Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Άμα τα λάστιχα τα σκίζεις τελείως σε στροφιλίκια και τέτοια παρατεταμένα τα T1R δεν θα αντέξουν πολύ :(

Στο θέμα μας τώρα.

Αυτός ο άνθρωπος θέλει επειγώντος αποκεφαλισμό.Πήγαινε με ~160 μέσα στο κέντρο της Βάρκιζας ανάμεσα απ τις καφετέριες και ήταν και εκπαιδευόμενος Αστυνομικός......Το πιο εύκολο θα ήταν να κάνει κομμάτια έναν σερβιτόρο που θα πήγαινε στο υπαίθριο της καφετέριας απέναντι διασχίζοντας τον δρόμο.

Οδηγός ούτε γρατζουνιά,συνοδηγός- πλευρά,χέρι και άλλα που ίσως να μην φαινόντουσαν.

snc00246.jpg

Και έσκασε με τις πόρτες εδώ

snc00244k.jpg

βέβαια εγώ δεν μπορούσα να πάρω τα μάτια μου απ αυτό :D

snc00248.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχει μια δεξιά στροφή.Του έφυγε,χτύπησε πίσω αριστερά στο διάζωμα και μετά εσκασε εκεί και έφερε σβούρες.

Ο άλλος ο άνθρωπος τι φταίει που κατέβηκε να πάρει λεφτά απ την τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 4 χρόνια απροβλημάτιστης συμβίωσης με τη Σουηδέζα σήμερα αποφάσισε να μου κλειδώσει το κλειδί στη μήτρα.

για όσους δεν κατέχουν το κλειδί είναι μέσα σε πλαστική μήτρα και μπαίνει σε ειδική εσοχή δίπλα στο χειρόφρενο και διαβάζει κωδικό και όχι τις μεταλλικές γραμμώσεις όπως ένα κανονικό κλειδί.

έχει κλειδώσει στη μεσαία θέση και ούτε ανοίγει το αυτοκίνητο αλλά ούτε και κλειδώνει.....απλά το μάγκωσε στη θέση standby.....

βγάλσιμο μπαταρίας για reset εγκεφάλου τίποτα.....τσεκάρισμα τις φύσες για κακή επαφή ή οξείδωση τίποτα.....

γερανός ως την αντιπροσωπεία και εδώ και 1 ώρα ακομα ψάχνουμε....τουλάχιστον έχει wifi να περνά η ώρα.

110ευρώ μινιμουμ το μαλλί για αλλαγή μήτρας κλειδιών......δε θέλω να ξέρω το μάξιμουμ.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Και εμας παλι μας εβγαλε το δικο μας (bmw e34) προβλημα στις κλειδαριες.

Το κλειδωνεις ξαναξεκλειδωνει με την 2η 3η προσπαθεια πιάνει.

Ισως φταίει κανα καλωδιο απο το πορτ μπακαζ γιατι ο ''εγκέφαλος'' για τα ηλεκτρικά ειχε αλλαχθεί πέρσι...:(

Link to comment
Share on other sites

Και εμας παλι μας εβγαλε το δικο μας (bmw e34) προβλημα στις κλειδαριες.

Το κλειδωνεις ξαναξεκλειδωνει με την 2η 3η προσπαθεια πιάνει.

Ισως φταίει κανα καλωδιο απο το πορτ μπακαζ γιατι ο ''εγκέφαλος'' για τα ηλεκτρικά ειχε αλλαχθεί πέρσι...:(

Δεν συνιστω οτι ειναι το ιδιο, απλα μιας και το εφτιαξα σημερα στην alfa μου ειπα να το αναφερω, δεν χανεις τιποτα να το τσεκαρεις.

Ειχα λυσει ολες τις ταπετσαριες για να φτιαξω το κεντρικο που δεν δουλευε (το οποιο τελικα στην ουσια εγω "χαλασα" οταν κατεβασα μοτερ), και αφου τα μονταρα ολα, δεν κλειδωνε-ξεκλειδωνε απο του οδηγου, και οταν προσπαθουσα απο του συνοδηγου, παντα αφου ξεκλειδωνες, κλειδωνε αμεσως μονο του για 2-3 φορες. Τελικα απο το βαλε-βγαλε ταπετσαριες, κλειδαριες κλπ ειχε στραβωσει η βεργα της ασφαλειας του οδηγου, με αποτελεσμα να ζοριζεται το μοτερακι του, να μην ανεβαινει, και προφανως να το διαβαζει κλειστο, και να κατεβαζει ξανα ολες τις υπολοιπες. Με ενα μικρο ισιωματακι, ηρθαν ολα και εδεσαν.

Btw, οσοι θελουν να αναβαθμισουν λιγο τον ηχο τους (και οχι μονο), θα προτεινα πριν ψαχτουν με ηχεια κλπ, να βαλουν dynamat. Ειδικα σε μενα (που δεν ειχα και καμια σοβαρη μονωση) εκανε καταπληκτικη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ισως πω βλακεία αλλα λες να ευθύνεται η υπερβολική θερμοκρασία που αναπτύσσεται στην καμπινα απο τον ηλιο?

Ειναι μαυρο το αυτοκίνητο μαυρη δερμάτινη ταπετσαρία αστα να πανε... την εχει διαλύσει κυριολεκτικά...:(

Link to comment
Share on other sites

ότι και να πω θα είναι λίγο..........τυχερός μέσα στην ατυχία μου.

μετά απο 2ώρες ψαξίματος με επαναπρογραμματισμό εγκεφάλου και αλλαγή νέας μήτρας εκκινητή το πρόβλημα επέμενε.

πριν πάω στην αντιπροσωπεία, εκτός απο μπρίζες καλωδιώσεις reset εγκεφάλου κλπ είχα τεστάρει και όλη την ασφαλειοθήκη αλλάζοντας 1-1 τις ασφάλειες μήπως κάποια είχε καεί.

εμ που να μαντέψω οτι είχαν καεί 2 σε κύκλωματα που επηρέαζαν το ένα το άλλο......αν τις άλλαζα 2-2 θα το είχα βρει το πρωί που σκάλιζα τα πάντα.......

τελικά η όλη ιστορία κόστισε 8ώρες αποχής από την καθημερινότητα....50ευρώ στο γερανό για μεταφορά στην αντιπροσωπεία και καφέδες στα παλικάρια που έκατσαν 2 ώρες να ψαχουλεύουν το αυτοκίνητο χωρίς να με χρεώσουν τίποτα.......στο σέρβις tvn 90χιλ χλμ που είναι σύντομα θα πάω γλυκάκια.

Αγαπάω Σουηδέζα

SwedishFans-787783.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

ρε φράγμα,δεν χρειάζεται να αλλάξεις ασφάλειες για να καταλάβεις αν είναι καμμένες.

Τι βγάζεις και τι βλέπεις ;)

Πάρα πολλές φορές κόβονται στην άκρη και δεν βλέπεις τίποτα.

Της μετράς με ωμόμετρο η λαμπάκι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.