Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

@tifozi....ξαναπαίξαμε μαζί χθες.. με τον ίδιο τρόπο....απ'την λίστα των φίλων επέλεξα δεξιά το βελάκι και μπήκα στην ίδια ομάδα...μόλις όμως τελείωσε ο γύρος δεν μας εβαλε ξανά μαζί όσο και αν προσπάθησα... και με neph/jerry προσπάθησα με τον ίδιο τρόπο αλλά ποτέ δεν έκατσε/ετυχε/πέτυχε

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

@tifozi....ξαναπαίξαμε μαζί χθες.. με τον ίδιο τρόπο....απ'την λίστα των φίλων επέλεξα δεξιά το βελάκι και μπήκα στην ίδια ομάδα...μόλις όμως τελείωσε ο γύρος δεν μας εβαλε ξανά μαζί όσο και αν προσπάθησα... και με neph/jerry προσπάθησα με τον ίδιο τρόπο αλλά ποτέ δεν έκατσε/ετυχε/πέτυχε

Απορω ομως πως δεν με εχεις πετυχει μεσα!

Μιλαμε λιωωωωωνω!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το latancy διαφορά server browser με in game, αυτή τη στιγμή το παιχνίδι είναι beta. Και έχουμε καμιά 10αριά server providers όλους κι όλους, με καμιά 50αριά games ο καθένας από 32 παίχτες online.

Ε δεν θέλει και πολύ ε.

Link to comment
Share on other sites

http://ultimateprestige.com/

Vehicles

Weapons

Maps

Strategy

πολύ καλό το site, όλα μαζεμένα και σουλουπωμένα!

Από shotguns το semi-automatic SPAS 15 (προτελευταίο) το βλέπω πολύ άγριο.

Από LMGs τα MG3 και MG60 πρέπει να ρίχουν και ρουκέτες μαζί :hehe:... είναι λίγο BIG guns. Όμορφο + promising φαίνεται όμως και το XM8 (έκδoση lmg για το xm8 ).

Από πιστόλια μας βλέπω όλους με Magnums (aka MP-412 REX).... αφού πρώτα λιώσουμε στο Μ93R (burst pistol).

Τέλος, στα οχήματα, λέει ότι με .50 cal sniper μπορείς να σκοτώσεις τον πιλότο στα ελικόπτερα... είπαμε, BIG guns.

Στους χάρτες όμως δεν βλέπω τη Laguna Alta και Nelson Bay............. λετε να τους έχουν DLC εξ αρχής, όπως γράφει ο kostacurtas στο insomnia;; :fist:

Battlefield: Bad Company 2 Includes In-Game DLC Store; Content Available At Launch

This shouldn't come as a huge surprise following EA's comments yesterday about every new game launching with downloadable content:

Is there anything about the game that we haven't talked about that you wanted to add?

One thing that's also very interesting is how we see our customers. We see the game as the first step to a longer experience. We have an in-game store where you get free content or you can buy new content to the game, so it's a very integral part of the game that we will have a long post-launch campaign. I think people will be thrilled to see what's in that already. On day one, you will get some really cool stuff.

Πάντως αν τα booster packs/dlcs είναι ποιοτικά και προσεγμένα, κατά κανόνα αξίζουν το 10ευρω τους.

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεσαι 50αρι για να καθρίσεις τον πιλότο.

Και με το πρώτο sniper τον καθαρίζεις μια χαρά! (αν πετύχεις τη βολή). Χθές μάλιστα τον πέτυχα στον αέρα!! (ήθελε fraps γμτ..._)

Αυτό που θα πρέπει (μάλλον που ελπίζω) να κάνει το 50άρι είναι να ρίχνει τα ελικόπτερα,με πετυχημένη βολή στους έλικες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αναλυτικές μετρήσεις στο Lag του παιχνιδιού... πίσω από τον ίδιο router σε διαφορετικά μηχανήματα, με μετρούμενο ping από το παιχνίδι γύρω στα 120ms στον server (και ~130 από cmd), πυροβολούσε ο ένας από τον ένα υπολογιστή και μετρούσαμε τον χρόνο που θα κάνει να ακουστεί ο πυροβολισμός στον άλλο... στον χρόνο που θα δώσω πρέπει να υπολογίσετε το σφάλμα του χρόνου που οφείλεται στην καθυστέρηση του πατήματος του stop με το άκουσμα του ήχου...

Οπότε έχουμε 2 παίκτες που βρίσκονται 2-3 βήματα μεταξύ τους και πυροβολάει ο ένας τον άλλο στο κεφάλι... το χρονόμετρο ξεκινάει ταυτόχρονα με το πάτημα του κουμπιού του mouse (πυροβολισμός) και το χρονόμετρο σταματάει, μόλις ακουστεί ο ήχος στο άλλο pc...

Αποτέλεσμα: 600 - 800ms (15~20 μετρήσεις)

Δηλαδή σχεδόν 1 δευτερόλεπτο...

Τι να λέμε τώρα... η καθυστέρηση η οποία εισάγεται στο ενδιάμεσο και σε συνδυασμό με μια γραμμή με μεγάλο latency, είναι αρκετά για (και εξηγεί) το φαινόμενο που έχω παρατηρήσει να κρύβεσαι πίσω από ένα τοίχο και μετά από μισό δευτερόλεπτο να σε δείχνει νεκρό πριν τον τοίχο...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Για λίγο βρέθηκαμε με τον Athanassios στον ίδιο σέρβερ... μας σάρωσε η ομάδα του βεβαια :worship:...δεν πειράζει...η επόμενη φορά θα είναι πιο δύσκολη :yes4: ....εντελώς noob είμαι ...level3 ακόμα...

Στο καλύτερο μου παιχνιδι , ως τώρα, με 0 deaths και 8 kills (με sniper) και 65% accurancy με πέταξε έξω...

Link to comment
Share on other sites

Για λίγο βρέθηκαμε με τον Athanassios στον ίδιο σέρβερ... μας σάρωσε η ομάδα του βεβαια :worship:...δεν πειράζει...η επόμενη φορά θα είναι πιο δύσκολη :yes4: ....εντελώς noob είμαι ...level3 ακόμα...

Στο καλύτερο μου παιχνιδι , ως τώρα, με 0 deaths και 8 kills (με sniper) και 65% accurancy με πέταξε έξω...

ναι ρε συ σε είδα, άλλα είδα και κάτι άλλους GR στη μεριά σου οπότε σκέφτηκα θα είστε φίλοι. Διαφορετικά θα σου έλεγα να γυρίσεις ομάδα :help1:

Άντε να βγει το retail γιατί τώρα δεν ξέρω ποιος είναι online και ποιος όχι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό που είπαν οι από πάνω, άνετα σκοτώνεις τον πιλότο του ελικοπτέρου με M24.

Ήμουν στον λόφο και έβλεπα το απάτσι στο ίδιο ύψος με εμένα περίπου. Τρώω πρώτα τον πιλότο στο cockpit και μετά πέρνει την θέση του ο πυροβολιτής. Είναι σχετικά εύκολο άμα σκεφτείς ότι βλέπεις μόνο το κεφάλι οπότε 1 shot=1kill. Μόνο καλό aim θέλει.

Βέβαια μετά τα παλικάρια καλέσανε ολόκληρο QQ tank και whinάρανε κάνα μισάωρο :hehe:

WIN

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.