Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Βρηκε (γνωστου του) ο πατερας μου ενα e36 316 δεν εχει πανω απο 40χιλιαδες χλμ αλλα ειναι σε ακινησια για πανω απο 5-8 χρονια και ο τυπος εχει αφησει μεχρι και τις πινακιδες πανω ουτε κουκουλα (προβλημα υγειας) /facepalm.

Το χρωμα δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση , το εσωτερικο δε ξερω ακομα αλλα μηχανικα ηταν "καινούριο" απο οτι μου ειπε.

Αξιζει να ασχοληθεί ο father ή πρεπει να πληρωσει τα τελη κλπ ο ιδιοκτητης για να του κανει μεταβίβαση ?

Αν ηταν ετσι, σαν ασχετος που ειμαι θα ελεγα για κανα 300 -500μαξ ευρω μηπως "αξιζε" και να το σενιαρουμε σιγα σιγα (λαστιχα, μπαταρια, λαδια ή θελει και τιποτα αλλο?).

Link to comment
Share on other sites

Λαστιχα θα θελησεις γυρω στα 300 ευρω.(για αξιοπρεπες λαστιχα)

Την μηχανη θα θελει να την ριξεις το λιγοτερο 300 για ιμαντες,ραουλα,καραφλου,

μπουζια,καλωδια για τα μπουζια(αν δεν τα φαγανε τα ποντικια ψοφανε μονα τους)

φιλτρα,λαδια,υγρα φρενων παντα με την προυποθεση οτι δουλευε οταν το παρατησε.

Κιβωτιο ταχυτητων αλλαγη βαλβολινες (θα δεις το ταμπελακι αλλα 99% αλλαζονται)

διαφορικο επισης βαλβολινες, πισω φρενα ελεγχος 99% τα πισω θα χανουν υγρα

η θα χασουν με το πρωτο δουλεμα κανενα ρουλεμαν τροχου και τελος αναρτησεις.

Ενδεικτικα 143 ευρω πισω ζευγαρι bilstein κιτρινα sport κατι

γιατι υπαρχουν και τα κιτρινα comfort.

To εσωτερικο 99% ο ουρανος θα εχει κρεμασει μαζι με τις ταπετσαριες ιδιως τις

πισω μιας και απο τα ανοιχτα παραθυρα το καλοκαιρι την ακουνε .

Αυτα πανω κατω .

Τα τελη τα πληρωνει ο αγοραστης οπως και την μεταβιβαση εκτος αν συμφωνησετε

σε κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καρχαρίας :-D.

Σειρά 6, Ε24 απο τα αγαπημένα μου

Αρα κανα 500αρακι στο νερό χωρις τα εργατικά θέλει για να πάρει μπρος η 3 άρα? Μέσα στη μηχανή δε θέλει καθάρισμα τίποτα; ιμάντες ή κατθ άλλο;

Πιστεύεις αξίζει το κόπο; Γενικά νομίζω οτι "έχει χρέη" (εχει ακομα πινακίδες πάνω) το αυτοκίνητο γιαυτό θέλει να το ξεφορτωθεί

Σορρυ αν λεω βλακιες δε γνωρίζω καθόλου από λογιστικά :-P

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Βρηκε (γνωστου του) ο πατερας μου ενα e36 316 δεν εχει πανω απο 40χιλιαδες χλμ αλλα ειναι σε ακινησια για πανω απο 5-8 χρονια και ο τυπος εχει αφησει μεχρι και τις πινακιδες πανω ουτε κουκουλα (προβλημα υγειας) /facepalm.

Το χρωμα δεν ειναι και στην καλυτερη κατασταση , το εσωτερικο δε ξερω ακομα αλλα μηχανικα ηταν "καινούριο" απο οτι μου ειπε.

Αξιζει να ασχοληθεί ο father ή πρεπει να πληρωσει τα τελη κλπ ο ιδιοκτητης για να του κανει μεταβίβαση ?

Αν ηταν ετσι, σαν ασχετος που ειμαι θα ελεγα για κανα 300 -500μαξ ευρω μηπως "αξιζε" και να το σενιαρουμε σιγα σιγα (λαστιχα, μπαταρια, λαδια ή θελει και τιποτα αλλο?).

Χμμμ;;; Και μόνο που είναι σε ακινησία 5-8 χρόνια, ίσως κάτι να μην πηγαίνει καλά μέσα στο μοτέρ.

Έχω 3μιση λίτρα λάδι με 3500 km που έβγαλα από το δικό μου, αν θες να του στραγγίξεις τα δικά του και να τα ρίξεις μέσα για δοκιμή, να δεις αν παίρνει μπροστά, πώς ακούγεται κτλ. Συμπίεση να μετρήσεις.

Και μπουζί έχω αν παίρνει τα ίδια με μένα να του βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ολα τα υγρα θα θελουν αλλαγη ειτε ειναι βενζινη, ειτε λαδια, ειτε υγρα φρενων, ειτε βαλβολινες... μετα με ενα καλο φουλ σερβις που περιλαμβανει ιμαντες-φιλτρα μπουζι...

το δουλευεται κανα μισαωρο και μετα τσεκαρετε τυχων διαρροες απο κολλαρα (ξερενωνται) η φλατζες...

ισως ξεχναω καναδυο πραγματακια...

θα ελεγα αξιζε μονο αν υπαρουν βλεψεις για πινακιδες ιστορικου

που σημαινει πανω απο 25 χρονια τωρα το ειδα

Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε υπεύθυνα! (edit: από το χθεσινό πλύσιμο!!).

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152332742979173.1073741833.783574172&type=1&l=83ab2ec4ea

(edit -> Βρήκα πώς να κάνω share το album :p)

Έγινε επεξεργασία από sotiris
γεράματα
Link to comment
Share on other sites

Απολαύστε υπεύθυνα! (edit: από το χθεσινό πλύσιμο!!).

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152332742979173.1073741833.783574172&type=1&l=83ab2ec4ea

(edit -> Βρήκα πώς να κάνω share το album :p)

Το "SOS" κουμπί τι ακριβώς κάνει; (σοβαρή ερώτηση :p )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.