Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Πως φαίνεται ότι δεν έχεις οδηγήσει ποτέ σε στροφές/πίστα χωρίς esp και με esp για να καταλάβεις διαφορά στην αίσθηση του αυτοκινήτου και στις πληροφορίες που δίνει. Α ναι, ίσως χωρίς ESP Να μην έχεις "μπλοκέ" :(

Όσο για την διήγηση, τι ακριβώς μας δείχνεις?

Τι περίμενες με τόσα χιλιόμετρα να συμβεί αν πατήσει το γκαζόν?

comment οδηγού στο video...

Sitting in the left hand seat didn't help my positioning of the car but as the car goes over the crest immediately before the crash, full throttle, in excess of 130mph, the suspension unloads and the traction control cuts torque to the engine - clearly audible. Standard suspension set up for a flat GP type circuit doesn't suit the Nordschleife at these speeds - KW race suspension now fitted. The right hand tyres get on the wet grass - game over!

Για να δεις τι γρηγορος που ειμαι, ο spresv μου ειπε να ποσταρω μια φωτο του πελματος του ελαστικου μου, με ενα νομισμα, για να φανει η φθορα. Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοουσε, αλλα εκανα ο,τι μπορουσα

ImageShack

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις τι γρηγορος που ειμαι, ο spresv μου ειπε να ποσταρω μια φωτο του πελματος του ελαστικου μου, με ενα νομισμα, για να φανει η φθορα. Δεν καταλαβα ακριβως τι εννοουσε, αλλα εκανα ο,τι μπορουσα

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

Για να μαθαίνεις πως τρώγονται τα λάστιχα από τις στροφές και όχι από το σπινιάρισμα....

81211265990132686451229.jpg

81211265990172687215962.jpg

Και δεν χρειάζεται να βάλω 100ευρο για να καταλάβουμε την διαφορά.

Μάλλον αυτό ήθελε να σου πει ο Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μάλλον θες λίγο κάμπερ ακόμα.

Και κάμπερ ήθελα τότε και πιο σωστές πιέσεις(εξού και τα κομμάτια που λείπουν λόγο υπερθέρμανσης), αλλά το λάστιχο εξακολουθείς να τρως στα πλάγια και όχι στο κέντρο προς τα μέσα ;)

Η Φωτο είναι του 2008 με τα μαμά λάστιχα που ερχόταν το αυτοκίνητο και ήταν και τελείως μαμά ;)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε που είχα ανεβάσει εναν θεότρελο Γιαπωνέζο ονόματι Under Suzuki, ο οποίος είχε φτιάξει ΜΟΝΟΣ του, χωρίς χορηγούς, ενα τέρας S15 με σκοπό να γίνει ο γρηγορότερος στην Tsukuba κόντρα σε ολοκληρες ΟΜΑΔΕΣ, οπως της HKS, Blitz κλπ μεγιστάνων με άπειρο budget?

Ε, λοιπόν, ο θεότρελος τα κατάφερε!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fXj0iJkvxUg]Tsukuba 52 sec Suzuki san - YouTube[/ame]

και για όσους δεν το είχαν δεί και θέλουν ενα συντομο bio του τυπά:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vdCfgq1x8Mo]Tsukuba 52 sec Suzuki san - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαίνεις πως τρώγονται τα λάστιχα από τις στροφές και όχι από το σπινιάρισμα....

Και δεν χρειάζεται να βάλω 100ευρο για να καταλάβουμε την διαφορά.

Μάλλον αυτό ήθελε να σου πει ο Σταύρος :)

ουτε καν σπιναρισμα, ασε που φοβαμαι και την υποστροφη, ειναι ολοφανερο οτι ολο αυτο εχει προκληθει απο οπισθεν και παρκαρισμα...

ενω καινουργιο ηταν καπως ετσι...

Bridgestone*Potenza RE050A

Έγινε επεξεργασία από RootX
no photos quoting :)
Link to comment
Share on other sites

Σε τρακαρει ελαφρα καποιος απο πισω και σου χανει μπολικες γρατσουνιες.

Κανετε φιλικες δηλωσεις, ολα καλα, τα δινετε στις ασφαλειες. ολα ομορφα εως εδω.

περναει 1 χρονος και κατι ημερες. Ο φιλικος διακανονισμος παυει να ισχυει (1 χρονος ειναι) οποτε εχεις να κανεις κατευθειαν με την ασφαλιστικη του αλλου.

Η ερωτηση μου ειναι (αν εχει καποιος εμπειρια)...Καλεις τον εμπειρογνωμονα τους που θα βγαλει ενα χ κοστος.

Πληρωνω την φαναρτζοδουλεια εγω κ τα παιρνω μετα απο δαυτους απο ποσο καιρο ? Υπαρχει καποιος νομος/συμφωνια περι τουτου ?

Link to comment
Share on other sites

ουτε καν σπιναρισμα, ασε που φοβαμαι και την υποστροφη, ειναι ολοφανερο οτι ολο αυτο εχει προκληθει απο οπισθεν και παρκαρισμα...

ενω καινουργιο ηταν καπως ετσι...

Bridgestone*Potenza RE050A

Ναι, ναι, ναι. 2 πιθανοι λογοι που ανεβασες την photo..ειτε για να μας δειξεις οτι ο ροκκος τρωει λαστιχο ακομα και στο παρκαρισμα η οτι απλα το φυσας και μαγκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, λόγω καιρού, οι καγκουριές αναβάλλονται.

Δεν ήξερα ότι όποιος έχει το πιο φθαρμένο λάστιχο είναι ο πιο γλήγορος!! Σας τρώω και τους 2 χαχαχα!

Πίσω δεξί:

DSC_0010.jpg

Πίσω αριστερό:

DSC_0012.jpg

Από αριστερά είμαι πιο γλήγορος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται. Μας έχουν ρίξει καινούρια άσφαλτο εδώ και γραπώνουν. Ειδικά άμα τα ζεστάνω και λίγο, κολλάνε.

Δεν τρέχω όμως.

Στο βρεγμένο όμως είναι απίστευτα χάλια. Εκεί παίρνω το άλλο αυτοκίνητο, γιατί αυτό δεν ισιώνει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα αγωνικστικά, σλικ φοράνε.:p:p

Τα δικά μου είναι ημισλίκ. Το εσωτερικό μισό σλικ, το εξωτερικό μισό κανονικό.:hehe::tomato::tomato:

Για αυτό ήθελα να πάω σήμερα να τα αποτελειώσω, να βάλω άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.