Jump to content



Official Battlefield - Bad Company 2 Thread.


Nephiλiμ

Recommended Posts

Ξεφύγαμε αρκετά από το θέμα, για ποστάρετε κανα μετάλλιο.

Βλέπω 6 "φιλους" στην λίστα, πάντοτε μου δείχνει 0/6 που σημαίνει ότι δεν τους έχω πετύχει ποτέ on-line ή οτι αυτη την στιγμή παίζουν και δεν είναι διαθέσιμοι ?

chat υπάρχει ή messaging ?

Μπα, πάντα 0 θα σου δείχνει. Beta bug. Άλλα αν ξέρεις ότι είναι μέσα (πχ. από xfire) και πατήσεις πάνω του, θα σε βάλει στο server (αν έχει θέση) και μάλιστα στην ίδια squad! (αν έχει επίσης θέση)

Chat/messaging δεν νομίζω να υπάρχει, ίσως πάλι λόγω beta, στο 2142 είχε κανονικά. Τώρα μόνο Compare έχει αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Mάνθο τυχαίο δεν ήταν....εκανα κλικ από την λίστα των friends (αν και έγραφε 0 online) στο όνομά σου στο σημείο δεξιά και επειδή έτυχε να ειχε ελεύθερη θέση ο σερβερ και η ομάδα σου, μας έβαλε μαζί..... παίξαμε πολύ λίγο...μακάρι να είχε τσατ ...και γω να είχα περισσότερο χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Mάνθο τυχαίο δεν ήταν....εκανα κλικ από την λίστα των friends (αν και έγραφε 0 online) στο όνομά σου στο σημείο δεξιά και επειδή έτυχε να ειχε ελεύθερη θέση ο σερβερ και η ομάδα σου, μας έβαλε μαζί..... παίξαμε πολύ λίγο...μακάρι να είχε τσατ ...και γω να είχα περισσότερο χρόνο...
ωστε δουλεύει ? ?? :beer:

(πωωω πωωω ρεζίλι θα γίνω, μέχρι και με αντιαρματικό με σκότωσαν εχτές από τα 4 μέτρα, αφού ήρθαμε φάτσα με φάτσα)

Link to comment
Share on other sites

(πωωω πωωω ρεζίλι θα γίνω, μέχρι και με αντιαρματικό με σκότωσαν εχτές από τα 4 μέτρα, αφού ήρθαμε φάτσα με φάτσα)

σε βρήκαν νοο...ε, καινούργιο και σου κάνουν το μάγκα. Ίσως προκαλείς κι εσύ, δεν ξέρω :D. Πρέπει να κανονίσουμε μία squad καποια στιγμή, να δεις πως θα σου πουλάνε τρέλα τότε :dirol:. Μπορείς να σταμπάρεις και τα άτομα που σε έχουν βάλει στο μάτι, να τους σφυρίξουμε 2 φωνήεντα... στο τέλος όταν σε βλεπουν θα βγάζουν το dogtag και θα στο δίνουν γονυπετείς (να είμαστε οι υπόλοιποι 3 από πίσω βέβαια, μην πας μόνος :hehe:) .

μου φαινεται θα ξαναβαλω xfire..

για θυμιστε μου,τα nicknames τα κανει import απο το game ή οχι?

Όχι, δικό σου xfire account έχεις με ότι όνομα θες. Σε κάθε παιχνίδι μπορείς να έχεις διαφορετικό όνομα, στο xfire ειναι ίδιο.

Και εγώ παλιά το είχα δει με στραβό μάτι, άλλα με το cod4 και την μηδενική ύπαρξη buddy list, έγινε μονόδρομος. Στην αρχή έμπαινα με ip που μου λέγανε οι φίλοι, άλλα εντάξει, ήταν Αθήνα - Παρίσι μέσω Μόσχας που λένε... βάζεις xfire > "join game" και τέλος (btw, στην bc2 beta ΔΕΝ μπορείς να κάνεις join game).

Μπαίνει κάτω στο ρολόι και δεν πειράζει καθόλου (σιγά τους πόρους που τρώει). Από τότε δεν το βγάζω, και μόνο για να βλέπει ο άλλος τι παίζω και αν θέλει να μου στείλει μήνυμα :) (δεν είμαστε άλλωστε όλοι στο ίδιο clan/ts/ventrillo).

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το xfire ? όχι της ATI έεε ?

@Athanasios2104 : μπα δεν παω γυρευοντας, απλά noobης είμαι, ακόμα τα πλήκτρα μαθαίνω !

Παιδες μην το κανουμε helpdesk .

tifozif1 google εχεις νομιζω,ψαξε δες τι ειναι το Xfire(oχι δεν ειναι της ATi:hehe:)

Please keep it in topic.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην το κανουμε helpdesk .

tifozif1 google εχεις νομιζω,ψαξε δες τι ειναι το Xfire(oχι δεν ειναι της ATi:hehe:)

Please keep it in topic.

έλα ρε mod, 15 ποστς πιο πάνω βγάζαμε tracert των γραμμών :hehe:

, τι είναι το Xfire δεν μπορούμε να πούμε (είναι και πιο σχετικό με το -κάθε- παιχνίδι άλλωστε)

Το Xfire λοιπόν είναι κάτι σαν MSN, άλλα σχεδιασμένο για παιχνίδια. Έχεις κανονικά friends list, άλλα παράλληλα μπορείς να έχεις favourite server list (ώστε να μην χάνεις τους fav servers όπως πχ. στο cod4), μπορείς να κάνεις join κατευθείαν σε έναν φίλο που έχει λίστα σου (χωρίς να ανοίξεις το παιχνίδι - το κάνει το xfire μόνο του), μπορείς να στείλεις μηνύματα που θα τα δει ο άλλος σαν παραθυράκι (ενώ παίζει) και μπορεί να σου απαντήσει (χωρίς να βγει από το παιχνίδι ή να κάνει alt-tab)... ακόμη μπορείς να βγάλεις screenshot και να κάνεις broadcast.

Για τα υπόλοιπα, όπως είπε ο mod, googlit :whip:

/offtopic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 screens of "glory"[resized]

bfbc2game20100208024356.jpg

bfbc2game20100207221428.jpg

bfbc2game20100207203707.jpg

Γενικα παντως τρωω πολυ μολυβι still γιατι δεν μπορω να στεριωσω σε καλο squad.

Most of the times ειναι για καρπαζιες τα παλικαρια.

Και κανω μεγιστους τραμπουκισμους με ασχημα αποτελεσματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αρχιζω και μαθαινω,εφτιαξε και το ratio...παμε τωρα για >1 :hehe:

bfbc2game20100208172501.jpg

btw,το dart οντως ειναι uber unlock..εκανα χαβαλε πριν 2 πιστες μονο με dart κ RPG...:hehe:

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
σου κανα edit γιατι η εικονα σου ηταν 1.1MB!
Link to comment
Share on other sites

Όλο προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι βαρούσα στο γάμο του καραγκιόζη αλλά τελικά είχα δίκιο. Προ ολίγου, και εις διπλούν, άδειασα γεμιστήρα ολάκερο σε 1 καθάρμα που καμπέριαζε μονίμως και είχε γυρισμένη πλάτη. Μέχρι να αδειάσει η γεμιστήρα, δεν είχε καταλάβει από που του ερχόταν και δεν είχε κουνηθεί καθόλου. ΟΥΤΕ ΜΙΑ σφαίρα δεν έφυγε παραπέρα, καθώς ήταν και εξ επαφής. Το αποτέλεσμα είναι και τις 2 φορές να ζήσει το κάθαρμα και να γυρίσει να με κεράσει ultimate pwnage με μαχαιριά. Τη μία φορά του είχε μείνει 5% health, και την άλλη 1%...

Δε λέω ρε γμτ, ΟΚ, έχει τύχει να κατεβάσω αρκετές φορές και από πολυ μακριά, άτομο εν κινήσει κιόλας το οποίο επαληθεύει ότι αν είσαι καλός θα φανεί από το παιχνίδι, αλλά και το παραπάνω σκηνικό σίγουρα με ξενερώνει.

ΒETA είναι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Όλο προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι βαρούσα στο γάμο του καραγκιόζη αλλά τελικά είχα δίκιο. Προ ολίγου, και εις διπλούν, άδειασα γεμιστήρα ολάκερο σε 1 καθάρμα που καμπέριαζε μονίμως και είχε γυρισμένη πλάτη. Μέχρι να αδειάσει η γεμιστήρα, δεν είχε καταλάβει από που του ερχόταν και δεν είχε κουνηθεί καθόλου. ΟΥΤΕ ΜΙΑ σφαίρα δεν έφυγε παραπέρα, καθώς ήταν και εξ επαφής. Το αποτέλεσμα είναι και τις 2 φορές να ζήσει το κάθαρμα και να γυρίσει να με κεράσει ultimate pwnage με μαχαιριά. Τη μία φορά του είχε μείνει 5% health, και την άλλη 1%...

Δε λέω ρε γμτ, ΟΚ, έχει τύχει να κατεβάσω αρκετές φορές και από πολυ μακριά, άτομο εν κινήσει κιόλας το οποίο επαληθεύει ότι αν είσαι καλός θα φανεί από το παιχνίδι, αλλά και το παραπάνω σκηνικό σίγουρα με ξενερώνει.

ΒETA είναι βέβαια...

Latency πες καλύτερα... τι ms έχεις μέσα στο γύρο (το βλέπεις σε g15/19) ; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Latency πες καλύτερα... τι ms έχεις μέσα στο γύρο (το βλέπεις σε g15/19) ; :hmm:

Ρε λες; Γι' αυτό λες να με κερνάνε κάτι άκυρα τσαγάκια; Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πόσα ms έχω μέσα στο γύρο. Στους servers που μπαίνω συνήθως, έχω 60-80ms.

Πως μπορώ να το δω αρχηγέ; G15/19 δεν παίζει, η razer δεν έχει βγάλει οθονίτσα για το tarantula ακόμη. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όλο προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου ότι βαρούσα στο γάμο του καραγκιόζη αλλά τελικά είχα δίκιο. Προ ολίγου, και εις διπλούν, άδειασα γεμιστήρα ολάκερο σε 1 καθάρμα που καμπέριαζε μονίμως και είχε γυρισμένη πλάτη. Μέχρι να αδειάσει η γεμιστήρα, δεν είχε καταλάβει από που του ερχόταν και δεν είχε κουνηθεί καθόλου. ΟΥΤΕ ΜΙΑ σφαίρα δεν έφυγε παραπέρα, καθώς ήταν και εξ επαφής. Το αποτέλεσμα είναι και τις 2 φορές να ζήσει το κάθαρμα και να γυρίσει να με κεράσει ultimate pwnage με μαχαιριά. Τη μία φορά του είχε μείνει 5% health, και την άλλη 1%...

Δε λέω ρε γμτ, ΟΚ, έχει τύχει να κατεβάσω αρκετές φορές και από πολυ μακριά, άτομο εν κινήσει κιόλας το οποίο επαληθεύει ότι αν είσαι καλός θα φανεί από το παιχνίδι, αλλά και το παραπάνω σκηνικό σίγουρα με ξενερώνει.

ΒETA είναι βέβαια...

Γι'αυτό βγήκες??? πάνω που βρήκα και εγώ ένα από τους friends μου στον ίδιο server :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό βγήκες??? πάνω που βρήκα και εγώ ένα από τους friends μου στον ίδιο server :hehe:

Εμ, γι' αυτό... Σε κάποια φάση μίλησα VOIP, άκουσες τίποτα; Γιατί πριν σε άλλο server με λαμπίτη μιλούσαμε καμπάνα με VOIP (lalt), και έμεινα μακάκας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε λες; Γι' αυτό λες να με κερνάνε κάτι άκυρα τσαγάκια; Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω πόσα ms έχω μέσα στο γύρο. Στους servers που μπαίνω συνήθως, έχω 60-80ms.

Πως μπορώ να το δω αρχηγέ; G15/19 δεν παίζει, η razer δεν έχει βγάλει οθονίτσα για το tarantula ακόμη. :hehe:

αν δεν έχεις g15/g19 δεν ξέρω πώς... άλλα αν στο server list βλέπεις πχ 80ms και αν ζορίζεται το μηχάνημα (που δεν το βλέπω), τότε μέσα μπορείς να έχεις 100ms. Δοκίμασε κανένα γύρο με medium settings να δεις αν παίζεις/σκοτώνεις πιο "smoothly". Έτσι έκανα εγώ, έβλεπα 78ms (connx) στο server list, έμπαινα μέσα με τα πάντα-όλα-φουλ και έβλεπα στο g15 100-120ms... έβαλα medium settings και το ping πήγε πραγματικά 78ms (75-90):

BFBC2Game2010-02-0301-57-10-49.jpg

BFBC2Game2010-02-0302-20-33-74.jpg

Το ότι τα γραφικά επηρεάζουν το latency το έχω εξακριβώσει. Χθες πχ δοκίμασα με low, ναι μεν μάπα τα γραφικά, άλλα το ping κατέβηκε 8-10ms. Βέβαια δεν αξίζει για 10ms σε τέτοιο παιχνίδι να παίζεις με low, άλλα just for the record.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες...υπάρχει καμμία εντολή (rate etc) που να μπορεί τουλάχιστον να μειώσει λίγο το latency? δεν παλεύεται...στο server browser μου λέει 78 (το χαμηλότερο που μπορώ να βρω) αλλά όταν παίζω είναι σίγουρα πάνω από 120...άσε που τις περισσότερες φορές με πετάει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.