Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Είναι άμεσου ψεκασμού, έχεις κοιτάξει πρόσφατα τις βαλβίδες εισαγωγής πως είναι; Ειδικά μετά από 140.000+Km

Ναί, θεωρήθηκαν καθαρές και ενοχοποιήθηκαν οι αισθητήρες λ (τι παράξενο για Audi...εε? :TD: ).

Anyway, πλέον μόνο 100αρα και θα αλλαχθούν 2 αισθητήρες (400€ παρακαλώ!). Περιμένω να δω αν θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έβαλα έτυχε και έπεσε κάτω λίγο βενζίνη και δεν εξατμίστηκε ΚΑΝ όσο περίμενα να πληρώσω.

Σημερα εβαλα κανονικη απο αλλου και μηδενισα να δουμε αν φταιει το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Please μην το πάρεις προσωπικά... αλλά:

Τόσο πολύ νοιαζόμαστε.

Όσο και για τα γεννητούρια που μας τα έχουν πρίξει εις τας Αγγλίας...

Επαναλαμβάνω:

Τίποτα προσωπικό. Οκ?

Link to comment
Share on other sites

Ή η κυρατσα είναι fake email ή είναι εντελώς ντιπ για ντιπ.

Ααα φόνος! (@ Πέτρος)

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

H αν δεν ειναι fake mail θα ειναι απο αυτούς που άπλωσαν τα πόδια τους μακρύτερα απο εκει που έφτανε το πάπλωμά τους... Γιατι οι δικαιολογίες που λέει σε όλο το κείμενο της (ο αντρας μου δουλευει όλο το καλοκαιρι και δεν μπορει να το οδηγει, αυτο δεν ειναι αυτοκινητο να βαζεις παιδια μεσα) κάπου πάσχουν.

Έγινε επεξεργασία από wesker
Link to comment
Share on other sites

H αν δεν ειναι fake mail θα ειναι απο αυτούς που άπλωσαν τα πόδια τους μακρύτερα απο εκει που έφτανε το πάπλωμά τους... Γιατι οι δικαιολογίες που λέει σε όλο το κείμενο της (ο αντρας μου δουλευει όλο το καλοκαιρι και δεν μπορει να το οδηγει, αυτο δεν ειναι αυτοκινητο να βαζεις παιδια μεσα) κάπου πάσχουν.

Γιατί το ότι δε μπορεί να το πλύνει; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ενα συνεργειο το οποιο να χρεωνει με βαση τις ωρες εργασιας και οχι με βαση το τί δουλεια κανεις.

Το ρωταω αυτο γιατι τα περισσοτερα ανταλλακτικα τα βρισκω μονος μου αλλα δε μου αρεσει αυτη η πολιτικη που πρεπει με το ζορι το συνεργειο να βγαλει και απο τα περαστικα/εργασια αλλα και την προμηθεια του , και αν του κοψεις την προμηθεια σε βαραει καπελο στην εργασια.

Αυτη τη στιγμη εχω τακακια δισκοπλακες μπροστα πισω για το αυτοκινητο μου. Η τοποθετηση με το ζορι να παιρνει 1 ωρα.

Για μενα η εργασια ενος τεχνίτη κοστολογειται στα 20 με 25ε την ωρα.

Οπου ομως και να ρωτησω ομως ακουω τιμες που με αγριευουν.

Κανα μαγαζι ξερετε που να ειναι σε τετοια φαση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

θελω να ρωτησω αν γνωριζει καποιος ενα συνεργειο το οποιο να χρεωνει με βαση τις ωρες εργασιας και οχι με βαση το τί δουλεια κανεις.

Το ρωταω αυτο γιατι τα περισσοτερα ανταλλακτικα τα βρισκω μονος μου αλλα δε μου αρεσει αυτη η πολιτικη που πρεπει με το ζορι το συνεργειο να βγαλει και απο τα περαστικα/εργασια αλλα και την προμηθεια του , και αν του κοψεις την προμηθεια σε βαραει καπελο στην εργασια.

Αυτη τη στιγμη εχω τακακια δισκοπλακες μπροστα πισω για το αυτοκινητο μου. Η τοποθετηση με το ζορι να παιρνει 1 ωρα.

Για μενα η εργασια ενος τεχνίτη κοστολογειται στα 20 με 25ε την ωρα.

Οπου ομως και να ρωτησω ομως ακουω τιμες που με αγριευουν.

Κανα μαγαζι ξερετε που να ειναι σε τετοια φαση;

μηπως θες και τσαμπα?

ποιος μαστορας με συνεργειο κτλ αν χρεωνει 20-25 ευρο, χωρις να βγαλει και απο τα ανταλλακτικα, θα μπορει μπορεσει να κρατησει μαγαζι που εχει τοσα εξοδα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φράση σου δε μ' αρέσει. Βάλτα μόνος σου.

To αωατο ειναι να τα βαλεις εσυ (οχι ο πετρος) και να μας πεις ποσο θα χρεωνες στον επομενο που θα σου ζητουσε το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

To αωατο ειναι να τα βαλεις εσυ (οχι ο πετρος) και να μας πεις ποσο θα χρεωνες στον επομενο που θα σου ζητουσε το ιδιο.

Μα αυτο ειναι το ζητουμενο πανε απο 1ωρας δουλειας να βγαλουνε το ημερομισθιο.

Για καθιστε εγω θα του κρατησω το μαγαζι του καθενος με μια αλλαγη τακακια/δισκους;

Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα. Ο καθενας πρεπει ναι να αμοιβεται αλλα για το χρονο που δαπανα και τη φυση της εργασιας του.

Προκειται λοιπον για δουλεια μιας ωρας που την κανει τεχνιτης (ουτε αει ουτε διδακτορικο ουτε τιποτα)

Ποσο δλδ εσεις θεωρειτε οτι πρεπει να ψαχνω; 100ε ας πουμε;

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγο ήμουν στη Λ. Βουλιαγμένης στο ύψος του Κωτσόβολου.

Ενα φορτηγάκι έγινε στάχτη και δε μπόρεσα να καταλάβω απο κάποιον εκεί κοντά αν γλύτωσε ο οδηγός ή αν συγκρούστηκε με διερχόμενο όχημα, καθώς μου φάνηκε να ήταν στο αντίθετο ρεύμα. Το να πλησιάσεις δε μετά απο 1-2 λεπτά ήταν αδύνατο καθώς η ατμόσφαιρα δε παλευόταν.

Διαβάσατε πουθενά κάτι σχετικό για το ατύχημα;:hm:

post-20975-1416077574,048_thumb.jpg

post-20975-1416077574,1523_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

γραφεις σωστα αλλα δεν καταλαβαινεις αυτο που γραφεις.

δεν θα βγαλει ημερομισθιο απο σενα, αλλα απο τους πελατες, που εχει καθημερινα.

δεν πανε ολα με τα πτυχια κτλ.

τα εξοδα του καταστηματος?

ασφαλεια?

νερο?

δεη?

εργαλεια, φθορες?

αποδειξη που θα πρεπει να σου δωσει μετα?

εσυ δεν θες να τα πληρωσεις αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.