Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Έχει βάλει κανείς carputer?

Το σκέφτομαι πάρα πολύ καιρό και δεν έχω αποφασίσει αν αξίζει ή όχι.

Αυτό που θέλω είναι να έχω τα πάντα εκεί, και καλά, το gps etc. δεν με πολυενδιαφέρει αλλά αυτό που θα γούσταρα τρελά είναι να έχω πληροφορίες από το obd. Δεδομένου ότι μπορώ να συνδεθώ στην ECU του ESP, μπορώ π.χ. να έχω accelerometer και να βλέπω τα πλευρικά μου g στα roundabouts.

Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει κάνα μαστόρι να του πάω αυτό:

FIAT PUNTO MK2- MK3 DASHBOARD VENT, RADIO SURROUND | eBay

να μου το κάνει έτσι:

My Punto Screen

Ο πιο μουράτος είναι αυτός:

Punto mk2 installing carputer and monitor fascia panel - The FIAT Forum

αλλά θέλω να κρατήσω αεραγωγούς οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Στα πιο πολλα flip out, υπαρχει δυνατοτητα αφαιρεσης καποιου κομματιου. Στα 2DIN ειναι πιο σπανιο & πιο ακριβο.

Που μενεις UK? Εχω ξαδερφια σε διαφορα σημεια, να τους ρωτησω μπας κ ξερουν κατι...

Link to comment
Share on other sites

το γνωστο τσακωναμαξο συνεχιζει να με εκπλησσει... Χθες πεταχτηκα χαλαρα για μια δουλεια αττικη οδο , τι πρωτα σταδια κλπ, 7.8 λτ/100χλμ καταναλωση...

με 120 φανταζομαι

Link to comment
Share on other sites

Στα πιο πολλα flip out, υπαρχει δυνατοτητα αφαιρεσης καποιου κομματιου. Στα 2DIN ειναι πιο σπανιο & πιο ακριβο.

Που μενεις UK? Εχω ξαδερφια σε διαφορα σημεια, να τους ρωτησω μπας κ ξερουν κατι...

Ναι αυτό δεν θέλω να αφαιρώ κομμάτια, αν το φτιάξω με πλαστικό θα πρέπει να το βγάλει να το βάλει σε punto μόνο οπότε είναι πιο δύσκολο, αν είναι din design θα πρέπει να βάζω/βγάζω προσόψεις. (Ντάξει όλα γίνονται εδώ αλλουνού το ανοίξανε να του πάρουν την κολώνα τιμονιού :p).

Επίσης δεν θέλω να ανοιγοκλείνει μου αρέσει να τό χω μόνιμα στο ταμπλό.

Εξυπνάδες τύπου άλλαξε το αμάξι (που πιθανώς να ακούσω από ορισμένους) δεν θέλω :p

Birmingham μένω, ΜΠΡΟΥΜ.

edit:

Α, και η ιδέα μου είναι να βάλω ένα tablet pc 7 inch με windows 7 (στη χειρότερη με windows ce).

Έγινε επεξεργασία από sotiris
Link to comment
Share on other sites

Το 98 1.4 που έχει ο πατέρας μου από το 1998, έβγαλε μια φορά δυναμό, 2 πολλαπλασιαστή και μια αλλαγή καταλύτη. Επίσης μια επισκευή ταπετσαρίας ουρανού επειδή κρέμασε. Τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλος τρακαρε.

Εχει ενα peugot 106.

Ο αδελφος του ειναι δικηγορος και εχει ενα λαμογιο πελατη που εχει μια toyota και του χρωσταει αρκετα χρηματα.

Τον στελνει λοιπον εκει για να του το φτιαξει τζαμπα και ουσιαστικα να τον ξεπληρωσει.

Τι βρισκει το λαμογιο για να το γλιτωσει?

Του λεει οτι εχει παρει σασι και καλα και οτι θελει πολλα λεφτα για επισκευη και οτι δεν συμφερει και οτι εαν το κανει μετα θα παρει τρακαρισμενο αυτοκινητο και δεν ειναι σωστο.

Ο φιλος μου επειδη τον εχει καταλαβει του ειπε φτιαξε το να το παω ισα ισα σπιτι και θα δω μετα και τι του λεει ο αλλος?

Ετσι οπως ειναι δεν θα πηγαινει ισια.

Το κερασακι?θελει να του πασαρει μεταχειρισμενο απο αυτον,φυσικα πληρωνοντας το(ασχετα αν χρωσταει στον αδελφο του κανα 1500++)

Εγω του ειπα να βρει μηχανικο και να τον παει εκει να δει αν οντως εχει παρει σασι και αναλογα να πραξει.

Στην τελικη εαν οντως εχει παρει,του ειπα να του αφησει το peugot και να παρει ενα μεταχειρα,εννοειται δινοντας ελαχιστο ποσο εκμεταλλευομενος το οτι τους χρωσταει αρκετα.(πχ να του αφησει το peugot κανα 600αρι για ανταλλακτικα,ε μαζι με οσα χρωσταει ο αλλος να του κοψει κανα 2000 και να βαλει οσα θελει μετα να παρει κατι απο αυτον)

Link to comment
Share on other sites

Φιλος τρακαρε.

Εχει ενα peugot 106.

Ο αδελφος του ειναι δικηγορος και εχει ενα λαμογιο πελατη που εχει μια toyota και του χρωσταει αρκετα χρηματα.

Τον στελνει λοιπον εκει για να του το φτιαξει τζαμπα και ουσιαστικα να τον ξεπληρωσει.

Τι βρισκει το λαμογιο για να το γλιτωσει?

Του λεει οτι εχει παρει σασι και καλα και οτι θελει πολλα λεφτα για επισκευη και οτι δεν συμφερει και οτι εαν το κανει μετα θα παρει τρακαρισμενο αυτοκινητο και δεν ειναι σωστο.

Ο φιλος μου επειδη τον εχει καταλαβει του ειπε φτιαξε το να το παω ισα ισα σπιτι και θα δω μετα και τι του λεει ο αλλος?

Ετσι οπως ειναι δεν θα πηγαινει ισια.

Το κερασακι?θελει να του πασαρει μεταχειρισμενο απο αυτον,φυσικα πληρωνοντας το(ασχετα αν χρωσταει στον αδελφο του κανα 1500++)

Εγω του ειπα να βρει μηχανικο και να τον παει εκει να δει αν οντως εχει παρει σασι και αναλογα να πραξει.

Στην τελικη εαν οντως εχει παρει,του ειπα να του αφησει το peugot και να παρει ενα μεταχειρα,εννοειται δινοντας ελαχιστο ποσο εκμεταλλευομενος το οτι τους χρωσταει αρκετα.(πχ να του αφησει το peugot κανα 600αρι για ανταλλακτικα,ε μαζι με οσα χρωσταει ο αλλος να του κοψει κανα 2000 και να βαλει οσα θελει μετα να παρει κατι απο αυτον)

Η αληθεια ριναι οτι 106+saxo αρπαζανε για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.