Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Dunlop Sport BluResponse | the Dunlop Sport BluResponse reviewed and rated - TyreReviews

τα εχω στο αμαξι μου τα προτινε φίλος και ειναι και αυτος αρκετά ικανοποιημένος

οταν ζεσταθούν έχουν πολυ καλο κράτημα και ειναι αθορυβα

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε καμία αξιόπιστη μάρκα ελαστικών για 195/55/15

τι λεφτα υπολογιζεις?

σε οσα χρονια οδηγω τα συμπερασματα μου

continental πιο ακριβο αλλα κρατησε περισσοτερο (saxo 1.1)

pirelli pzero rosso vfm κρατησε αρκετα (alfa 156)

michelin αρκετα καλα(saxo-fiat 131)

bridgestone σκληρα-σε ελαφρυ αυτοκινητο δεν θα τα συνηστουσα (fiat 131)

goodyear ποτε δεν τα εμπιστευτικα (fiat 128- alfa 156)

απο το πασχα (alfa 156) εβαλα λαστιχα momo καλα μου φαινονται ακομα

τα χειροτερα που εβαλα ποτε... uniroyall φοβερα σε βροχη αλλα κρατανε λιγο (micra k11 - saxo)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν έχετε δοκιμάσει τη συγκεκριμμένη διάσταση μην σχολιάζετε καν. Προσωπικά θα έλεγα κιόλας και για το ίδιο αμάξι αλλά αυτό πάει ίσως μακρυά.

Το ίδιο λάστιχο σε άλλη διάσταση μπορεί να είναι χάλι ή πολύ καλύτερο, ή απλά να μην αποδίδει σωστά στο συγκεκριμμένο όχημα.

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν.. Έχει κανείς εμπειρία από Mazda 323F; :p Μιλάω για το συγκεκριμένο

10565714_10204489790553694_283004823_n.jpg?oh=22fd7c3275b17d31ab5cb1e74e1647ce&oe=53CE19DB&__gda__=1406000879_da4b096631704f98cacff4c8b4882a7a

1.5, 160k KM. 1200€ μου το αφήνει το παιδί (ελπίζω να κόψω κι' άλλο :p), με 2ο σετ ζάντες με χειμερινά. Κάτι οικονομικό θέλω για εδώ πάνω, τα έξοδα του είναι λίγα (100€ ασφάλεια και τέλη το χρόνο). Έχω κάτι να φοβηθώ από αξιοπιστία κλπ; Το οδήγησα και μια χαρά μου φάνηκε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν έχετε δοκιμάσει τη συγκεκριμμένη διάσταση μην σχολιάζετε καν. Προσωπικά θα έλεγα κιόλας και για το ίδιο αμάξι αλλά αυτό πάει ίσως μακρυά.

Το ίδιο λάστιχο σε άλλη διάσταση μπορεί να είναι χάλι ή πολύ καλύτερο, ή απλά να μην αποδίδει σωστά στο συγκεκριμμένο όχημα.

δεν εχεις αδικο...

για αυτο εγραψα και τα αυτοκινητα που τα ειχα το καθε ενα...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει λάστιχο 3 φορές με βίδα, από παρκάρισμα κάτω από οικοδομές κλπ, και τις 3 φορές σε παρόμοιο σημείο του ελαστικού με του Αρμαγγεδώνα επισκευάστηκε σε 5 λεπτά με 5 ευρώ. Δεν ήμουν Πελοπόννησο βέβαια, αυτή μπορεί να έχει και παξιμάδι από πίσω και να μη βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

Dunlop Sport BluResponse | the Dunlop Sport BluResponse reviewed and rated - TyreReviews

τα εχω στο αμαξι μου τα προτινε φίλος και ειναι και αυτος αρκετά ικανοποιημένος

οταν ζεσταθούν έχουν πολυ καλο κράτημα και ειναι αθορυβα

Πολύ καλά, με πολύ καλή αίσθηση του που πατάνε οι ρόδες αλλά με λίγο μαλακή γόμα για όσους το θέλουν για ταξίδια περισσότερο, ίσως τους φαγωθεί πιο γρήγορα. Κατά τα άλλα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά παιδία λέμε επισκευάσθηκε με αντίτιμο 25 ευρώ γιατί έκανε 5 χιλιόμετρα μου έβγαλε την ρόδα μου έβαλε την ρεζέρβα , την πήρε την επισκεύασε και όλα καλά, μετά πέρασα εγώ από το μαγαζί την έβαλε πάνω και όλα καλά μου έκοψε και απόδειξη !

Αν προσπαθούσα να την αλλάξω μόνος μου ακόμα θα προσπαθούσα να ξεβιδωσω το πρώτο μπουλωνι + ότι είχε κολλήσει και δεν έβγαινε :) η ρόδα

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.