Jump to content



Πέθανε ο Michael Jackson από ανακοπή...


dj_chris_g

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply
Ποτε προλαβαν τα Κορακια....

(ετοιμο το χαν?)

καλά, στεγνό copy/paste είναι τα λόγια από τα διάφορα που έχουν γραφτεί στο διαδίκτυο. το μόνο που εμπλουτίζει κάπως την εκπομπή είναι ότι έχουν μαζέψει και διάφορα βίντεο.

btw, όταν είπαν το πώς ένιωσε όταν πήγε για πρώτη φορά για ψώνια σε πολυκατάστημα κατάλαβα από που πήραν την ιδέα για την Ντάλια στο Παρά Πέντε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πιστεύεις ότι δεν είναι και τίποτα σπουδαίο να χάσει ένα παιδάκι την παιδική και εφηβική ηλικία και να ξεκινήσει τη ζωή του σαν ώριμος άνδρας.

Δεν είναι σπουδαίο να βάλεις ένα παιδάκι χωρίς να είναι ώριμη επιλογή του να γίνει τραγουδιστής!

Εδώ οι ψυχολόγοι φωνάζουν για γονική επιβολή σε 20ριδες και 25αριδες και εσύ θεωρείς ότι δεν θα αφήσει κουσούρια σε ένα μωρό ένα επάγγελμα που όσοι το ξέρουν (αναφερόμενοι σε ενήλικες) λένε ότι θέλει κότσια και γερο στομάχι,.

Όσο για το παράδειγμα σου περί πλειοψηφίας, τους έχεις γνωρίσει όλους αυτούς και έχεις βγάλει τα συμπεράσματα σου;

Θα έπρεπε να ήσουν λιγότερο κυνικός για έναν άνθρωπο που θυσίασε ουσιαστικά την ζωή του για να γίνει από μαύρος λευκός. Προφανώς αποτέλεσμα ρατσισμού, που δεν μπορούσε να χειρισθεί.

Μόλις ήρθε φίλος από το δωμάτιο και πάνω στην κουβέντα μου είπε ότι έχει δει δηλώσεις του Jackson στην TV όπου έλεγε πόσο θέλει να ξαναγίνει παιδί και να πηγαίνει στη φύση με τον πατέρα του (εξ ου και η υπερβολική αγάπη του στον πάντα νέο Πήτερ Παν).

Δεν ξέρω ποιον από τους 2 σας να πιστέψω (και ψιλο-δε με ενδιαφέρει η ιστορία του Jackson), αλλά μη μου λες να σεβαστώ κιόλας έναν άνθρωπο που πήγε και άλλαξε το χρώμα του επειδή δεν άντεχε να είναι μαύρος!

Αν κάποιος φτωχός/άσημος το έκανε αυτό, θα τον έλεγαν τρελό/βλαμμένο/ηλίθιο/καραγκιόζη/κτλ. Ο Jackson όμως τι? Εκκεντρικός και το-καημένο-το-παιδί?

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=rGXPGBoouNI

και το καλυτερο του τραγουδι , το κλιπακι επισης ωραιο

Απ' τα καλύτερα ναι.Οχι όμως το καλύτερο...

Δε μπορείς να βάζεις στη δεύτερη θέση τόσα και τόσα άλλα κομμάτια που είναι εξίσου κορυφαία....

Link to comment
Share on other sites

Τραγική υπερβολή - η μέγιστη πλειοψηφία των πρωταθλητιστών από τέτοιες ηλικίες ξεκίνησαν, μαζί με πόσους άλλους ηθοποιούς/χορευτές/showmen/και δε συμμαζεύεται. Μπορεί να έχουν 1002 προβλήματα όλοι τους, αλλά να αλλάξει το δέρμα του κανείς δεν πήγε.

Και δε νομίζω να πέρασε και τόσο άσχημα - κάποιοι γεννήθηκαν δούλοι και μαύροι, δεν τραβούσαν όλοι για μαζικές αυτοκτονίες.

Πέρασε πολύ δύσκολα παιδικά χρόνια - ναι. Αλλά δε δικαιολογείται τέτοια ακραιότητα κατ' εμέ.

gnzp, να αναφερω οτι σε εκτιμω..θεωρω ομως, οτι γενικευσεις δεν μπορουμε να κανουμε..τι πρωταθλιτιστες? τι δουλοι και μαυροι?? ο καθε ανθρωπος εχει τα δυναμικα του...δεν υπαρχει κατηγοροποιηση-ταμπελα..τι σχεση εχει ο jaco με το schumacher??

O MJ δεν αλλαξε δερμα για την ανωμαλια του, αλλαξε χρωμα για να δειξει οτι ο ανθρωπος δεν διαχωριζεται με βαση την αποχρωση.. ηθελε να πει οτι, κυριοι...ειμουνα μαυρος και εγινα λευκος...αλλαξε κατι? ειμαι ο ιδιος..

i can moonwalk! can u?....

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=l74Y_p6or00

Τετοια υστερια o κοσμος μονο με τον MJ, τους Beatles και τον Elvis...

Παντως εχουν αρχισει ηδη οι φημες πως δεν εχει πεθανει.. πηρε τα φραγκα απο το tour και εχει παει να ζησει με τον elvis, τον 2pac και τον hitler...

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=l74Y_p6or00

Τετοια υστερια o κοσμος μονο με τον MJ, τους Beatles και τον Elvis...

Παντως εχουν αρχισει ηδη οι φημες πως δεν εχει πεθανει.. πηρε τα φραγκα απο το tour και εχει παει να ζησει με τον elvis, τον 2pac και τον hitler...

oi φήμες αυτές είναι το λιγότερο αστείες imo..

Λες και δεν θα δοθούν πίσω τα λεφτά στα εισιτήρια.:unsure:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=l74Y_p6or00

Τετοια υστερια o κοσμος μονο με τον MJ, τους Beatles και τον Elvis...

Παντως εχουν αρχισει ηδη οι φημες πως δεν εχει πεθανει.. πηρε τα φραγκα απο το tour και εχει παει να ζησει με τον elvis, τον 2pac και τον hitler...

τον hitler που ειναι 120 χρονων?:shutup:

Link to comment
Share on other sites

O MJ άλλαξε δέρμα λόγω σοβαρής δερματοπάθειας που είχε. Δε γούσταρε όυτε ένιωθε άσπρος. Τα λέει όλα το βίντεο που έχω βάλει παραπάνω.

FAIL για μενα...

Οποιαδηποτε δερματοπαθεια, ακομα και universal (που λεει και το video) δεν προκειται να εξαπλωθει ομοιομορφα σε ολο το δερμα οπως συνεβη με τον Μιχαλακη.

Θα μου πεις οκ, ηταν τοπικο σε καποια φαση και το καλυπτε με make up κλπ κλπ για να ειναι ομοιομορφο.

Bottom line... ΔΕΝ ενδιαφερει αν εκανε πλαστικες για να αλλαξει χρωμα ή οτιδηποτε. Προφανως συμφωνω με την αποψη του Γιαγκου οτι επαιζε τρελλο αρμεγμα απο πολυ μικρη ηλικια και στην τελικη, αλλοι κι αλλοι δεν αντεχουνε την πιεση της δημοσιοτητας και το ριχνουνε στα ναρκωτικα ή οτιδηποτε αλλο και τιναζουνε τα μυαλα τους στον αερα (Cobain).

Για 10-20 πλαστικες ειναι τοσο τρομερο? Η Joan Collins και η Liz Taylor και ακομα και η Anna Vissi (:p) πρεπει να εχουν κανει περισσοτερες απο τον ΜJ....

Το ζητημα ειναι η αλλαγη χρωματος που τοσο συζητηθηκε στην black community κυριως σαν προδοσια.

Για μενα ηταν ολο το πακετο που κανει την διαφορα. Αλλαγη δερματος + child prodigy + $$$ + teenage sex symbol + κοιμαμαι σε Βarium control chambers + ... + ...

Οταν ολος ο κοσμος a$$-hole-ειται με την παρτη σου υπαρχει προβλημα. Πως το αντιμετωπιζεις? O καθενας διαφορετικα αναλογα με το πως μεγαλωσε ή τον μεγαλωσαν. Τι γινεται ομως οταν δεν εχεις μεγαλωσει ποτε?????

Πιασε ενα-ενα ολα τα child celebrities και βρες μου ενα που να μην περασε "μαυρη περιοδο" με ναρκωτικα/αφανεια/whatever...Drew barrymore, Macaulay etc etc Απλα σε καποια αυτη η περιοδος μπορει να συνεπεσε με "επαγγελματικη πτωση" οποτε να μην εφτασε στα αυτια σου. Ο MJ δεν ελειψε ποτε απο το spotlight...

Link to comment
Share on other sites

O MJ άλλαξε δέρμα λόγω σοβαρής δερματοπάθειας που είχε. Δε γούσταρε όυτε ένιωθε άσπρος. Τα λέει όλα το βίντεο που έχω βάλει παραπάνω.

Bedzim, τωρα ειδα την απαντηση σου και το video που παρεθεσες..πολυ ενδιαφερον. Πραγματικα ομως δεν ξερω αν αυτο ειναι αληθες μιας και η ολη αναφορα ειναι απτο 2000+. Θεωρω οτι αν οντως υπηρχε θεμα αυτο θα ανακοινωνοταν απο τοτε που ξεκινησε τις πλαστικες (μυτη, χειλη, φρυδια etc). Χωρις να αντιδρω στο video, αυτα τα επικα τραγουδια που εχει ως background καθως και αυτη η γλυκητητα στην απολογια, που?, στην oprah, μου κανει σε προπαγανδα.

Τελοσπαντων δεν γνωριζω πια ειναι η αληθειακαι ουτε μπορω να μαθω, αλλα συμφωνω απολυτα -εχω γραψει το ιδιο- με τα τελευταια λογια του video, it doesnt matter if ur black or white. :)

Link to comment
Share on other sites

O MJ δεν αλλαξε δερμα για την ανωμαλια του, αλλαξε χρωμα για να δειξει οτι ο ανθρωπος δεν διαχωριζεται με βαση την αποχρωση.. ηθελε να πει οτι, κυριοι...ειμουνα μαυρος και εγινα λευκος...αλλαξε κατι? ειμαι ο ιδιος..

i can moonwalk! can u?....

Γιατί τότε δεν το παραδέχτηκε ποτέ; Για ασθένεια έλεγε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.