Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Δεν ξεχνιέμαι.

Επίσης πρέπει να λάβεις υπ' όψιν σου ότι την καλύτερη επιτάχυνση σου τη δίνει κάποιο ποσοστό σπινιαρίσματος των κινητηρίων τροχών. Δε θυμάμαι πόσο είναι, 10%, 15% ή κάτι τέτοιο.

Εγώ θα λάβω υπ όψιν μου σε ποιες στροφές θα γίνει το καλύτερο 18μετρο με το pbox :p

Πριν το είχα στις 2500 τώρα λογικά θα μπορέσω να παίξω με περισσότερες στροφές.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαμε δουλειές!!

Πήγα το πρωί και έκανα βιολογικό καθαρισμό στο αυτοκίνητο. 3 ώρες, 3 άτομα ασχολούνταν μαζί του!!

Καθάρισαν ουρανό, μοκέτες, καθίσματα, ταμπλό. Μιλάμε για πολύ τρίψιμο! Μισό κουβά μαύρο νερό έβγαλαν με την ηλεκτρική σκούπα!!! Μετά το έπλυναν εξωτερικά, πέρασαν με διάφορα υγρά το δερμάτινο σαλόνι, τις ταπετσαρίες, άλλο υγρό για το ταμπλό. Άλλο υγρό τις ζάντες να φύγουν οι ακαθαρσίες από τα τακάκια. Έκαναν τα τζάμια μέσα-έξω.

Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τη δουλειά τους.

Τώρα το απόγευμα, επιδιόρθωσα τις 2 εσωτερικές μπλαφονιέρες που δεν άναβαν και έβγαλα το πίσω πλαινό τζάμι του οδηγού και του έβαλα τη φιμέ ζελατίνα. Αύριο το άλλο.

Χρειάζεται οποσδήποτε 2 άτομα για να γίνει σωστή δουλειά με τη ζελατίνα. Εγώ την έκανα μόνος μου και δεν έμεινα 100% ικανοποιημένος με την εφαρμογή. Στη 2η, θα τα πάω καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κύριε, εμείς είμαστε των Δυτικών Προαστείων! :p

Έπρεπε να πάρω πιο σκούρα ζελατίνα. Αυτή είναι σχεδόν σα να μην έχει τίποτα το τζάμι. Ακόμα δεν το έβγαλα στον ήλιο να δω αν απορροφά την ακτινοβολία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κύριε, εμείς είμαστε των Δυτικών Προαστείων! :p

Έπρεπε να πάρω πιο σκούρα ζελατίνα. Αυτή είναι σχεδόν σα να μην έχει τίποτα το τζάμι. Ακόμα δεν το έβγαλα στον ήλιο να δω αν απορροφά την ακτινοβολία.

απορροφα, καπου πρεπει να εχω και φωτο απο τη ποιο σκουρα, τη 15αρα, θα τη βαλω να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα έβαλα καινούρια λάστιχα στο κάρο 225@45@17 = 500 ευρω Michelin pilot sport #3 Τιμη με τοποθέτηση και ζυγο . 4012 -> σαρακοστη εβδομαδα του 12 ακα φρέσκα ??

Το μόνο αρνητικό ειναι οτι πλέον δεν αφηνω την 2ρα κάτω :laughing:

Πολύ καλές εντυπωσεις και απο το λαστιχάδικο μου βγάλανε κάρτα και μου είπανε στις 15.000 να το ξαναπάω να μου βάλουν το πίσω σέτ μπροστά για να φαγωθούν ομοιόμορφα .

Link to comment
Share on other sites

Παρε εβδομαδες και μετρα :p

Μια χαρα ειναι ;)

Ουτως η αλλος δεν τους επιτρεπουν πλεον να εχουν παλια λαστιχα

οπωτε μια χαρα εισαι.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zsE2MLiFm5E]ΠΠ’Π Π½Π΅Π΄Π°Π»Π΅ΠΊΠΎ ΠΎΡ ΠΠ°Π»ΡΠ³ΠΈ...Π½Π΅Π²Π΅ΡΠΎΡΡΠ½ΡΠΉ Π²Π΅Π·ΡΠ½ΡΠΈΠΊ - YouTube[/ame]

Αν βιαζεστε στο τελος ειναι το ζουμι.Προσοχη ομως ειναι λιγο ..

Link to comment
Share on other sites

Δεξιά οι παλιές δισκόπλακες (254mm), αριστερά οι καινούριες (325mm). Brembo 4-pot απο 350Ζ Track Edition. Έχουν μια μικρή διαφορά ε; :p

Με σοκάρεις, και στα κρυφά με απογοητεύεις που ασχολείσαι με φρένα...

Μέχρι πρόσφατα πίστευα πως θα ρίχνεις άγκυρα για να φρενάρεις! Άλλωστε τα φρένα είναι για τις αδερφές.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, εχεις δικιο, απλα τον τελευταίο καιρό τρώω πολυ κοτόπουλο και μαλλον με πειραξαν οι ορμόνες. :p

Ή αυτό ή το οτι το 200-0 δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ αστείο με 254mm διπίστονες.. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και "ψώνισα" 4 λάστιχα σήμερα. 2 Potenza ER30 από αρχές 2006 και 2 Potenza ER300 από μέσα 2006.

Το κόλπο γνωστό:

-"Μάστορα, έχεις τίποτε 16άρια για πέταμα;"

-"Ψάξε έξω, άμα βρεις τίποτα, πάρτα."

Γειά σου LevelOne Δάσκαλε!:worship:

3...2...1... incoming!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και "ψώνισα" 4 λάστιχα σήμερα. 2 Potenza ER30 από αρχές 2006 και 2 Potenza ER300 από μέσα 2006.

Το κόλπο γνωστό:

-"Μάστορα, έχεις τίποτε 16άρια για πέταμα;"

-"Ψάξε έξω, άμα βρεις τίποτα, πάρτα."

Γειά σου LevelOne Δάσκαλε!:worship:

3...2...1... incoming!

Αμα δω καμμια μπεμπα να φερνει τετακε σε βρεγμενο δρομο θα ξερω οτι εισαι συ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

και εκει που παω να ξαναασφαλισω το αυτοκινητο, μου λεει ο νεος ασφαλιστης.. oh hai βλεπω ενα ατυχημα περσι, που φαινεται να αποζημιωθηκατε απο αλλη ασφαλιστικη... WUT????????? λεω... δεν εχω εμπλακει σε ατυχημα και δεν εχω εισπραξει αποζημιωση...Μου λεει ο ασφ. "αυτο τοχει καταχωρησει η ταδε εταιρια" ...Στελνω τσακωνοτρολλια στην ταδε εταιρια, απανταει μεσα σε λιεκ 2-3 ΩΡΕΣ "ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ ΕΜΕΙΣ, ΤΟ ΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ" "ΠΟΙΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΑΔΑΦΑΚΑ?" ...Περιμενα τσακωμους και "δεν μπορειτε κυριε" , αντιθετως μουπε αμεσως... μπαααα λεω θα επεσα σε τιποτα περκεμεδες. Δοκιμαζω την ιδια τσακωνοτρολλια στην αλλη εταιρια ... μου απανταει κι αυτη σε κανα 3ωρο "ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΑΜΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ, ΜΗΝ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΣΤΕ ΚΛΠ" ....

Αμα ξερεις τι να πεις, εμποδια "δεν μπορουμε κυριε δεν μπορειτε κυριε" και γραφειοκρατιες δεν υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.