Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

TI 50 ρε μλκ!

Εμένα ξεχνάς πόσα μου είπαν για τα μαμημένα τα 4πίστονα?!

Της GT δεν ειναι 4πιστονα ρε παπαρα, απλες δαγκανες ειναι. Και τα δικα σου με ενα απλο ψαξιμο σε ελληνικο online μαγαζι εχουν 90€. Γνησια παντα. Oποτε ΡΟΥΦΑ :p

πετυχα σε volvo 16αρι με 320μμ..το οποιο πρεπει να ειναι οριακο.

Ετυχε..η συμβαινει γενικοτερα σε 16αρια??

Δεν παει παντα αναλογα με τη διασταση ρε, ειναι και το σχεδιο της ζαντας, το σχεδιο της δαγκανας κλπ. Εχει τυχει να δω και brembo 4πιστονη με 310 δισκο σε compomotive 15ρα ζαντα.

Έγινε επεξεργασία από spresv
Link to comment
Share on other sites

Γενικο μπουσουλα σε 15ρι χωραει 290 ανετοτατα (285 ειχα στην 33 και ειχε χωρο ακομα), σε 16ρα 305-310 και σε 17 330. Ειδικα τα 2 τελευταια εβγαιναν σε gt/156/147/166 απο μαμα, οποτε γενικα ναι, μπορεις να το πεις ψιλοστανταρακι.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να βαψει κανεις τις δαγκανες μονος του?

Αλλιως ξερουμε καναν ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ σε Πειραια η Γλυφαδα/Βουλα/Ηλιουπολη ?

ENTIT: Βρηκα στον Πειραια τελικα :p

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Ζητούνται μάρτυρες για τροχαίο στην εθνική οδό Αθηνών-Λαμίας στην έξοδο της Λένορμαν με κατεύθυνση προς Πειραιά 5 Νοεμβρίου ημέρα Δευτέρα 10:00 - 10:15 το πρωί με μοτοσυκλέτα μαύρη μάρκας Suzuki GSX-R 1000 και εγκατάλειψη. Το παλικάρι με την μοτοσυκλέτα χαροπαλεύει στην εντατική. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου εάν έχετε οποιαδήποτε πληροφορία.

Παρακαλώ κοινοποιήστε το για να βρεθεί ο δράστης

Λοιπον ημουν μπροστα στο τροχαιο αλλα δεν το ειδα με τα ματια μου.

Σταματησα και καλεσαμε ασθενοφορο και στη συνεχεια εφυγα για τη δουλεια μου.

Σημερα εμαθα οτι το παιδι ειναι στην εντατικη σε καταστολη.

Εκεινη την ωρα που μιλησα με αλλους που σταματησαν κανενας δεν ειδε αριθμο κυκλοφοριας του αυτοκινητου.

Το παιδι ειναι ξαδερφος φιλου της κοπελας μου.

Link to comment
Share on other sites

Eλπίζω να βρεθεί ο καρι@λης .

btw τι παιζει με τις μεμβράνες της 3M τις ματ...

Αντί για ολικό βάψιμο κανουν αυτό τώρα και αποτι βλέπω σπέρνει το αποτέλεσμα.

1080_matteblack3.jpg

Στα θετικα δεν χρειάζεται να ξύσεις λύσεις κλπ . Ενω ειναι και αναστρέψιμο ( βγαινουν οποτε θες...

Link to comment
Share on other sites

Εντός των ημερών σκοπεύω να αγοράσω κράνος για μηχανάκι.

Διαδρομές εντός πόλης και ίσως λίγο εκτός,για όλες τις εποχές.

Όντας άμπαλος στο θέμα μηχανές και τα σχετικά,θα ήθελα να ξέρω τι να προσέξω στην επιλογή και εάν προτείνεται να παραγγείλω από καποιο eshop ή να το δοκιμάσω καλύτερα σε κάποιο κατάστημα για παν ενδεχόμενο.

:T:

Link to comment
Share on other sites

Εντός των ημερών σκοπεύω να αγοράσω κράνος για μηχανάκι.

Διαδρομές εντός πόλης και ίσως λίγο εκτός,για όλες τις εποχές.

Όντας άμπαλος στο θέμα μηχανές και τα σχετικά,θα ήθελα να ξέρω τι να προσέξω στην επιλογή και εάν προτείνεται να παραγγείλω από καποιο eshop ή να το δοκιμάσω καλύτερα σε κάποιο κατάστημα για παν ενδεχόμενο.

:T:

αν και δεν έχω μηχανή...

νομίζω το πιο λογικό είναι σε καποιο κατάστημα εδώ τουλάχιστον δοκιμή..γιατί το κεφάλι είναι διαφορετικό...

στη συνέχεια κοιτάς αν η διαφορά από το εξωτερικό είναι τόσο μεγάλη που να δικαιολογεί να "πουλήσεις" τον πωλητή που έκατσε και σου έδειξε μοντέλλα,μάρκες,τιμές

τώρα πιστεύω πως πρέπει να προσέξεις στην δοκιμή να εφαρμόζει καλά και να είναι σφιχτό στο κεφάλι σου(όχι αποπνικτηκό αλλά να μην κόβει και βόλτες το κεφάλι μέσα στο κράνος) καθώς και την ποια αίσθηση ως ποιότητα κατασκευής σου αφήνει(χρώμα-βάρος-μαξιλάρια-αν πλένεται το εσωτερικό μόνο του ή όλο μαζί)

Αλλά αυτά θα στα πουν οι πιο ειδικοί με τις μηχανές

το μόνο σίγουρο είναι ότι φτηνό κράνος ακόμη και για παπί είναι no-go για εμένα(σαν να λές κοστολογώ το κεφάλι μου κινέζικο κράνος των 50 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Ναι 3 χρονια οτι δεν θα ξεβαψει/φτουρισει, με την προυποθεση οτι δεν θα πλυθει το αμαξι με πιεστικο, μιας και μπορει να σκισει την ζελατινα.

εχεις τσεκαρει πως τα παει με τις κουτσουλιες ρε Γιαννη?

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν έχω μηχανή...

νομίζω το πιο λογικό είναι σε καποιο κατάστημα εδώ τουλάχιστον δοκιμή..γιατί το κεφάλι είναι διαφορετικό...

στη συνέχεια κοιτάς αν η διαφορά από το εξωτερικό είναι τόσο μεγάλη που να δικαιολογεί να "πουλήσεις" τον πωλητή που έκατσε και σου έδειξε μοντέλλα,μάρκες,τιμές

τώρα πιστεύω πως πρέπει να προσέξεις στην δοκιμή να εφαρμόζει καλά και να είναι σφιχτό στο κεφάλι σου(όχι αποπνικτηκό αλλά να μην κόβει και βόλτες το κεφάλι μέσα στο κράνος) καθώς και την ποια αίσθηση ως ποιότητα κατασκευής σου αφήνει(χρώμα-βάρος-μαξιλάρια-αν πλένεται το εσωτερικό μόνο του ή όλο μαζί)

Αλλά αυτά θα στα πουν οι πιο ειδικοί με τις μηχανές

το μόνο σίγουρο είναι ότι φτηνό κράνος ακόμη και για παπί είναι no-go για εμένα(σαν να λές κοστολογώ το κεφάλι μου κινέζικο κράνος των 50 ευρώ)

Ουτε εγω εχω μηχανη,η κοπελια εχει.

Αν μπορουσα σκαφανδρο θα αγοραζα :p γιατι γυναικα στο τιμονι ως γνωστον...αλλα...

Anyway με ποσα € περιπου τη βγαζω καθαρη με το θεμα κρανος;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντός των ημερών σκοπεύω να αγοράσω κράνος για μηχανάκι.

Διαδρομές εντός πόλης και ίσως λίγο εκτός,για όλες τις εποχές.

Όντας άμπαλος στο θέμα μηχανές και τα σχετικά,θα ήθελα να ξέρω τι να προσέξω στην επιλογή και εάν προτείνεται να παραγγείλω από καποιο eshop ή να το δοκιμάσω καλύτερα σε κάποιο κατάστημα για παν ενδεχόμενο.

:T:

Πας σε καποιο καταστημα και κανεις δοκιμες (καλο ειναι να κρατησεις το κρανος 10-15 στο κεφαλι σου για δοκιμη)

Κρανος ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ και γνωστη μαρκα οπως nolan - shoei - shuberth.

Να ξερεις πως τα ανοιγωμενα κρανη εχουν περισσοτερο θορυβο στο δρομο απο τα full face.

ΥΓ τα λευκα κρανη να ξερεις πως ειναι πιο ασφαλες απ'τα αλλα.

Μπαινουν πιο ευκολα στο ματι των οδηγων, πραγμα πολυ χρησιμο γιατι δεν πεταγωνται απ'τα στενα τοσο πολυ.

Προσωπικα εχω το nolan n90.

εδιτ

Ουτε εγω εχω μηχανη,η κοπελια εχει.

Αν μπορουσα σκαφανδρο θα αγοραζα :p γιατι γυναικα στο τιμονι ως γνωστον...αλλα...

Anyway με ποσα € περιπου τη βγαζω καθαρη με το θεμα κρανος;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν ειναι παπι η αεροπλανο δεν παιζει ρολο, ακομα και με 40χλμ την ωρα η πτωση μπορει να ειναι θανατηφορα.

Επισης το παπι μπορει να μην τρεχει αλλα μην ξεχναμε την ταχυτητα και των αλλων και ποσο εκθετιμενοι ειμαστε.

Σαν ταβανι για ΚΑΛΟ κρανος θα ελεγα 300-400ε

Έγινε επεξεργασία από o polonos
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενα σε κανα μαγαζι και αναλογα τη διαφορα τιμης σε σχεση με ιντερνετ το παιρνεις απο εκει η οχι.

Να παρεις καλο.απο 150Ε και πανω.300 τα θεωρω υπερβολη,τουλαχιστον για παπι.δες και τα HJC ειναι οικονομικα και πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION] ελπιζω να σε προλαβα. DEX πήρα σημερα για τα τετραπίστονα μου και ειναι φανταστικά. Διαβασα πολύ καλά λόγια και επίσης τα απλά τακάκια της Brembo ειναι μάλλον για πέταμα. [MENTION=2661]spresv[/MENTION] τελικά τα φτηνα Brembo δεν ειναι ΟΕΜ αλλα ΟΕΜ replacement (κουκουρούκου).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION] ελπιζω να σε προλαβα. DEX πήρα σημερα για τα τετραπίστονα μου και ειναι φανταστικά. Διαβασα πολύ καλά λόγια και επίσης τα απλά τακάκια της Brembo ειναι μάλλον για πέταμα. [MENTION=2661]spresv[/MENTION] τελικά τα φτηνα Brembo δεν ειναι ΟΕΜ αλλα ΟΕΜ replacement (κουκουρούκου).

Σήμερα τα έβαλες ρε μλκ, πότε πρόλαβες να βγάλεις και άποψη?

Ουστ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.