Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

RUF;;; Στην Ελλάδα;;

Πριν αρκετά χρόνια (εποχή που κυκλοφορούσε το 996 Turbo κανένα χρόνο λέω 2001-2003 κάπου), σπούδαζα αγγλία είχα πετύχει στα Εβερεστ Κηφισιάς που τρωγαμε ένα τύπο (6 το πρωί), με ένα 996 RUF (R-Turbo το λέγανε αν ξέρεις), με 550 άτια (μαμά 420 να θυμήσω).

Και μου έλεγε πως τον είχαν σταματήσει μπάτσοι στην ευθεία για αεροδρόμιο με 322 κοντέρ και τον αφήσανε να φύγει με την προϋπόθεση πως θα πάει τον ένα βολτα.

Έκτοτε δεν έχω ξαναδεί παρά ένα yellow bird σε έκθεση που φυσικά και αυνανίστηκα επι τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετά χρόνια (εποχή που κυκλοφορούσε το 996 Turbo κανένα χρόνο λέω 2001-2003 κάπου), σπούδαζα αγγλία είχα πετύχει στα Εβερεστ Κηφισιάς που τρωγαμε ένα τύπο (6 το πρωί), με ένα 996 RUF (R-Turbo το λέγανε αν ξέρεις), με 550 άτια (μαμά 420 να θυμήσω).

Και μου έλεγε πως τον είχαν σταματήσει μπάτσοι στην ευθεία για αεροδρόμιο με 322 κοντέρ και τον αφήσανε να φύγει με την προϋπόθεση πως θα πάει τον ένα βολτα.

Έκτοτε δεν έχω ξαναδεί παρά ένα yellow bird σε έκθεση που φυσικά και αυνανίστηκα επι τόπου.

Ωραίος!!

Yellow bird σε έκθεση; Πού;

Link to comment
Share on other sites

τον είχαν σταματήσει μπάτσοι στην ευθεία για αεροδρόμιο με 322 κοντέρ και τον αφήσανε να φύγει με την προϋπόθεση πως θα πάει τον ένα βολτα.

Να κανω μια χαζη ερωτηση? Πως τον προλαβαν? :p

Link to comment
Share on other sites

yeah ηλεκτρικα ειναι τα παραθυρα... λογικα τραβηξε νερο απο τοτε που εβαλα τη φιμε...

Αν και δουλευε πριν 1-2 μηνες -.-

εχω σπαστει απειρα(αμα δεν υπαρχει και $)...(τουλαχιστον θα τσεκαρω το ολο συστημα γιατι αν θυμαμαι καλα ειχε ενα χτυπηματακι καπου οταν το ανεβο/κατεβαζες, κλασσικο θεμα με ρεγουλατορους ισως?)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι είδες στο κοντέρ πολύ παραπάνω από αυτό; Όλα τα κοντέρ δείχνουν παραπάνω από την πραγματική ταχύτητα. Το προηγούμενο κοντέρ που είχα με άλλα λάστιχα, έδειχνε 240 όταν πήγαινα με 218! Το τωρινό ευτυχώς είναι ρυθμιζόμενο και το έχω ακριβώς.

Μετρησα και το κοντερ μου τελικα (χωρις να το θελω :p).

στα 120 ημουν και τοσο εγραφε το ρανταρ. οποτε βλεπω την κανονικη ταχυτητα

Link to comment
Share on other sites

yeah ηλεκτρικα ειναι τα παραθυρα... λογικα τραβηξε νερο απο τοτε που εβαλα τη φιμε...

Αν και δουλευε πριν 1-2 μηνες -.-

εχω σπαστει απειρα(αμα δεν υπαρχει και $)...(τουλαχιστον θα τσεκαρω το ολο συστημα γιατι αν θυμαμαι καλα ειχε ενα χτυπηματακι καπου οταν το ανεβο/κατεβαζες, κλασσικο θεμα με ρεγουλατορους ισως?)

μαλλον ειναι το συρματοσκοινο και οχι το μοτερ γιατι οταν το παταγα να κατεβει ακουγοταν κατι απο τη πορτα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα μπουζι σημερα.

Υπενθυμιζω οτι εχω V μοτερ.

Το μπροστα

attachment.php?attachmentid=57882&stc=1&d=1378213057

Και το πισω

attachment.php?attachmentid=57883&stc=1&d=1378213139

Και τα δυο μαζι(αριστερα το μπροστα,δεξια το πισω)

attachment.php?attachmentid=57884&stc=1&d=1378213160

Πως τα βλεπετε?

Ειναι μαμα τελειως εκτος απο ενα φιλτρο αερος KN που εχω.

Μαλλον θα βαλω εξατμισεις αργοτερα.Να το αφησω το φιλτρο η να βαλω το μαμα?

Γιατι εχω δει οτι λενε οτι με τελικα και φιλτρο γινεται φτωχο το μειγμα...

Επισης το φιλτρο αερα το επλυνα σε λεκανη με νερο και ελαχιστο ava.

μετα το εκανα λιγο με πιεστικο αερα (εβγαλε πολυ βρωμια με το πιεστικο) και το αφηνω τωρα μεχρι αυριο να στεγνωσει.

θα ειμαι οκ ε?

post-12158-1416077655,8755_thumb.jpg

post-12158-1416077655,9779_thumb.jpg

post-12158-1416077656,0693_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετρησα και το κοντερ μου τελικα

στα 120 ημουν και τοσο εγραφε το ρανταρ. οποτε βλεπω την κανονικη ταχυτητα

JoeBar3.jpg

Για όσους δε γνωρίζουν γαλλικά, λένε ότι περνούσαν μπροστά από το radar επίτηδες για να μετρήσουν τελικές. O τελευταίος δε, παραπονιέται που χάλασε και δεν πήρε κλήση με τη μέτρηση :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πως τα βλεπετε?

Ειναι μαμα τελειως εκτος απο ενα φιλτρο αερος KN που εχω.

Μαλλον θα βαλω εξατμισεις αργοτερα.Να το αφησω το φιλτρο η να βαλω το μαμα?

Γιατι εχω δει οτι λενε οτι με τελικα και φιλτρο γινεται φτωχο το μειγμα...

Επισης το φιλτρο αερα το επλυνα σε λεκανη με νερο και ελαχιστο ava.

μετα το εκανα λιγο με πιεστικο αερα (εβγαλε πολυ βρωμια με το πιεστικο) και το αφηνω τωρα μεχρι αυριο να στεγνωσει.

θα ειμαι οκ ε?

Βαζεις μαμα φιλτρο.

Και τσιμπα 2 ιριδιου και τελειωσες.

Εξατμισεις μην μπεις στο κοπο καν.

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις μαμα φιλτρο.

Και τσιμπα 2 ιριδιου και τελειωσες.

Εξατμισεις μην μπεις στο κοπο καν.

Μαμα φιλτρο γιατι το λες?Φαινεται φτωχο το μειγμα?

Στην επομενη αλλαγη θα βαλω ιριδιου.απλα ελειπα διακοπες τωρα και δε τα παραγγειλα.

Εξατμισεις γιατι οχι?

να πω οτι δεν τα βαζω για αποδοση,το ξερω οτι ειναι απειροελαχιστη η διαφορα.

το φιλτρο το ειχα βαλει γιατι πλενεται και το κρατας.

και τις εξατμισεις για τον ηχο και για να μη καινε.γιατι καιγεται κοσμος και μου καιει και τα σαμαρια

Link to comment
Share on other sites

Επισης το φιλτρο αερα το επλυνα σε λεκανη με νερο και ελαχιστο ava.

μετα το εκανα λιγο με πιεστικο αερα (εβγαλε πολυ βρωμια με το πιεστικο) και το αφηνω τωρα μεχρι αυριο να στεγνωσει.

θα ειμαι οκ ε?

Απαγορεύεται δια ροπάλου αέρας με πίεση πάνω σε φίλτρο. του καταστρέφεις τις ίνες και την ικανότητα του να φιλτράρει. Καλύτερα με το ειδικό καθαριστικό για φίλτρα, bmc για παράδειγμα.

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.