Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

δεν λέει αυτό.

Εννοεί (και συμφωνώ μαζί του) ότι την ίδια στιγμή που εσύ δεν θέλεις (και ίσως καλά κάνεις) να κολλήσεις ένα απλό αυτοκόλλητο στο παρμπρίζ της σουηδέζας κατακεραύνωνες τον άλλον που είχε διπλοπαρκάρει και επικροτούσες τα ζωα που ελαφρά τη καρδία του κάνανε το αμάξι καροτσάκι :)

Link to comment
Share on other sites

^^ thats it

ενοχλεί κανέναν το σήμα μου που είναι στο ντουλαπάκι? does not compute mister :nothing:

εμένα τον μαμάκα που 5 χρόνια τώρα χαλάω την μόστρα στο παρμπρίζ μου για να είμαι νόμιμος ?

Link to comment
Share on other sites

άλλοι προτιμούν να μην κολλάνε ένα αυτοκόλλητο στο παρμπριζ....>>>> για να δείχνει πιο καθαρό το αμάξι τους χωρίς να δημιουργούν πρόβλημα στο διπλανό τους.

άλλοι διπλοπαρκάρουν.........>>>> κάνοντας τη ζωή των συνανθρώπων τους κόλαση.

άλλοι κάνουν κόντρες με 200 σε δρόμους χωρίς στηθαίο.............>>>>και ρισκάρουν τη ζωή των συνανθρώπων τους.

μην ανοίξουμε την κουβέντα περι νομιμότητας please.....

δε χρειάζεται να χαλάσουμε τις καρδιές μας. :)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, δεν διαφωνώ με αυτά που γράφεις αλλά εκ των δικαιωμάτων απορρέουν και οι υποχρεώσεις.

Χωρίς να δικαιολογώ σε καμια περίπτωση φυσικά εκείνον τον καραγκιόζη.

Όπως όμως εσύ θέλεις και έχεις καθε δικαίωμα να σεβεσαι την περιουσία σου, έχεις και υποχρεωση να σέβεσαι την περιουσία του άλλου πόσο μάλλον όταν το να καθαρίσεις το παρμπρίζ από το αυτοκόλλητο θα πάρει 5 λεπτά και μερικά cents κοστος, ενώ ο άλλος θα τραβιέται σε συνεργεία, θα μείνει χωρίς αμάξι για κάποιο καιρό, και θα πρέπει να πληρώσει και μια λυπητερή >1500€

Link to comment
Share on other sites

άλλοι προτιμούν να μην κολλάνε ένα αυτοκόλλητο στο παρμπριζ....>>>> για να δείχνει πιο καθαρό το αμάξι τους χωρίς να δημιουργούν πρόβλημα στο διπλανό τους.

άλλοι διπλοπαρκάρουν.........>>>> κάνοντας τη ζωή των συνανθρώπων τους κόλαση.

άλλοι κάνουν κόντρες με 200 σε δρόμους χωρίς στηθαίο.............>>>>και ρισκάρουν τη ζωή των συνανθρώπων τους.

μην ανοίξουμε την κουβέντα περι νομιμότητας please.....

δε χρειάζεται να χαλάσουμε τις καρδιές μας. :)

Όταν θα γκρινιάξεις όμως για την οποιαδήποτε νομιμότητα του άλλου όταν εσύ ο ίδιος έχεις λερωμένη τη φωλιά σου? <-not

Για αυτό μην είσαι απόλυτος για όλα τα άλλα.

Προσωπικά χ@στηκα αν δεν έχεις το σήμα, αλλά μην γκρινιάζεις για τα διπλοπαρκαρίσματα κτλπ. Και οι 2 παράνομοι είστε. Right?

Προφανώς και τα 2 αυτά δεν εχουν την ίδια βαρύτητα, αλλά το να είσαι τόσο απόλυτος... not good.

Link to comment
Share on other sites

still does not compute......

μιλάμε για το ΣΗΜΑ ΤΕΛΩΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ.....όχι για το ΑΣΦΑΛΙΣΤΗΡΙΟ!

To ασφαλιστήριο πλέον δεν είναι υποχρεωτικό να το κολλάς στο τζάμι :p

Link to comment
Share on other sites

φοβερο το debate τι ειναι πιο ενοχλητικο-παρανομο : διπλοπαρκαρισμα ή πληρωμενο σημα στο ντουλαπακι;

χαμενα..

δεν με απασχολεί τι είναι πιο ενοχλητικό ή πιο παράνομο.

Λέω, όπως είχα πει και τότε, ότι 100 ξυλιές σε ξένο απαυτό δεν πονάνε καθόλου αλλά για τον εαυτό μας είμαστε μη μου άπτου :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια.. το σημα κολλαει και αλλου εκτος απο το παρμπριζ... εμεις τοσα χρονια δεν το κολλαμε στο μπαρμπριζ.. ειναι στην δεξια πορτα στο τζαμακι

θυμάμαι πίσω από το σήμα έχει οδηγίες που πρέπει να το κολλάς. Έχω την αίσθηση ότι αναφέρει μόνο το παρμπριζ χωρίς να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά, πίσω από τον καθρέπτη ενοχλεί;

δεν ενοχλεί ρε. Απλά η κουβέντα έγινε για τον λόγο που είπε ο haya ;)

Τα τυπικά συζητάμε.

btw. βρήκα ένα παλιό σήμα που είχα κρατήσει

dsc00056ly.jpg

Link to comment
Share on other sites

το ξεχειλωσατε το θεμα με το γ@μαυτοκολλητο...

φυσικα και imho ειναι αδικη εστω κι η υποψια συγκρισης του περιστατικου με το διπλοπαρκαρισμενο

και την λογικη του Φραγμα να μην θελει να το κολλησει εκει οπου οριζει ο νομος (apples & sausages)

αλλα για να ειμαι ειλικρινης,αυτο που ενοχλει ποιο πολυ απ'ολα

ειναι τ'αμαξια που τα κολλανε και ξεχνανε να τα βγαλουν επι δεκαετια+!

τα μοστραρουν σαν παρασημα και φτιαχνουν ενιοτε αυτοσχεδια σκιαδια περιορισμου ορατοτητας

(ειτε στο πλαι ειτε στο κεντρο)

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ, τώρα που είδα τις οδηγίες, το "παράθυρο" στο σήμα και το απόκομμα με τον αριθμό κυκλοφορία του οχήματος.

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΖΩΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΚΟΜΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΟ PERFORATION ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΒΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΡΕΣΕΙ; ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΟΡΙΣΕΤΕ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ; #$^&*$(#*%^&$%*&$%%$@#:fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist::fist:

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, δεν νομίζω πως είναι παράσημα, αλλά πιο πολύ αποδεικτικά του ΠΟΣΟ έχουν το αμάξι σαν στάβλο οι ιδιοκτήτες του...

Τέτοια αυτοκίνητα έχουν και μερικά αν όχι όλα απο τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

-είναι τόσο βρόμικα μέσα και έξω που αισθάνεσαι πως αν χ3σεις στο καπό θα καθαρίσουν

-ΚΤΕΟ>? τι είναι αυτό?

-έχουν πάνω και αυτοκόλλητα "Ο ΘΕΟΣ ΣΩΖΕΙ", Express Service, ΕΛΠΑ, και "Λεβέντης" (την παλιά αλυσίδα fast food για τους >30 ετών)

-Σπασμένη κεραία

-Hands Free ΒΙΔΩΜΕΝΟ στο ταμπλο "για ευκολία"

-1-2 σπασμένα φανάρια ή που δεν δουλεύουν

-Οδηγό είθισται 3ης ηλικίας, στατιστικά μέγα ΧΑΡΟ.

και άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, δεν νομίζω πως είναι παράσημα, αλλά πιο πολύ αποδεικτικά του ΠΟΣΟ έχουν το αμάξι σαν στάβλο οι ιδιοκτήτες του...

Τέτοια αυτοκίνητα έχουν και μερικά αν όχι όλα απο τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

-είναι τόσο βρόμικα μέσα και έξω που αισθάνεσαι πως αν χ3σεις στο καπό θα καθαρίσουν

-ΚΤΕΟ>? τι είναι αυτό?

-έχουν πάνω και αυτοκόλλητα "Ο ΘΕΟΣ ΣΩΖΕΙ", Express Service, ΕΛΠΑ, και "Λεβέντης" (την παλιά αλυσίδα fast food για τους >30 ετών)

-Σπασμένη κεραία

-Hands Free ΒΙΔΩΜΕΝΟ στο ταμπλο "για ευκολία"

-1-2 σπασμένα φανάρια ή που δεν δουλεύουν

-Οδηγό είθισται 3ης ηλικίας, στατιστικά μέγα ΧΑΡΟ.

και άλλα πολλά.

Πρρρ αυτοκολλητο Εξατμισεις ΘΕΟΦΙΛΟΣ ξεχασες ! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.