Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

αν σπασει ο διαλας το ποδαρι του και σε κυνηγησουν οι καπς τι γινεται?

Σταματας και τσιμπας το προστιμο (200 ευρω) για μη πληρωμη διοδιων, μαζι με την ΠΡΟΣΤΙΜΑΡΑ που θα φας για την καλυμμενη πινακιδα, η συνεχιζεις και ρισκαρεις αυτοφωρο για αντισταση κατα της αρχης?

Βεβαια αν εχεις μηχανη ,φανταζομαι δεν παιζει να σε φτασουν με τις οκταβιες, αλλα οσο αδικα κι αν ειναι τα διοδια δεν αξιζει το αυτοφωρο για 3-4 ευρω.

Τσεκαρα πρωτα αν ειχε περιπολικο φυσικα.δε περναγα αερα πατερα.και σταματαγα αμεσως μετα εβγαζα τη σακουλα και εφευγα κυριος...

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχω δει με τα μάτια μου αστυνομικό να έρχεται στο αεροδρόμιο Καλαμάτας με evo κολ0φτιαγμενο χρώμα μαύρο με κανονικές πινακίδες - υπηρεσιακό...

πρέπει να ψωνίζουν από τα κατασχεθέντα.

Επωφελούνται και από δωρεές που κάνουν Σαρακακιδες και λοιποί αντιπρόσωποι με κέρδος την φοροαπαλαγή.

Γενικά όμως δε πιστεύω τόσο στη μέθοδο της καταδίωξης, όσο στη φωτογράφιση της πινακίδας ή/και το μπλόκο που μπορεί να στηθεί άνετα σε σημεία που αναγκαστικά μειώνεται η ταχύτητα, κακή ώρα τα διόδια όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα εχω δει αυτα με τους μηχανισμους στις πινακιδες.

να εβαζε κανεις τετοιο αν περναγε καθε μερα...

αλλα και παλι ζητανε κατι τρελα ποσα ενω με το 1/3 το φτιαχνεις μονος σου.απλος μηχανισμος με βηματικο μοτερακι ειναι.και σου ζητανε 100+++Ε

παντως στις αφιδνες μου ειχαν δειξει ενα μονοπατακι απο τη παλια εθνικη που σε πεταει κατευθειαν μετα τα διοδια.οποτε εισαι και νομιμος και δε πληρωνεις :p

Link to comment
Share on other sites

λε τσακωναμαξο Κουτσοποδι -χωριο στο αργος- μεχρι Αθηνα (συμπεριλαμβανομενου ΠΗΞΙΜΑΤΟΣ απο την ομονοια και μετα) 1 ωρα και 18 λεπτα με ~13 λιτρα ανα 100χλμ... Οχι κι ασχημα...

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχω δει με τα μάτια μου αστυνομικό να έρχεται στο αεροδρόμιο Καλαμάτας με evo κολ0φτιαγμενο χρώμα μαύρο με κανονικές πινακίδες - υπηρεσιακό...

πρέπει να ψωνίζουν από τα κατασχεθέντα.

Εχουν μερικα που τα σκαλιζουν και καλα κανουν.(αποψη μου).Αυτο που ειπε ο

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION] ισχυε απο την εποχη που ειχανε παρει τα kadett GSI .

Απο εκει και περα ειχε δημιουργηθει η ομαδα S ? καπως ετσι που ειχανε γρηγορα κατεσχεμενα απο πρωην

ΟΔΔΥ με διακριτικα στις πορτες μονο.Στο πορσε και στο Μ3 ειχανε βαλει και συστημα online (τοτε ε? δεν μιλαμε για τωρα)

και κανανε ελεγχους απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

σταμάτησαν τον ξάδερφό μου με golf gti για ταχύτητα.

και έπιασε κουβέντα..

-αν συνέχιζα πως θα με φτάνατε;

-αφενός ότι μπορούν να κλείσουν τα διόδια, η octavia με το μπουρί από δω είναι 400 άλογα..

τα συμπεράσματα δικά σας.δεν ξέρω αν είναι αλήθεια απλά μεταφέρω.

πες τον ξαδερφο υπαρχει κατι πολυ γρηγοροτερο απο τα αλογα...

151asyrmatos.jpg

Link to comment
Share on other sites

Greatest Show On Earth

OMG φοβερό.

Έχουν κυκλοφορήσει αρκετά documentaries ως προς το Isle of man...

Ότι και να λέμε για οποιαδήποτε άλλη μορφή αθλητισμού,

ακόμα και του πιο σκληροπυρινικού ξύλου,

Δεν το πλησιάζει ούτε για πλάκα ...

Απορώ πως καβαλάνε μηχανές με τέτοια Αρ@##$#% που έχουν... Πως χωράνε..

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Πέττα για τις ζάντες (βαφή) στα 150 γιούρια. Η δουλειά φένεται εξαιρετικά ποιοτική.

Νεξτ προτζεκτ Williams F1 coating το αλλο Σαββ/κο και τον αλλο μηνα μηχανες αλλαγες.

:inlove: την Αλφα μου πιο πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα Πέττα για τις ζάντες (βαφή) στα 150 γιούρια. Η δουλειά φένεται εξαιρετικά ποιοτική.

Νεξτ προτζεκτ Williams F1 coating το αλλο Σαββ/κο και τον αλλο μηνα μηχανες αλλαγες.

:inlove: την Αλφα μου πιο πολυ !!!

pics or gtfo

Link to comment
Share on other sites

Χτυπησαν τον αδελφο μου με τη μηχανη.αυτος καλα,η μηχανη επαθε γερη ζημια.

εκτος φυσικα απο τη ζημια της μηχανης μπορει να επιδιωξει και αντικατασταση μπουφαν κρανους αλλα και αλλων πραγματων που καταστραφηκαν εξαιτιας του ατυχηματος.ξερετε τι παιζει με αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Χτυπησαν τον αδελφο μου με τη μηχανη.αυτος καλα,η μηχανη επαθε γερη ζημια.

εκτος φυσικα απο τη ζημια της μηχανης μπορει να επιδιωξει και αντικατασταση μπουφαν κρανους αλλα και αλλων πραγματων που καταστραφηκαν εξαιτιας του ατυχηματος.ξερετε τι παιζει με αυτο?

εννοειται

βαζει μεσα τα πανταολα

μεχρι και εξοδα μετακινησης για το διαστημα που εμεινε χωρις οχημα (με αποδειξης κατα προτιμηση)

ας ζητησει 100 για να παρει 10

μη ζητησει 10 γιατι θα παρει τα τρια.

αλλα ρωτα και κανα Τσακ καλου κακου

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα στο Τσακ και αναμενω.

το θεμα ειναι οτι ο αλλος ηταν ασφαλισμενος στην evima που εκλεισε.

βεβαια λεει οτι για ενα μηνα θα τα καλυπτει το επικουρικο ,αρα θα τον καλυψει το επικουρικο.

αλλα εχω μια απορια.τον εμπειρογνωμονα να δει τη μηχανη ποια εταιρεια θα τον στειλει?εχει το επικουρικο δικο της?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.