Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

H τεχνολογία της "Μερσέντας" με παρόμοιο σύστημα όπως και το πρωτότυπο F400 Carving είναι

που πραγματικά την κάνει να ξεχωρίζει.

Μπορούσε λίγο πιο επιθετικό σχέδιο, φάση CL63AMG αλλά πρέπει

να παίξει και λίγο περισσότερο η S-Class νοοτροπία.

Link to comment
Share on other sites

36K ? θα γεμίσει ο τόπος πάλι εδώ, όπως έχει γεμίσει με Τέσλα και Nissan Note.

Leaf εννοείς. :tongue:

Δεν υπάρχουν μειώσεις φόρων από το κράτος εκεί για αυτά; Αλήθεια το ρεύμα πόσο πάει η kWh ;

Link to comment
Share on other sites

Leaf εννοείς. :tongue:

Δεν υπάρχουν μειώσεις φόρων από το κράτος εκεί για αυτά; Αλήθεια το ρεύμα πόσο πάει η kWh ;

Σωστος, Leaf λεγεται αυτη η μπουρδιτσα.

Όταν αγοραζεις ηλεκτρικο εδω, εχεις μειωμενο φορο, δωρεαν παρκινγκ σε ολη τη χωρα και δωρεαν φορτιση παντου.

Το κοστος της κιλοβατωρας ειναι 0,30ΝΟΚ μεσος ορος αναλογα την εταιρεια παροχης ρευματος και αναλογα το συμβολαιο σου. Περιπου δηλαδη 0.036€.

Link to comment
Share on other sites

Σωστος, Leaf λεγεται αυτη η μπουρδιτσα.

Όταν αγοραζεις ηλεκτρικο εδω, εχεις μειωμενο φορο, δωρεαν παρκινγκ σε ολη τη χωρα και δωρεαν φορτιση παντου.

Το κοστος της κιλοβατωρας ειναι 0,30ΝΟΚ μεσος ορος αναλογα την εταιρεια παροχης ρευματος και αναλογα το συμβολαιο σου. Περιπου δηλαδη 0.036€.

Φτηνό το ρεύμα, καλό αυτό, πάμε για ηλεκτρικά αμάξια εκεί τότες.:jester:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς.

Λόγο "δροσερού" καιρού, οι μπαταρίες έχουν μειωμένη απόδοση.

Δίαβαζα ένα άρθρο και έλεγε έως 50% κάτω.

[MENTION=51]jax7480[/MENTION] Δεν συμπαθείς το Tesla?? Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλό όχημα.. + την κορυφαία ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς.

Λόγο "δροσερού" καιρού, οι μπαταρίες έχουν μειωμένη απόδοση.

Δίαβαζα ένα άρθρο και έλεγε έως 50% κάτω.

[MENTION=51]jax7480[/MENTION] Δεν συμπαθείς το Tesla?? Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ καλό όχημα.. + την κορυφαία ασφάλεια.

Μια χαρά τα συμπαθώ τα Tesla και τα 2 μοντέλα. Το Leaf δεν θέλω να βλέπω στο δρόμο.

On another note, στις 9 του επόμενου μήνα έκλεισα εισιτήρια για εδώ:

84th International Motor Show, Palexpo, 6th to 16th March 2014. World premieres in car industry, international car exposition

Θα ακολουθήσει φωτοthread όταν με το καλό γυρίσω.

Link to comment
Share on other sites

πήρα και εγώ σήμερα το πρώτο μου παράσημο οπότε ας το αναφέρω .

Οδηγούσα σήμερα σε δρόμο που θεωρείται ταχείας κυκλοφορίας διότι έχει δύο λωρίδες πήγαινε και δύο λωρίδες έλα και διαχωριστικό διάζωμα στην μέση αλλά που και πού έχει κάποια κενά το διαχωριστικό διάζωμα για να μπορείς να στρίβεις, καταλάβατε τι εννοώ εισόδους και εξόδους από βιομηχανική περιοχή για τις νταλίκες κυρίως , οπότε καθόταν μες την μέση σε ένα απο αυτά τα κενά και εκεί περίμενε και περίμενε την οποία είχα δει αρκετά μακρυά και έλεγα θα κάνει μαλ@κία θα κάνει μαλ@κία θα κάνει μαλ@κία τελικά την έκανε ....

Ξεκίνησε η βλ@μμένη την ώρα που έφτανα στο ύψος της (εγώ κανονικά στην λωρίδα μου (δύο λωρίδες στην δεξιά δεξιά εγώ)) κάνω μανούβρα την αποφεύγω κατα 98% , γιατί πήγαινε για μετωπική (50 khm ήμουν εκείνη την ώρα χαλαρά με 3η)

και με βρίσκει πίσω στην αριστερή ρόδα στο φτερό του αμαξιού δυο γρατσουνιές έπαθε τίποτα το σπουδαίο ...

μετά κλασικά κατέβηκα στοιχεία κλπ κλπ τέλος όλα καλά της είπα να προσέχει γιατί αν ήμουν νταλίκα (περνάνε πάρα πολλές , δίπλα είναι τα τελωνεία) θα την έσερνα καμιά 10αριά μέτρα κλπ κλπ και αν δεν της αρέσει η οδήγηση να μην οδηγάει γιατί δεν είναι υποχρεωτικό .

Link to comment
Share on other sites

Μαιστα..

Προεβλεψες οτι θα κανει ******* και καθισες να το επιβεβαιωσεις.

Δεν ησουν σε οδο ταχειας κυκλοφοριας.

σε ότι και να ήμουν (ταχείας ή περιφερειακός) όπως και να τον λένε είχα προτεραιότητα αλλά για να μην πολυλογώ δες παρακάτω τις συντεταγμένες

κοίτα να δεις μου λείπει η εμπειρία ακόμα δεν έχω κάνει και τρελά χιλιόμετρα καμια 100 αριά τι να κάνουμε ένα χρόνο κλείνω σε τρεις βδομαδούλες :hehe: με το δίπλωμα

τέσπα έπρεπε να το κάνω εξαρχής έτσι για να σας λυθούν όλες οι απορίες σας , γιατί ίσως σας τρέλανα στην περιγραφή δείτε ποιο κάτω

βάλε στο google maps τις συντεταγμένες για να δεις τι δρόμος είναι

37.962107,23.609514

(στο σημείο που βλέπεις από κάτω το μπλε ήμουν εγώ και το κόκκινο αυτή)

attachment.php?attachmentid=60634&stc=1&d=1392551061

εδιτ

θα συμφωνήσω ότι και εγώ μακάκας που έκατσα να το επιβεβαιώσω αλλά τι να κάνουμε ... :)

post-14318-1416078149,186_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.