλλη clan squad, οπότε... θα φέρει την δική του πάρεα για να τους ξηγηθεί φυστίκι :hehe: .

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και cs, ετσι οπως το εχουν κανει με την απουσια LAN play και Public server files μονο τα παμπλικια σαν του λογου μου ασχολουνται, κανεις δεν γουσταρει να κρεμεται απτα παπακια του master server της EA για να παιξει clanwar, αμφιβαλω αν με το παρων συστημα μπορει καποιος να εχει rcon και να ασκει καθηκοντα admin στον ταδε σερβερ

Ουτε 15ωρο δεν εχω κλεισει και εχω μαμηθει να μαζευω ποντους και να ξεκλειδωνω, αργα ή γρηγορα θα εχω ξεκλειδωσει οτι μου εχει γυαλισει ( g3a3 και mg3 :inlove::inlove: :p ) και μετα θα ασχοληθω με αλλα πιο σοβαρα games, αυτο πιστευω θα κανει και ο περισσοτερος κοσμος, και δεν φταινε αυτοι αλλα το συστημα φταιει που μεχρι και το medpack επρεπε να μαζεψεις ποντους για να το παρεις :S btw το M60 ΘΕΡΙΖΕΙ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

βασικά, επειδή χρησιμοποιείται το γνωστό CC από τα παλιά bf, μπορείς μια χαρά να ασκήσεις (in-game) τα καθήκοντα admin, και όχι από rcon (που για να κάνεις kick πρέπει να γράψεις ένα μακρυνάρι λες και προγραμματίζεις) άλλα με daemon commands.

Τώρα για τον αν ο πολύς κόσμος ασχοληθεί με πιο σοβαρά fps (υποθέτω αναφέρεσαι σε combat simulators), αυτό δεν το νομίζω :giveup: . Μειοψηφεία είναι αυτοί που ασχολούνται με τα οποιαδήποτε sims (είτε fps, είτε flight, είτε mech είτε είτε είτε), όχι πλειοψηφεία, και έτσι είναι το νορμάλ. Το BF ποτέ δεν προσπάθησε να γίνει combat sim, ήταν είναι και θα παραμείνει ένα arcade fps όπου και ο πιο νοομπάς έχει στον ήλιο μοίρα :)

----------------

Δε μου λέτε, το FOV είναι για να σου εμφανίζει διάφορα αντικείμενα (πχ. κουτιά, δέντρα, βράχοι κτλ) που με τις default ρυθμίσεις εμφανίζονται ξαφνικά μετά από μία απόσταση; Εμένα τώρα είναι στο 55 (dell 2209wa, 22'', 1680x1050). Μου είπανε αυτό το BC2 FOV Calculator, άλλα το Desired Horizontal FOV τι το βάζω;; Με το default (90) που έχει ο τύπος, το FOV = 65

Και γιατί στο settings.ini μου λέει MSAA=3 και Aniso=4 τι στιγμή που τα έχω και τα δύο στο full (8x, 16x αν θυμάμαι καλά);;

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Νο1 σημαίνει οτι είναι off af. Νο2 2 σημαινει οτι ειναι χ2, νο3 χ4 νο8..κάπως έτσι είναι νομίζω..Ψήσου να μπούμε τώρα!

τι είπες τώρα ρε μάνο, για πες το λίγο πάλι πιο αργά και καθαρά να το καταλάβω γιατί σε έχασα μετά το Νο1 :turn:

Link to comment
Share on other sites

εννοει πως οταν βαζεις στο settins.ini στο msaa την τιμη 1 ειναι off το antialising.στο νουμερο 2 ειναι x2, στο νουμερο 3 ειναι χ4 και στο νουμερο 4 ειναι χ8.το ιδιο ισχυει και για το aniso

Link to comment
Share on other sites

βασικά, επειδή χρησιμοποιείται το γνωστό CC από τα παλιά bf, μπορείς μια χαρά να ασκήσεις (in-game) τα καθήκοντα admin, και όχι από rcon (που για να κάνεις kick πρέπει να γράψεις ένα μακρυνάρι λες και προγραμματίζεις) άλλα με daemon commands.

Τώρα για τον αν ο πολύς κόσμος ασχοληθεί με πιο σοβαρά fps (υποθέτω αναφέρεσαι σε combat simulators), αυτό δεν το νομίζω :giveup: . Μειοψηφεία είναι αυτοί που ασχολούνται με τα οποιαδήποτε sims (είτε fps, είτε flight, είτε mech είτε είτε είτε), όχι πλειοψηφεία, και έτσι είναι το νορμάλ. Το BF ποτέ δεν προσπάθησε να γίνει combat sim, ήταν είναι και θα παραμείνει ένα arcade fps όπου και ο πιο νοομπάς έχει στον ήλιο μοίρα :)

----------------

Δε μου λέτε, το FOV είναι για να σου εμφανίζει διάφορα αντικείμενα (πχ. κουτιά, δέντρα, βράχοι κτλ) που με τις default ρυθμίσεις εμφανίζονται ξαφνικά μετά από μία απόσταση; Εμένα τώρα είναι στο 55 (dell 2209wa, 22'', 1680x1050). Μου είπανε αυτό το BC2 FOV Calculator, άλλα το Desired Horizontal FOV τι το βάζω;; Με το default (90) που έχει ο τύπος, το FOV = 65

Και γιατί στο settings.ini μου λέει MSAA=3 και Aniso=4 τι στιγμή που τα έχω και τα δύο στο full (8x, 16x αν θυμάμαι καλά);;

Καμια σχεση, δεν ειπα τπτ του στυλ " αντε να παω lvl 50 και μετα γυρναω σε παιχνιδια τυπου arma 2 - ace mod / quake live " απλα εχω την εντυπωση πως ο περισσοτερος κοσμος με το που ξεκλειδωσει καμια 40αρια πραγματα θα ξεκολλησει, τοσα "distactions" ετοιμαζονται για φετος και του χρονου, νεο Moh, bf3 συντομα και 1943, cod7 ολο και απο καπου θα χασει κοσμο, οχι πως χαλιεμαι, ενα rush σε πιστες σαν αυτη την βραδινη με τα χιονια που ειχα παιξει ενα μεσημερι παιζεται και με 10 ατομα ανετοτατα, το conquest απλα μου φαινεται αδιαφορο γιατι το παιχνιδι κανει μπαμ πως δεν ειναι κλασσικο battlefield, απ'την αλλη αυτο ειναι καλο γιατι δεν χρειαζεται να ειναι τιγκα ο σερβερ οπως στο bf2 για να ευχαριστηθεις σφαγη

Οσο για το adminiλικι μακαρι να ειναι οπως τα λες δεν εχω καμια ορεξη να βρω κανεναν τρομπα που να εχει βαλει speed hack ξερω και να γυριζει απο δω και εκει "ατιμωρητος" btw θα πρεπε να βαλουν και call vote για να αλλαξεις mode και map, δεν γινεται να εχουμε μαζευτει "τυχαια" ολο το lab και να παιζουμε conquest ενω μας τρωει για squad deathmatch :p

Τελος αυτο που λες για το fov δεν εχει καμια σχεση, αλλο field of view και αλλο draw distance και level of detail, ειναι καθαρα προσωπικη ρυθμιση, εγω βασιζομαι πολυ στην ακοη μου(στην x-fi μαλλον :hehe: ), ποτε δεν εχω ψοφησει επειδη ητανε καποιος λιιιγο πιο περα απτο αριστερο/δεξιο ακρο της οθονης, καλυτερα μικρο fov λοιπον γιατι φαινονται και μου "ζουμαρισμενα" ολα

Link to comment
Share on other sites

εννοει πως οταν βαζεις στο settins.ini στο msaa την τιμη 1 ειναι off το antialising.στο νουμερο 2 ειναι x2, στο νουμερο 3 ειναι χ4 και στο νουμερο 4 ειναι χ8.το ιδιο ισχυει και για το aniso

Αρ γιου σουρ αμπαουτ δατ;

Για τσεκ τις φώτος... :turn:

@Grunt: Ε ναι, έτσι είναι πάντα, μόλις τα ξεκλειδώσεις όλα μετά είναι πιο χαλαρά τα πράγματα. Αν και νομίζω ότι ο "κορμός" των battlefield fans θα κολλήσει στο bc2 μέχρι το bf3 (φημολογείται release του χρόνου, αν και προσωπικά νομίζω θα το βγάλουν όταν τελειώσει πλήρως το άρμεγμα στο bc2).

Για το admin έτσι είναι, είχα μπει σε έναν server τις προάλλες που ο admin μας είχε πρήξει στο in-game warning του τύπου "no base rape, who stole the tank" κτλ.

Όσο για το squad deathmatch, όντως εκεί ήταν mega fail :hehe:. Απορώ ποιος admin σκέφτηκε αυτήν την πατέντα...

post-9567-1416074349,9043_thumb.jpg

post-9567-1416074350,6043_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Athanasios2104
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.