Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

17 Νοέμβρη μαλλον θα τρεξω στο Regularity του 33ου Παλλάδιου με ενα Porsche 968. Θα εχει μερικά πολυ καλα κ σπανια ιστορικά οποτε αν σε κάποιον αρέσουν ας ερθει στην εκκινηση στα Μέγαρα να τα χαζεψει κ απο κοντα...

Link to comment
Share on other sites

Final%20Map%202012_small.jpg

http://www.startline.gr/pdfs/2012/rally/paladio/D.T.No2_33o%20Rally%20Paladio_2012.pdf

[MENTION=4805]paparoach[/MENTION] μπορω να σου δανείσω τον 70-200mm F2.8 αν θες...

Έγινε επεξεργασία από LevelOne
Link to comment
Share on other sites

17 Νοέμβρη μαλλον θα τρεξω στο Regularity του 33ου Παλλάδιου με ενα Porsche 968. Θα εχει μερικά πολυ καλα κ σπανια ιστορικά οποτε αν σε κάποιον αρέσουν ας ερθει στην εκκινηση στα Μέγαρα να τα χαζεψει κ απο κοντα...

Τρέξω = οδηγός?

Αν το κάνεις αυτό να ξέρεις πως θα σε φάω ζωντανό.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να βγαζουν και οι εταιριες απο "πωληση" know-how σε αυτοκινητοβιομηχανιες. Βαλε και το σπονσοραρισμα απο το εταιριες Bridgestone-Michelin κλπ.

εκει που τρελλαινεται κανεις ειναι αν δει λιγο τα κατα καιρους "cheats" των εταιριων...κατι ενεργα αεροδυναμικα βοηθηματα της φερραρι -αν δεν κανω λαθος- πριν απο κατι χρονια θυμαμαι που η λειτουργια τους αλλαζε αναλογα με την ταχυτητα του οχηματος (ενω αυτο απαγορευοταν), η ενα "εξυπνο" launch control που επαιρνε σημα απο τα φαναρια εκκινησης...

ειναι πολυ ενδιαφερον επισης να δει κανεις οταν το μονοθεσιο να περνα πανω απο χωμα, πως διωχνει 2-3 μετρα πανω , απο πισω του την σκονη... διαχυτες με @@δια, οχι αστεια...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για αλλαγή τακακίων στην GT μου. Ο μηχανικός μου, λέει οτι βάζει μια απλή σειρά της Brembo (60 το σετ μπροστα-45 τα πισω)

Εχετε να προτεινετε τπτ αλλο? [MENTION=2661]spresv[/MENTION] εσενα βασικα θελω να μου απαντησεις σαν alfisti :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κουρbαdόρο dέν εχει Σταύρος; : P

Που να τον βρω μανα μου :p

Ήρθε η ώρα για αλλαγή τακακίων στην GT μου. Ο μηχανικός μου, λέει οτι βάζει μια απλή σειρά της Brembo (60 το σετ μπροστα-45 τα πισω)

Εχετε να προτεινετε τπτ αλλο? @spresv εσενα βασικα θελω να μου απαντησεις σαν alfisti :hehe:

Μαμα χωρις δευτερη σκεψη και εισαι ησυχος, εχεις φρενο απο το 0, δε σκουζουν ποτε κλπ. ~50€ το σετ για καθε αξονα.

Link to comment
Share on other sites

Galfer μαλλον. Dex δεν εχω ματακουσει. Γενικως γνωμη μου ειναι οτι για μαμα χρηση δεν υπαρχει καλυτερο απο μαμα τακακι, και πολυδοκιμασμενο στα δικα μας αυτοκινητα. Ειδικα με μαμα δισκους, τα μισα aftermarket σφυρανε και σου περνουν τ'αφτια. Γνησια all the way, και ειναι και στα ιδια λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Mιας και το εφερε η κουβεντα περι φρενων

τι σοι μεγεθος δισκοπλακας χωραει σε 16αρα ζαντα και τι σε 17αρα??

(το μεγιστο ψαχνω).

1 ιντσα=2.54 εκατοστα

καπου 345 χιλιοστα ειναι το οριο της 18αρας, οποτε υπολογιζε κατι παρακατω απο αυτο. Νομιζω, λεω νομιζω 330 ειναι το οριο της 17αρας.

απο εκει και περα ειναι και καποια αλλα μεγεθη που παιζουν ρολο για τις δισκοπλακες (οφφσετ/κατι τετοιο δεν θυμαμαι ακριβως)

Link to comment
Share on other sites

Που να τον βρω μανα μου :p

Μαμα χωρις δευτερη σκεψη και εισαι ησυχος, εχεις φρενο απο το 0, δε σκουζουν ποτε κλπ. ~50€ το σετ για καθε αξονα.

TI 50 ρε μλκ!

Εμένα ξεχνάς πόσα μου είπαν για τα μαμημένα τα 4πίστονα?!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.