Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Δεν ταιριάζει τελικά γιατί μου είπε ο μηχανικός πως αυτό είναι για να μπαίνουν σωληνάκια ενώ το bravo βγάζει πλαστικά! Έχει λέει μία σίτα αντί για φίλτρο το αμάξι. Εμένα όμως ένα συγκεκριμένο πρατήριο μου έβαλε νοθευμένη βενζίνη και το αμάξι βαράει πυράκια για την πλάκα του χώρια που το ρελαντί έχει πέσει στις 500 στροφές....Την είχα ξαναπατήσει από το συγκεκριμένο αλλά και τις δύο φορές ήτανε νύχτα και χρειαζόμουν βενζίνη από τον αυτόματο πωλητή.

δες εδω στο συνημμένο τι λέει για το φίλτρο βενζίνης

Σελίδες από FiatBravoAHaynesRepairManual.pdf

Link to comment
Share on other sites

Ναι ομως και τα πλαστικα σωληνακια εχουν ταχυσυνδεσμους οπως αυτον που καταληγει

απο το ρεζερβουαρ στην μπεκιερα σου ;)

Επειδη δεν περασε απο τα χερια μου το εν λογω μοντελο ισως παιζει καποιο τετοιο μακρινο

σεναριο αλλα το κοβω κομματακι δυσκολο.Αυριο θα ρωτησω.

Ti να σου πω βρε φίλε μου. Εγώ ένα Golf II Gti του 88 είχα και εκεί ήτανε με σωληνάκια. Αλλά τώρα είναι εντελώς διαφορετικά από ότι βλέπω τα πράγματα. Όποτε μπορέσεις κοίταξε για το συγκεκριμένο μοντέλο και πες μου. Το ceicento που έχει ο κολλητός μου έχει φίλτρο βενζίνης και είναι και εκείνο μοντέλο του 98 όπως το bravo!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό που οδηγώ δε με έχουν σταματήσει ποτέ. Με σταματάει χθες ένας Βούλγαρος.. Μου λέει με σπαστά αγγλικά ότι το όριο είναι 60 και εγώ πήγαινα με παραπάνω (πήγαινα με 100 περίπου). "RADAR???" του λέω. Νο μου λέει

και μου δείχνει το μάτι του :rofl::rofl::rofl:

. Του δίνω το δίπλωμα μου, τον είδα να μιλάει με τον άλλο στρουμφ και μου είπε ότι θα έρθει η κλήση στην Ελλάδα. Ό, τι να 'ναι :rofl:

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Του δίνω το δίπλωμα μου, τον είδα να μιλάει με τον άλλο στρουμφ και μου είπε ότι θα έρθει η κλήση στην Ελλάδα. Ό, τι να 'ναι :rofl:

EUROPA - Press Releases - Road safety: EU crackdown on drivers committing traffic offences abroad

Link to comment
Share on other sites

Η βουλγαρια ειναι Ευρωπαικη Ενωση. Τι σε κανει να πιστευεις, οτι δεν μπορει να ερθει εδω? μην τους υποτιμας.

Προσεχε, γενικα πηγανε με τα ορια.

ΝΑΙ! Να πηγαίνεις με τα όρια! Εδώ στην Ελλάδα είναι και πολύ λογικά... Εγώ συνήθως πάω με τα όρια *2 μερικές φορές και *3...

:haha:

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον καιρό που οδηγώ δε με έχουν σταματήσει ποτέ. Με σταματάει χθες ένας Βούλγαρος.. Μου λέει με σπαστά αγγλικά ότι το όριο είναι 60 και εγώ πήγαινα με παραπάνω (πήγαινα με 100 περίπου). "RADAR???" του λέω. Νο μου λέει

και μου δείχνει το μάτι του :rofl::rofl::rofl:

. Του δίνω το δίπλωμα μου, τον είδα να μιλάει με τον άλλο στρουμφ και μου είπε ότι θα έρθει η κλήση στην Ελλάδα. Ό, τι να 'ναι :rofl:

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά παίζει και να σου έρθει κλήση. :p

Ας του έδινες κανα 10λεβο κι εσύ . :p

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ! Να πηγαίνεις με τα όρια! Εδώ στην Ελλάδα είναι και πολύ λογικά... Εγώ συνήθως πάω με τα όρια *2 μερικές φορές και *3...

:haha:

πρωτα απο ολα εισαι σε ξενη χωρα. πρεπει να δινεις μια προσοχη παραπανω.

και δευτερον δηλαδη στις κατοικημενες, που ειναι 50 πας με 100+?

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα εισαι σε ξενη χωρα. πρεπει να δινεις μια προσοχη παραπανω.

και δευτερον δηλαδη στις κατοικημενες, που ειναι 50 πας με 100+?

Πλάκα κάνω! Πάντως σε αρκετά σημεία έχει πολύ χαμηλά όρια ταχύτητας, προσπαθώ πάντως να τα τηρώ ως επί το πλείστον...

Link to comment
Share on other sites

Ε είναι κάτι δρόμοι που λένε 60...ε και είναι για 100...

Δεν πας 100 οκ .. αλλά ένα 80άρι...πάω.

γενικά μέχρι +20 πάνω από το όριο πάω.

Κόβω σε διασταυρώσεις(πέφτει και το όριο στα 50)..

Στην πόλη...με το μάτι ... :p

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ παλικάρια εάν γνωρίζετε τα φώτα σας.

Πες ότι θέλω να πάρω αυτοκίνητο μεταχείρ. από εξωτερικό.

Σαν καλό παιδί μπαίνω mobile.de και κοιτάω ουάου κλπ κλπ.

ΦΠΑ (VAT) πληρώνω κάπου/κάτι?

Ρωτάω γιατί λόγο δουλειάς, σε κάτι φωτοβολταϊκά, επιστρέψαμε κάτι inverter εντός εγγύησης.

Το χαρτί επιστροφής έλεγε ότι θα λάβουμε αποζημίωση ΧΧΧ ευρώ, αλλά χωρίς ΦΠΑ, αν είσαι μέλος ΕΕ.

Έχει φέρει κανείς αυτοκίνητο από εξωτερικό έτσι ?

Με τελωνείο τι γίνεται ? Τι κουστούμι σου ράβουν ?

Έχει κάποιος κάνα λινκ κάτι να ενημερωθώ?

Θεεεενξ!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κανεις κατι τετοιο, καλύτερα πήγαινε σε μαντρά, και πές του, "θελω να μου φέρεις αυτό", δώσε κάτι παραπάνω "για τον κόπο του" και άστον που τα ξέρουν γιατι έχει αρκετά διαδικαστικά και στο τελωνειο μπορεί να πονέσεις ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.