Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

ΟΧΙ!

κολλας στον μπροστινο και προλαβαινεις ανετα να περασεις ταυτοχρονα μαζι του

ακομα πιο ευκολα γινεται στο teo pass...

δικη μου αποψη ειναι οτι η αττικη οδος δεν εχει σχεση με τους αλλους δρομους και πρεπει να πληρωνουμε κατι τις.

το ποσο ειναι αλλο θεμα.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ!

κολλας στον μπροστινο και προλαβαινεις ανετα να περασεις ταυτοχρονα μαζι του

ακομα πιο ευκολα γινεται στο teo pass...

Αν μου κολλησεις εμενα στο e-pass μου, και πλακωθω στα φρενα μην μου ζητας τα ρεστα μετα ε?

Ολα και ολα, βαρεθηκα τους τσαμπα-μαν στην αττικη οδο που ψαχνουν ευκαιρια.

Αν δεν θες να πληρωσεις διοδια αττικη οδο υπαρχουν αλλοι δρομοι για να πας the mall, ραφηνα κτλ κτλ.

Μην τα θελουμε ολα δικα μας....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ!

κολλας στον μπροστινο και προλαβαινεις ανετα να περασεις ταυτοχρονα μαζι του

ακομα πιο ευκολα γινεται στο teo pass...

Εμενα οταν μου κολλανε στην αττικη οδο για να περασει ο εξυπνος Ελληναρας τσαμπα και αφου δεν εχω βαλει το e-pass μου στο παρμπριζ απλα δεν το σηκωνω γραφει ΟΧΙ e-pass η οθονη και τραβαω μια οπισθεν.Το αστειο ειναι να βλεπεις τη φατσα του στο καθρεπτη LOL.....

Link to comment
Share on other sites

Μολις εχασες το οποιο δικιο πιθανον να ειχες. Αλλο η συνειδητοποιημενη αποχη απο τα διοδια σε δρομους δρελαμπου με προκλητικες τιμες, και αλλο αυτη η τζαμπατζιδικη γλοιωδης παρασιτικη νοοτροπια.

απλα να σε ενημερωσω οτι η αττικη οδος ειχε κανει συμβαση για να φτιαξει το δρομο και να παιρνει λεφτα απο τα διοδια για 35 χρονια.αποσβεση του κοστους του δρομου καναν στα 2 πρωτα χρονια.τυχαιο?νομιζεις οτι ο υπουργος που υπεγραψε δεν ηξερε οτι η κατασκευαστικη θα τα κονομησει χοντρα?

γιατι να χαριζουμε για 33 χρονια δις ευρω σε απατεωνες που απλα ετυχε να γνωριζουν υπουργους?

Αν μου κολλησεις εμενα στο e-pass μου, και πλακωθω στα φρενα μην μου ζητας τα ρεστα μετα ε?

Ολα και ολα, βαρεθηκα τους τσαμπα-μαν στην αττικη οδο που ψαχνουν ευκαιρια.

Αν δεν θες να πληρωσεις διοδια αττικη οδο υπαρχουν αλλοι δρομοι για να πας the mall, ραφηνα κτλ κτλ.

Μην τα θελουμε ολα δικα μας....

και για τριπολη,πατρα,θεσσνικη υπαρχουν κι αλλοι δρομοι,δε χρειαζεται να παρεις την εθνικη οδο.

αλλα βεβαια,η κλασσικη νοοτροπια του ελληναρα,να ψοφησει και η κατσικα του γειτονα ζει και βασιλευει...

Εμενα οταν μου κολλανε στην αττικη οδο για να περασει ο εξυπνος Ελληναρας τσαμπα και αφου δεν εχω βαλει το e-pass μου στο παρμπριζ απλα δεν το σηκωνω γραφει ΟΧΙ e-pass η οθονη και τραβαω μια οπισθεν.Το αστειο ειναι να βλεπεις τη φατσα του στο καθρεπτη LOL.....

θα ηθελα να δω τη δικη σου φατσα αν αυτος μεινει εκει χωρις να κανει οπισθεν...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απλα πρεπει να σκευτειτε οσοι το κανετε οτι ειναι και ολιγον επικινδυνο να κολλας πανω στον αλλον.Μπορει να χει μικρο μωρο μεσα στο αμαξι,δεν ειναι για τετοια.

Link to comment
Share on other sites

απλα να σε ενημερωσω οτι η αττικη οδος ειχε κανει συμβαση για να φτιαξει το δρομο και να παιρνει λεφτα απο τα διοδια για 35 χρονια.αποσβεση του κοστους του δρομου καναν στα 2 πρωτα χρονια.τυχαιο?νομιζεις οτι ο υπουργος που υπεγραψε δεν ηξερε οτι η κατασκευαστικη θα τα κονομησει χοντρα?

γιατι να χαριζουμε για 33 χρονια δις ευρω σε απατεωνες που απλα ετυχε να γνωριζουν υπουργους?

Αυτοί οι ηλίθιοι με τα κονέ τυχαίνει να σκάσανε και 40 δις ευρώ για να την χτίσουν την ριμάδα την οδό γιατί το κράτος σου δεν είχε λεφτά.

Οπότε μου λες πως το λογικό είναι η εταιρία, οφείλει αν είναι κοινωφελές ίδρυμα και μόλις κάνει απόσβεση το έργο να το παραδώσει στο κράτος που φυσικά ΔΕΝ θα σου βάλει διόδια και θα το φροντίσει / συντηρήσει καλύτερα ε?

Κάτι τέτοιο θα έκανες και εσύ αν ηγήσου της κοινοπραξίας που το έχτισε ε?

Φαντάζομε πως δεν πετάς και με αεροπλάνο γιατί το αεροδρόμιο το εκμεταλλεύονται οι Γερμανοί?

Έγινε επεξεργασία από Dolly
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί οι ηλίθιοι με τα κονέ τυχαίνει να σκάσανε και 40 δις ευρώ για να την χτίσουν την ριμάδα την οδό γιατί το κράτος σου δεν είχε λεφτά.

Οπότε μου λες πως το λογικό είναι η εταιρία, οφείλει αν είναι κοινωφελές ίδρυμα και μόλις κάνει απόσβεση το έργο να το παραδώσει στο κράτος που φυσικά ΔΕΝ θα σου βάλει διόδια και θα το φροντίσει / συντηρήσει καλύτερα ε?

Κάτι τέτοιο θα έκανες και εσύ αν ηγήσου της κοινοπραξίας που το έχτισε ε?

Φαντάζομε πως δεν πετάς και με αεροπλάνο γιατί το αεροδρόμιο το εκμεταλλεύονται οι Γερμανοί?

αρα να πληρωνουμε σε ολα τα διοδια ε?

και θες να μου πεις οτι μια κατασκευαστικη εχει περισσοτερα λεφτα απ ολο το κρατος.

αν ειχε επενδυσει 40 δις το κρατος και τα ειχε βγαλει στα 2 πρωτα χρονια θα ημουν χαρουμενος και θα πληρωνα.

αλλα οταν μας κλεβουν αβερτα τοσα χρονια,και κανουν συμφωνιες κατω απο το τραπεζι για να τα κονομανε οι γνωστοι 30-40 της ελλαδας,να πληρωνουν τους υπαλληλους μισθους πεινας με συμβασεις,να πληρωνουμε αντιτιμα εξωφρενικα,να μην αποζημιωνουν σε περιπτωση ατυχηματος που φταιει η εταιρεια εγω δεν αισθανομαι δικαιωμενος και δε γουσταρω να τους δινω ουτε ενα ευρω.

εδω δεν εχουμε να φαμε και θα πληρωνουμε διοδια 3 ευρω,βενζινη 1.6+ το λιτρο και τελη κυκλοφοριας 800 ευρω

Έγινε επεξεργασία από diodiastop666
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν πληρώνεις τίποτα και είσαι μάγκας.

Οκ.

Αν και νομίζω πως είσαι μάγκας όπου σε παίρνει, άρα τυπικός "Ελληνάρας".

Η μόνη διαφορά σου από τους 30-40 είναι πως είσαι πικραμένος γιατί δεν τα παίρνεις νομίζω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απλα να σε ενημερωσω οτι η αττικη οδος ειχε κανει συμβαση για να φτιαξει το δρομο και να παιρνει λεφτα απο τα διοδια για 35 χρονια.αποσβεση του κοστους του δρομου καναν στα 2 πρωτα χρονια.τυχαιο?νομιζεις οτι ο υπουργος που υπεγραψε δεν ηξερε οτι η κατασκευαστικη θα τα κονομησει χοντρα?

γιατι να χαριζουμε για 33 χρονια δις ευρω σε απατεωνες που απλα ετυχε να γνωριζουν υπουργους?

και για τριπολη,πατρα,θεσσνικη υπαρχουν κι αλλοι δρομοι,δε χρειαζεται να παρεις την εθνικη οδο.

αλλα βεβαια,η κλασσικη νοοτροπια του ελληναρα,να ψοφησει και η κατσικα του γειτονα ζει και βασιλευει...

θα ηθελα να δω τη δικη σου φατσα αν αυτος μεινει εκει χωρις να κανει οπισθεν...

Επειδη μου εχει τυχη που να δεις τη φατσα του οταν καταλαβε οτι δεν προκειται να σταματησω εχουμε γεμισει τσαμπα μαγκες.Ειναι ο εξυπνος Ελληνας και περναει τσαμπα με τα δικα μου 2.80e δεν γουσταρεις αττικη οδο πηγαινε απο αλλου....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τι αλλο πρεπει να κανω για να ειμαι original μαγκας οπως εσυ?

να παρω ενα πολυβολο και να γαζωσω τα γραφεια της αττικης οδου?

Όχι εγώ δεν είμαι μάγκας, εγώ είμαι ο ηλίθιος που πληρώνει!

Οι μάγκες που είναι όπου τους παίρνει (διόδια) και όχι εκει που ΔΕΝ τους παίρνει (φόρους, δασμούς που ΘΑ τους φας στον κώλο στην δήλωση, 1000-2 άλλες εισφορές) που όλοι τα πληρώνουν εκτός από τους μάγκες.

Αλλά μην ανησυχείς, και εσύ original μάγκας είσαι! Απλά να σε ενημερώσω πως μια φορά κοκάλωσα το jeep με τον κοτσαδώρο σε ένα τέτοιο μάγκα, και μετά έβαλα και 1η και ξεκίνησα για 10 μέτρα και του πήρα και το ψυγείο μαζί!

Μετά να δεις ΠΟΣΟ μάγκας ένιωσα που μου έκλασε τα φρύδια!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξανα πει και θα το ξανα πω.

Οταν μπαινω αττικη οδο δεν εχω κανενα προβλημα να πληρωσω.

ΓΙΑΤΙ - γλιτωνω χρονο και βενζινες, εχει καλη υποστηριξη αν συμβει κατι.

Ειναι ενας καλος δρομος οποιος εχει σωσει την αθηνα απο την κινηση.

Οταν ομως με καλουν να πληρωσω για μια λωριδα κυκλοφοριας αρνουμαι....

Αρνουμαι να δωσω τα λεφτα ΜΟΥ για εναν δρομο γεματο λακουβες χωρις φωτισμο!

Εναν "Εθνικο δρομο" που εχει μεχρι και φαναρια και διασταυρωση...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σε ενημερώσω πως μια φορά κοκάλωσα το jeep με τον κοτσαδώρο σε ένα τέτοιο μάγκα, και μετά έβαλα και 1η και ξεκίνησα για 10 μέτρα και του πήρα και το ψυγείο μαζί!

Μετά να δεις ΠΟΣΟ μάγκας ένιωσα που μου έκλασε τα φρύδια!

WIN! :sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο προβλημα το χουν κατοιχοι χωριων,κομμωπολεων που βρισκονται κοντα στα διοδια και για παν 10 χιλιομετρα παραπερα πρεπει να πληρωνουν.Μερικοι σαφως και πηγαινουν στη δουλεια τους καθε μερα.

Βαλτε απο 5 ευρω τη μερα για πηγαινε-ελα ποσα ειναι μεσα σε εναν μηνα! Ειναι 150 ευρω.

150 ευρω για μια διαδρομη ακομη και 15 λεπτων?

Αισχος.Και απόσο ξερω δεν κανουν κατι για τους κατοικους αυτους.Θα πει κανεις "ας χρησιμοποιησουν τον αγροτικο".

Δεν υπαρχουν παντου ομως αγροτικοι ,ενω και αυτοι που υπαρχουν ακριβως επειδη ειναι αγροτικοι( aka να περναει ο παππους με το τρακτερ να παει στο χωραφι) τελειωνουν αποτομα ή καταλληγουν σε αδιεξοδο.Βεβαια βγαζουν και εθνικη....

Ειναι προβλημα παντως.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου εχει τυχη που να δεις τη φατσα του οταν καταλαβε οτι δεν προκειται να σταματησω εχουμε γεμισει τσαμπα μαγκες.Ειναι ο εξυπνος Ελληνας και περναει τσαμπα με τα δικα μου 2.80e δεν γουσταρεις αττικη οδο πηγαινε απο αλλου....

και αμα περασει τσαμπα με τα δικα σου λεφτα τι εγινε?

υποθετω οτι εισαι απο αυτους που κραζουν και την πειρατεια γιατι χανουν λεφτα οι φτωχες πολυεθνικες και αισθανεσαι ασχημα που η βερα λαμπρου και η lady gaga χανουν λεφτα

Μπας κι έχεις κανά μαύρο SUV?

οχι,ουτε μαυρο ουτε suv εχω.

εχω πολυ χαμηλης αξιας και κυβισμου αμαξι.γιατι ρωτας?

Όχι εγώ δεν είμαι μάγκας, εγώ είμαι ο ηλίθιος που πληρώνει!

Οι μάγκες που είναι όπου τους παίρνει (διόδια) και όχι εκει που ΔΕΝ τους παίρνει (φόρους, δασμούς που ΘΑ τους φας στον κώλο στην δήλωση, 1000-2 άλλες εισφορές) που όλοι τα πληρώνουν εκτός από τους μάγκες.

Αλλά μην ανησυχείς, και εσύ original μάγκας είσαι! Απλά να σε ενημερώσω πως μια φορά κοκάλωσα το jeep με τον κοτσαδώρο σε ένα τέτοιο μάγκα, και μετά έβαλα και 1η και ξεκίνησα για 10 μέτρα και του πήρα και το ψυγείο μαζί!

Μετά να δεις ΠΟΣΟ μάγκας ένιωσα που μου έκλασε τα φρύδια!

ελα

αποκαλυφθηκες

jeep με κοτσαδορο?

εχεις και σκαφακι ε?

η τροχοσπιτο?

αισθανεσαι ασχημα οταν καποιος που εχει μικροτερο εισοδημα απο σενα και χειροτερο αυτοκινητο ειναι στον ιδιο δρομο με σενα.

πως θα πας στο εξοχικο τωρα σε 15 λεπτα αμα μπαινει ο καθενας τσαμπα μεσα?

μποτιλιαρισμα ε?

μην ανησυχεις παντως για μενα,η φορολογικη μου δηλωση ειναι πολυ μικρη για να πληρωνω φορο.και οχι δεν κλεβω την εφορια αν αυτο εννοεις μαγκια.

πιθανοτατα εσυ το κανεις και γι αυτο το θεωρεις μεγαλυτερη μαγκια

οσο για το κοτσαδορο,να εχεις υποψιν σου οτι ειναι παρανομος αν κυκλοφορεις με κοτσαδορο στο αμαξι:whistling

αραγε αν ειχε Lada niva με bullbar και εργατη μπροστα θα κοκαλωνες το αμαξι σου?

εκει θα πουλαγες μαγκια?

μαλλον εσυ εισαι ο τσαμπα μαγκας που πουλας μαγκια σε μικροτερα αμαξια.

Το εχω ξανα πει και θα το ξανα πω.

Οταν μπαινω αττικη οδο δεν εχω κανενα προβλημα να πληρωσω.

ΓΙΑΤΙ - γλιτωνω χρονο και βενζινες, εχει καλη υποστηριξη αν συμβει κατι.

Ειναι ενας καλος δρομος οποιος εχει σωσει την αθηνα απο την κινηση.

Οταν ομως με καλουν να πληρωσω για μια λωριδα κυκλοφοριας αρνουμαι....

Αρνουμαι να δωσω τα λεφτα ΜΟΥ για εναν δρομο γεματο λακουβες χωρις φωτισμο!

Εναν "Εθνικο δρομο" που εχει μεχρι και φαναρια και διασταυρωση...

καποιος που θελει αττικη οδο για μια εξοδο γιατι να πληρωνει το ιδιο για καποιον που μπαινει για περισσοτερα χιλιομετρα?

Έγινε επεξεργασία από diodiastop666
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.