Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Αυτή είναι η διαμαρτυρία μου.. Να το φτιάξετε :hehe:

Ένας φίλος μας είχε αγοράσει ένα Α6. Δε θυμάμαι αν είχε κι' άλλα προβλήματα, αλλά αυτό που θυμάμαι είναι ότι δεν έπιανε περισσότερα από 80KM/h. Τραβιόταν στα service Καλαμάτας-Αθήνας (κάνοντας τη διαδρομή με αυτή την ταχύτητα :hehe:) και δε μπορούσαν να καταλάβουν τι συμβαίνει. Τελικά ήρθε τεχνικός από τη Γερμανία, είδε ότι το αυτοκίνητο δε θα έπρεπε να είχε φύγει ποτέ από το εργοστάσιο και του έδωσαν νέο :).

Έγινε επεξεργασία από racer
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μας είχε αγοράσει ένα Α6. Δε θυμάμαι αν είχε κι' άλλα προβλήματα, αλλά αυτό που θυμάμαι είναι ότι δεν έπιανε περισσότερα από 80KM/h. Τραβιόταν στα service Καλαμάτας-Αθήνας (κάνοντας τη διαδρομή με αυτή την ταχύτητα :hehe:)

Πρέπει να έκανε πολύυυ οικονομικό ταξίδι!!! :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έκανε πολύυυ οικονομικό ταξίδι!!! :hehe::hehe::hehe:

Μην είσαι και τόσο σίγουρος.

Εμένα μια φορά το Citroen C3 , όταν του έβαλα υγραέριο, τρελάθηκε σε ένα ταξίδη και μπήκε σε "safe mode".

Antipollution error νομίζω έγραφε. Κάποιος αισθητήρας δε διάβαζε σωστά μάλλον με αποτέλεσμα να κόψει πολύ από τον κινητήρα .. (δεν είχε που δεν είχε άλογα, το γ@μησε το θέμα...)

Μέγιστες στροφές 4.000 αλλά και 0-100 πάνω από 1 λεπτό..Τραγικό...δεν θέλω να ξανακάνω τέτοιο ταξίδι.

Μετά από μια ώρα ταξιδιού και 3-4 restart του κινητήρα δούλεψε κανονικά και δεν το έχει ξανακάνει.

Πριν μου το κάνει αυτό, το είχα "ζορίσει έχωντας πάει από τα 50χλμ/ώρα στα 140χλμ/ώρα με 4η και τέρμα γκάζι.

Το "safe mode" απότι διάβασα σου πετάει ότι να'ναι μίγμα, γιατί δεν ξέρει πόσο αέρα και πόσο καύσιμο ψεκάζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Ερώτηση:

Υπάρχει περίπτωση λάδι 20w50,να επηρεάζει τόσο το αυτοκίνητο,ώστε να μην σηκώνει γρήγορα θερμοκρασία;;;

"σαραβαλάκι" 20 ετών,συντηρημένο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Τον θερμοστάτη τον έχω αλλάξει και βαλβίδα θερμοκρασίας.

Ο δείκτης θερμοκρασίας σε μικρές διαδρομές μου δείχνει ότι δεν "νιώθει",το αμάξι ψιλομπερδεύει.

Όταν όμως το δουλέψω αρκετά και λογικά έρθει και η θερμοκρασία στα φυσιολογικά της,το αμάξι δουλεύει ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχει πρόστιμο για τα τζάμια όταν είναι πιο σκούρα από ένα επιτρεπτό όριο και πόσα € είναι αυτό;

οποιο φιμε και να βαλεις βαση νομου ειναι παρανομο και τρως προστιμο... (και μπορουν να σε κανουν να το βγαλεις)

το φιμε μπορεις να το βαλεις μονο στα πισω παραθυρα και να εισαι νομιμος

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ το σαραβαλάκι μου :p (από την προηγούμενη βδομάδα απλά τώρα θυμήθηκα να το γράψω εδώ)

chevrolet lacetti sx 1.6 - 2007 hatzback clima (5 DOOR) :p

επίσης

με την λασποβροχή έγινε τέλειο !!!

από βδομάδα

πλύσιμο

αλλαγή κασετόφωνου

και εγκατάσταση ανεμοθραυστες (οδηγού και συνοδηγού !!!)

edit photo

attachment.php?attachmentid=61777&stc=1&d=1398383389

post-14318-1416078356,2278_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.