Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Σημερα συναδελφος στη δουλεια με Toyota Corolla 9 μηνων ειχε αργησει να ερθει,εμεις καθομασταν και κοροιδευαμε το θεμα με το γκαζι,την ανακληση κτλ.Μετα απο λιγο πηρε τηλεφωνο και μας ειπε οτι του κολησε το γκαζι στην εθνικη λιγο μετα την γεφυρα της λυκοβρυσης και καρφωθηκε πισω απο εναν αλλο.Τωρα τι θα γινει τι πρεπει να κανει?
Corolla εεε?

http://pressroom.toyota.com/pr/tms/toyota/toyota-consumer-safety-advisory-102572.aspx

Είχανε και άλλα προβλήματα όσοι είχανε kabine mobil το 2009 http://www.msnbc.msn.com/id/33077383/

Έγινε επεξεργασία από johnsonb
Link to comment
Share on other sites

Στρίβω στην παραλιακή και μετά τη στροφή βλέπω κάτι σαν μπετοβεργα στο κέντρο της δεξιάς λωρίδας και μετά από λίγα μέτρα ένα σταματημένο αυτοκίνητο με μια τύπισσα έξω.

Όταν πλησίασα: Δεν ήταν μπετοβεργα αλλά κανονικό τρίγωνο βαλμένο παράλληλα με το δρόμο, να το βλέπουν από το πεζοδρόμιο οι πεζοί. : D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πιστευω οτι η 3η ηλικια δεν θα επρεπε να οδηγαει ελευθερα στους δρομους....

Γιατι να ρισκαρουν την ζωη τους και κυριως την ζωη μας?

Ας κανει το κρατος δωρεαν μετακινησεις με ΜΜΜ απο τα 60 και ας αφησουν τα αμαξια σπιτια η ας τα δωσουν στα εγγονια :whip:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πιστευω οτι η 3η ηλικια δεν θα επρεπε να οδηγαει ελευθερα στους δρομους....

Γιατι να ρισκαρουν την ζωη τους και κυριως την ζωη μας?

Ας κανει το κρατος δωρεαν μετακινησεις με ΜΜΜ απο τα 60 και ας αφησουν τα αμαξια σπιτια η ας τα δωσουν στα εγγονια :whip:

Αν και δεν με συμφέρει... θα συμφωνήσω απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πιστευω οτι η 3η ηλικια δεν θα επρεπε να οδηγαει ελευθερα στους δρομους....

Γιατι να ρισκαρουν την ζωη τους και κυριως την ζωη μας?

Ας κανει το κρατος δωρεαν μετακινησεις με ΜΜΜ απο τα 60 και ας αφησουν τα αμαξια σπιτια η ας τα δωσουν στα εγγονια :whip:

Γράψε το κάπου αυτό μήπως και το ξεχάσεις όταν γίνεις 60

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Γράψε το κάπου αυτό μήπως και το ξεχάσεις όταν γίνεις 60

Δεν νομιζω μιας και θυμαμαι ολα τα κουλα που κανουν οι ανθρωποι αυτης της ηλικιας...

Και σιγουρα δεν θα παιξω κορονα - γραμματα την ζωη ενος 20αρι με μηχανακι επιδει κατα 80% θα ξεχασω το φλας κτλ κτλ ....

Οταν βλεπω εναν 70αρι να πεταγεται απο θεση σταθμευσης χωρις φλας χωρις να κοιταξει καθρεπτες χωρις να κοιταξει πισω του, φοβαμαι να πατησω κορνα μην παθει κανα εγκεφαλικο η καποια ανακοπη...

Τελικο συμπερασμα? οταν βλεπω ανθρωπο μεγαλης ηλικιας στο τιμονι κοβω ταχυτητα γιατι σιγουρα θα κανει την μλκια του. :slap:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και ποτε θα ζησουν αυτοι οι ανθρωποι εν χριστω αδελφε Πολωνε?οταν εισαι παιδι δεν πολυβγαινεις εξω μην χτυπησεις/μην σου δωσει κανεις καραμελες/για να διαβασεις για το σχολειο,οταν εισαι εφηβος εχεις διαβασματα για το σχολειο,βγαινεις λιγο κ εχεις και ταυλες αλλα δεν εχεις αυτοκινητο και δεν πολυεχεις και λεφτα,μετα η θα σπουδαζεις η θα δουλευεις οποτε δεν θαχεις χρονο,μετα θα εχεις δικη σου οικογενεια και θα εχεις ευθυνες οποτε δεν σε παιρνει για λακιες-μα,μετα θα σου χρεωσουν τα παιδια σου τα εγγονια σου,και θα εχεις χρονο και χρημα αλλα δεν θαχεις πια αμαξι?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και ποτε θα ζησουν αυτοι οι ανθρωποι εν χριστω αδελφε Πολωνε?οταν εισαι παιδι δεν πολυβγαινεις εξω μην χτυπησεις/μην σου δωσει κανεις καραμελες/για να διαβασεις για το σχολειο,οταν εισαι εφηβος εχεις διαβασματα για το σχολειο,βγαινεις λιγο κ εχεις και ταυλες αλλα δεν εχεις αυτοκινητο και δεν πολυεχεις και λεφτα,μετα η θα σπουδαζεις η θα δουλευεις οποτε δεν θαχεις χρονο,μετα θα εχεις δικη σου οικογενεια και θα εχεις ευθυνες οποτε δεν σε παιρνει για λακιες-μα,μετα θα σου χρεωσουν τα παιδια σου τα εγγονια σου,και θα εχεις χρονο και χρημα αλλα δεν θαχεις πια αμαξι?

Πιστευω οτι το να μην εχω αμαξι στα γεραματα μου θα ειναι το μικροτερο μου προβλημα :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δίκυκλα να καταργηθούν, δε θα με χάλαγε... Είναι από τους πιο επικίνδυνους οδηγούς, μετά τους ταρίφες και πριν τους παππούδες.

Δωκε πληρη λιστα αιτηματων και θα δουμε τι μπορουμε να κανουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να λειτουργήσει ξανά κανονικά ο ΗΣΑΠ. Αυτό μόνο, και το αφήνω στο νησί το δίπλωμα, να οδηγώ μόνο από το χωριό στο Αργοστόλι... Ως οδηγός την έχω σιχαθεί ακόμη περισσότερο την Αθήνα :bad:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πόσο πυροβολημένος μπορεί να ειναι ο κοσμος ρε παιδια; μου είχανε κλείσει το παρκινγκ της πολυκατοικιας σήμερα και αναγκαστικα παρκαρα σε ενα στενο παρακατω και εφυγα για δουλειες. γυρναω να βαλω το αμαξι μεσα και βλέπω το καπό να έχει ένα χτύπημα σαν να το κοπανήσαν με σφυρί (σε σημειο που δεν μπορεί να πεσει αλλο αυτοκινητο).. τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

πόσο πυροβολημένος μπορεί να ειναι ο κοσμος ρε παιδια; μου είχανε κλείσει το παρκινγκ της πολυκατοικιας σήμερα και αναγκαστικα παρκαρα σε ενα στενο παρακατω και εφυγα για δουλειες. γυρναω να βαλω το αμαξι μεσα και βλέπω το καπό να έχει ένα χτύπημα σαν να το κοπανήσαν με σφυρί (σε σημειο που δεν μπορεί να πεσει αλλο αυτοκινητο).. τι να πω...

Μάλλον έπεσε μηχανή επάνω με τη μανέτα. Μου την είχαν κάνει και στο Clio, πολύ άσχημη λακουβίτσα. Ο κλασικός ο ξέρετε-ποιος ο Έλληνας δεν σέβεται την περιουσία του άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Από τις 5 φορές που μου έχουν χτυπήσει το αμάξι, έχουν αφήσει σημείωμα στην μία. :p

Γενικά μόλις κάνουν τη λαδιά κοιτάνε αν τους είδε κανείς κι αν όχι, την κάνουν γαργάρα και εξαφανίζονται. Λες και θα τα πληρώσουν από την τσέπη τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα πληρώσει!! Η ασφαλιστική του θα πληρώσει. Και μάλιστα η ασφαλιστική που έχει η μαμά και ο μπαμπάς μου τα αυτοκίνητά τους, ΔΕΝ σε χρεώνει παραπάνω όταν προκαλέσεις ατύχημα και φταις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.