Jump to content



Intel chipset driver's (νεα έκδοση)


pank

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

οταν το ψαχνεις μεσω chipset δε το βγαζει παντως... γιατι ειναι για μητιρκες intel (οχι οτι εχουν διαφορες με τις αλλες.., αλλα ας σημειωθει, σε περιπτωση που εχιε προβλημα καποιος και ψαχνεται)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update το έβαζα κατά καιρούς παλαιότερα αλλά πλέον έχω σταματήσει. Πιστεύω έχει νόημα μόνο για νέα chipsets (μέχρι 2ετίας π.χ.) γιατί λογικά κανείς δεν ασχολείται με παλαιότερα.

Μόνο το RAID driver και το Matrix παρακολουθώ και ανανεώνω πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτοι οι driver ειναι απο καιρο....εδω οι msi (για την μητρικη μου και λογικα για ολες) τους ειχε ανεβασει πολυ πιο πριν....το μονο που ειδα ειναι ενα update σε bios της λιστας των μητρικων που εχει !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Με το Matrix είσαι ok εφόσον έχεις στημένο RAID σύστημα.

Driver εννοώ τη δισκέτα (την κατεβάζεις από την ίδια σελίδα) που είναι για να στήσεις νέο σύστημα (F6, κτλ).

Κρατάω ένα copy να βρίσκεται (παλιές συνήθειες από τότε που είχα ένα PC και 36άρι modem).

Link to comment
Share on other sites

http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=2101&OSFullName=Windows+Vista*+64〈=eng&strOSs=150&submit=Go!

εδω κατεβάζω αυτό:

64-bit Floppy Configuration Utility (232KB)

8.9.0.1023 7/17/2009 Download

Creates floppy disk for 64-bit OS with Intel® Matrix Storage Manager 8.9.0.1023 files - used to preinstall RAID driver (F6 during Windows* setup)

Αυτό έβαλα κι πριν 8 μήνες αλλά στα windows δείχνει ότι δεν έχω βάλει raid drivers

Από ότι θυμάμαι δεν τους είχε δεκτεί καν στα windows όταν τα έκανα εγκατάσταση . Βέβαια παίζει μια χαρά το raid

post-3774-1416074063,006_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.