Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Έχει κανείς Citroen C4 απο δω μέσα;

Τι λέει το αμαξάκι;

Κατανάλωση, κόστος ανταλλακτικών, service κτλ... Γενικά από γαλλικά δεν ξέρω τίποτα.

(όχι στην αντιπροσωπεία βέβαια...)

Αξίζει να στάξω 3500 για να πάρω ένα 4πορτο 4ετίας+ με 55km?( δίνοντας το δικό μου Terios εννοείται).

Ο λόγος δυστυχώς είναι ότι βενζίνη, ΤΕΛΟΣ. Πάμε για αέριο. Αλλά στο terios αν μπει, αχρηστεύεται ο χόρος αποσκευών. :innocent:

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς Citroen C4 απο δω μέσα;

Τι λέει το αμαξάκι;

Κατανάλωση, κόστος ανταλλακτικών, service κτλ... Γενικά από γαλλικά δεν ξέρω τίποτα.

(όχι στην αντιπροσωπεία βέβαια...)

Αξίζει να στάξω 3500 για να πάρω ένα 4πορτο 4ετίας+ με 55km?( δίνοντας το δικό μου Terios εννοείται).

Ο λόγος δυστυχώς είναι ότι βενζίνη, ΤΕΛΟΣ. Πάμε για αέριο. Αλλά στο terios αν μπει, αχρηστεύεται ο χόρος αποσκευών. :innocent:

Εχει ο πατερας μου του 08 μοντελο αλλα το sedan.

απο καταναλωση γυρω στο 8αρι.ειναι το 1,6 και ειναι και αρκετα βαρυ το sedan .ανταλλακτικα και service δεν ξερω να σου πω...

καλο αμαξακι.δεν εχει κανα θεμα μεχρι τωρα εκτος απο κατι χαζα.τριζουν πορτες και χαλασε ο διακοπτης του πορτ παγκαζ(ειναι ηλεκτρικος) και καμια φοραει κολλαει και οταν ξεκλειδωνεις το αυτκινητο ανοιγει και το πορτ παγκαζ.

κατα τα αλλα καλο.και αθορυβο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 διαφορετικά μανόμετρα και άλλα 10 βενζινάδικα που έδειχναν όλα διαφορετικά μεταξύ τους, αποφάσισα και γω να τσιμπήσω το ηλεκτρονικό της Michelin που πήρε και ο magicman.

michelin - programmble digital tyre pressure gauge(12279) | eBay

Προχθές μου ήρθε και μπορώ να πώ ότι φαίνεται πολύ στιβαρό σε σχέση με κάτι άλλα κινέζικα που έχουν κάτι φίλοι.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα το ποστ ενος τυπου "μπλα μπλα golf tsi 1.4 , μπλα μπλα, το βελτιωσα, κ μια μερα εκει που πηγαινα με 250+ εσπασε,τι πραγματα ειναι αυτα κλπ"... Ψευτικα τα φτιαχνουν πια... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ψεύτικα τα φτιάχνουν ρε...

Από Βόλο μέχρι Τέμπη με "έπαιζε" ένα Corvette Z06 με το Leon 1.8T... 240+ όλη τη διαδρομή και το αυτοκίνητο δεν έκανε κιχ... (βελτιωμένο από μαμά 180 άλογα, στα 240 περίπου).

Τελικά τον πέρασα (σταμάτησε για βενζίνη...χοχοχο).

Link to comment
Share on other sites

Ψεύτικα τα φτιάχνουν ρε...

Από Βόλο μέχρι Τέμπη με "έπαιζε" ένα Corvette Z06 με το Leon 1.8T... 240+ όλη τη διαδρομή και το αυτοκίνητο δεν έκανε κιχ... (βελτιωμένο από μαμά 180 άλογα, στα 240 περίπου).

Τελικά τον πέρασα (σταμάτησε για βενζίνη...χοχοχο).

4κινητο εχεις ; Στις στροφες πως τα πηγαινε η αμερικανα; Ειναι μια παρκαρισμενη μονιμως εδω κατω και κανει τις 911 να φαινονται σκαραβαιοι....

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα το ποστ ενος τυπου "μπλα μπλα golf tsi 1.4 , μπλα μπλα, το βελτιωσα, κ μια μερα εκει που πηγαινα με 250+ εσπασε,τι πραγματα ειναι αυτα κλπ"... Ψευτικα τα φτιαχνουν πια... :hehe:

Δυστυχως φιλε Τσακ δεν φταινε μονο οι πελατες αλλα και ο καθε κ@ραγκιοζης που την εχει δει βελτιωτης...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 διαφορετικά μανόμετρα και άλλα 10 βενζινάδικα που έδειχναν όλα διαφορετικά μεταξύ τους, αποφάσισα και γω να τσιμπήσω το ηλεκτρονικό της Michelin που πήρε και ο magicman.

michelin - programmble digital tyre pressure gauge(12279) | eBay

Προχθές μου ήρθε και μπορώ να πώ ότι φαίνεται πολύ στιβαρό σε σχέση με κάτι άλλα κινέζικα που έχουν κάτι φίλοι.

χθες παω σε βενζιναδικο με ενα starlet, της μανας της κοπελας μου να δουμε την πιεση. παιρνω και το εργαλειο μαζι. βγαινει και ο βενζινας. και ειδαμε το εκλεβε +2 το δικο του. το προηγουμενο που ειχε εκλεβε +8.

μου λεει να ξερω και ποσο κλεβει! επισης λεει, χαλανε τα μανομετρα, επειδη τα πετανε κατω φευγοντας.

εχω δει και γω και αλλα τετοια. αλλα αξιζει τα λεφτα του το συγκεκριμενο

η εταρια που τα φτιαχνει λεγετai Accutire.

Έγινε επεξεργασία από MaGiCMaN
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.