Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Τι λάδια βάζετε στο μοτέρι σας και γιατί?

Εγω σε 300cc 4χ4 ATV - motul 10w40 ημισυνθετικα αλλα έχω τις αμφιβολιες μου για το ποσο κάνουν για τετοιου ειδους μοτέρια μίας και γενικά παίζουν σε πολύ αργές συνθήκες οδήγησης με υψηλές στροφές και υψηλές θερμοκρασίες και δεν ψύχονται όπως όταν τρέχεις σε ανοιχτό δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

τώρα που γύρισα από τις διακοπές ...

ας πω δυο πράγματα για το Lacetti 1600cc

αρκετά άνετο και μπλα μπλα μια χαρά ωραία ...

Το μόνο αρνητικό

Σε ανηφόρα φουλ γεμάτο (4 άτομα με μέσο όρο 80 κιλών και με φουλ πορτ μπακάζ και ένα μεγάλο σακουβαγιαζ στην μέση των πίσω καθισμάτων) και συνολικό βάρος να φτάνει και να ξεπερνάει τα 1600+ κιλά (1250 1170 κιλά είναι το αμάξωμα περίπου) είναι σαν να οδηγάς ΚΤΕΛ :baby:

θα σε προσπεράσουν μέχρι και οι πέτρες :confused:

κατά τα άλλα όλα μια χαρά το μόνο παράπονο ήταν στην εθνική όπου στα 118-121 Km είχα τρέμουλο στο τιμόνι οπότε max speed 110 :( και όλα ήταν ξεκούραστα ούτε τρέμουλο ούτε τίποτα !

απο βδομάδα θα πάω μια βόλτα στο μηχανικό να το δει

απολογισμός 1200 Km με 150 ευρώ βενζίνες στο περίπου (90 ευρώ έβαλα κάτω που ήμουν με 1,7 το λίτρο)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για το lacetti... ποσα τελη πληρωνεις?

και αν ειναι η πινακιδα ΙΟΖ-38... πες το μου

Το Πάσχα το πήρα μεταχειρισμένο , το Hatzback (Chevrolet Lacetti 1.6 SX 5d) και πινακίδα μου είναι ΙΖΟ-49..

τέλη από όσο ξέρω είναι 265ευρώ

Αλλά γιατί ρωτάς?

λογικά είχες και εσύ lacetti ?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ζυγοστάθμιση θα θες μάλλον, στα 130-140 θα σταματούσε να κουνάει λογικά.

δεν ξέρω αν θα σταμάταγε η όχι , έντονο τρέμουλο στο τιμόνι (λες και έριχνες με πολυβόλο :hehe: και σαν φοβητσιάρης απλά ελάττωσα ταχύτητα) !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.