Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Και πως μιλας για ενα αυτοκινητο ρε αρκουδεα χωρις ναχεις διαβασει για αυτο? Γκουγκλαρες πριν ποσταρεις η λες ο,τι σου κατεβει? Δηλαδη ξερεις εσυ παραπανω απο τους δημοσιογραφους η επειδη νομιζεις το οδηγουσες 5-6 χρονια ξερεις παραπανω? ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ...

Σε παρακαλώ...

Aluminium engine guard in da house !!!

Πού μπαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ...
Μου θυμιζεις κατι καθηγητες νομικης. Εχουν διαβασει ενα σκασμο βιβλια με θεωριες επι θεωριων και μπορουν να αρλουμπολογησουν 5-6 ωρες και σε πραγματικη δικη εχουν βρεθει 5-6 λεπτα στην ζωη τους, φυσικα λενε τους μαχιμους δικηγορους ασχετους/αμορφωτους/ χωρις αντιληψη κλπ.

k thanx k bye

:daisy::daisy::daisy::daisy:

Link to comment
Share on other sites

Πού μπαίνει αυτό;

Η λεγομενη 'ποδια'. Προστετευει την μηχανη απο κατω, απο πετρες και αλλα που μπορουν να κανουν ζημια.

Το εργοστασιακο ηταν ενα πλαστικο το οποιο ειναι σε αρκετα ασχημη κατασταση κ ωρες ωρες ακουμπαει κατω και κανει χρουτς-χρουτς. Αυτο ειναι πιο καλο πιο "ψηλο"...;)

Link to comment
Share on other sites

Και πως μιλας για ενα αυτοκινητο ρε αρκουδεα χωρις ναχεις διαβασει για αυτο? Γκουγκλαρες πριν ποσταρεις η λες ο,τι σου κατεβει? Δηλαδη ξερεις εσυ παραπανω απο τους δημοσιογραφους η επειδη νομιζεις το οδηγουσες 5-6 χρονια ξερεις παραπανω? ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ...

18795.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eμένα στο Cordoba αποφάσισε μαλλον ο πολλαπλασιαστής να πεί το ποίημα. Αναβοσβήνει το check και στο ρελαντί κάνει ένα τρέμουλο το αμάξι.... Πφφφφ χαζά έξοδα χριστουγεννιάτικα.....

Link to comment
Share on other sites

Αν οντως ειναι πολλαπλασιαστης το τρεμουλο σημαινει οτι δουλευει

με ενα κυλινδρο λιγοτερο και ακαυτο μειγμα παει στο καταλυτη.

Μην το κυκλοφορεις (αν μπορεις) γιατι και επιβαρυνεις τον κινητηρα αλλα και τον

καταλυτη,

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ψιλο-ψάχνομαι για το πρώτο πραγματικά δικό μου αυτοκίνητο. Για καινούριο μιλάμε.

Έπεσε το μάτι μου στο νέο clio.

clio1.jpg

Για πείτε γνώμες γενικά από renault.

Είδα δίνει 5 χρόνια εγγύηση στα μηχανικά. :nada:

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και ψιλο-ψάχνομαι για το πρώτο πραγματικά δικό μου αυτοκίνητο. Για καινούριο μιλάμε.

Έπεσε το μάτι μου στο νέο clio.

clio1.jpg

Για πείτε γνώμες γενικά από renault.

Είδα δίνει 5 χρόνια εγγύηση στα μηχανικά. :nada:

I am in the same boat.

Από κοντά που το είδα και το οδήγησα (1.5 dci) μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ άρχισε να "τρίζει" ο συμπλέκτης του αυτοκινήτου. Σε κάθε αλλαγή κάνει ένα ενοχλητικό "squeek".

Το αυτοκίνητο είναι ένα Honda HR-V '02.

Βάζω λίγο WD-40 στον συμπλέκτη ή μπορεί να είναι τίποτα άλλο και πρέπει να το δει ειδικός;

Link to comment
Share on other sites

Ολο χαρα χτες λε τσακωνας με την τρελλη βροχη φορτωνει κοσμο στο τσακωναμαξο για εκδρομη. Τα μπροστινα 050Α ειναι αρκετα φθαρμενα , οχι επιπεδα αλλα ενα μερος της χαραξης εχει σβησει, και τραιναρω την αλλαγη να την κανω μαζι με 5-6 αλλες μετατροπες (ψαλιδια κλπ) μην παω καθε 3 και λιγο συνεργεια.

Χαλαρα στην εθνικη με 120 5-6 φορες γλιστρησε λιγακι αριστερα δεξια, και ισα που το καταλαβα το γλιστρημα, το σκασμενο διορθωνε μονο του αμεσως, ουτε μισο ποντο απο την λωριδα δεν βγηκε, και δεν θυμαμαι να ειδα λαμπακι ESP -ισως να μην παρατηρησα, ισως να ταν και το xds, δεν ξερω-...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το βράδυ άρχισε να "τρίζει" ο συμπλέκτης του αυτοκινήτου. Σε κάθε αλλαγή κάνει ένα ενοχλητικό "squeek".

Το αυτοκίνητο είναι ένα Honda HR-V '02.

Βάζω λίγο WD-40 στον συμπλέκτη ή μπορεί να είναι τίποτα άλλο και πρέπει να το δει ειδικός;

Το ίδιο μου έκανε εμένα πέρυσι,Civic '02.Τσάμπα το πήγα και το κοιτάξανε.

Με λίγο WD-40 θα είσαι οκ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.