Jump to content



δεν τερματιζει το cosmos s


speedman_26

Recommended Posts

εχω τημ μητρικη asus p6t deluxe v2 και επεξεργαστη icore7 920 και μνημες της dominator 3 gb

της εχω ρυθμιση οπως γραφει στο σαιτ στα 1600 να τρεχουν( τα γραφω για να ξερετε μηπως φταει κατι απο αυτα)

το προβλημα ειναι κανω τερματισμο τα windows xp γινεται ο τερματισμος αλλα ο υπολογιστης δεν κλεινει

το κουτι δουλευει κανονικα μονο η οθονη κλεινει.

Link to comment
Share on other sites

Sorry μεγαλε..τι ειναι το Cosmos για να κλείσει το συστημα ? Super Κουτι ?

Δεν φταιει το κουτι...

Πάτησες το touch κουμπι πατημενο ? Δοκιμασες να το κλείσεις ετσι ?

Τα XP σου ειναι Original ?

Οτι αλλη πληροφορια μπορεις να μας πεις στην φραση ''το κουτι δουλευει κανονικα μονο η οθονη κλεινει. '' θα ηταν καλοδεχουμενη για να μας εξηγήσεις λιγο το προβλημα..γιατι με μια γενικη προταση εγω προσωπικα δεν βγαζω ακρη..:fun:

Link to comment
Share on other sites

ειναι original στην αγγλικη γλωσσα.

ρε παιδια κανω τερματισμο τα windows γινεται ο τερματισμος κλεινει η οθονη αλλα το κουτι δουλευει δεν κλεινει δουλευουν ολα οι ανεμηστηρες σαν να το λειτουργο κανονικα.

κανονικα αμα κανεις τερματισμο κλεινουνε ολα

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο το πρόβλημα, έχεις δοκιμάσει nα το κλείσεις είτε πιέζοντας παρατεταμένα το κουμπι πάνω στο κουτί είτε ανοιγοκλείνοντας το διακόπτη του τροφοδοτικού να δεις αν θα στο ξανακάνει την επόμενη φορά που βγεις από τα windows?

Link to comment
Share on other sites

Μιπως κατι παιζει με μητρικη ? για κανε κανενα Update bios μπας και εχει φαει σκαλωμα!

Παντως καπου ειχα ξαναδιαβασει για παρομοιο προβλημα με cosmos s αλλα δεν θυμαμαι τελικα τι εφταιγε!!!

Νομιζω ο συμφορουμητης christaras ειχε παθει κατι παρομοιο ....

Link to comment
Share on other sites

παιδια με το κουμπι κλεινει. αλλα οταν κανω τερματισμο δεν κλεινει μονο αν το κλεισο απο το κουμπι. τι ρυθμιση πρεπει να κανω στο bios?

το πι σι ειναι καινουργιο πριν μια μερα το συναρμολογησα με ενα φιλο.

Link to comment
Share on other sites

Μιπως κατι παιζει με μητρικη ? για κανε κανενα Update bios μπας και εχει φαει σκαλωμα!

Παντως καπου ειχα ξαναδιαβασει για παρομοιο προβλημα με cosmos s αλλα δεν θυμαμαι τελικα τι εφταιγε!!!

Νομιζω ο συμφορουμητης christaras ειχε παθει κατι παρομοιο ....

+1 το έχω συνατήσει και λύθηκε με bios update. Μπορείς όμως όπως λέει και ο άλλος φίλος πριν κάνεις bios update να κάνεις ένα reset bios ή για εμένα να μπεις στο bios και να βάλεις να φορτώσει τις default ρυθμίσεις.

Σε safe mode δοκίμασες να μπεις και να δεις αν από εκεί κλείνει το pc;

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα το προβλημα ειναι το to plextor einai ide.

μολις το αποσυνδεσα εκανα εκκινησα τα windows και μετα τερματισμο εγινε κανονικα εκλεισε και το κουτι μαζι.

οποτε τωρα που φταιει το dvd recoreder μου τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα το παραγγειλα σημερα.

ενα αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι το cosmos s μπροστα εχει πανελ με υποδοχες.

τα ηχεια τα εχω ενωσει πισω.

οταν βαζω τα ακουστικα στο μπροστινο πανελ μου βγαζει μυνημα τι εχω συνδεσει παταω οκ. αλλα μετα κολαει το συστημα.

πως μπορω να εχω ακουστικα και ηχεια μαζι και να ακουω τον ηχο οποτε θελω απο τα ηχεια και οποτε θελω απο τα ακουστικα χωρις να βαζω βυσματα και να βγαζω και να μην κολαει?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.