Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Δεν ειπα οτι εκανε το σουπερ ντουπερ γουαου πραμα αλλα ειναι και κατι που δεν προκειται να κανω ουτε εγω ουτε εσυ ουτε κανενας καθημερινος οδηγος.

αφενος γιατι ειναι μεγαλη η πιθανοτητα να σκασεις σε κανα δεντρο,να μην ανοιξει αλεξιπτωτο και να φυγεις μεσα στο νερο η ακομα και εαν δεν γινει κατι απο αυτα μπορει καλλιστα να πεσεις σε κανα ρηχο σημειο και να γινεις σουπα.

οποτε για ολα αυτα πιστευω οτι απεχει η προσπαθεια του τυπα κατα πολυ ,απο το "σιγα δεν εκανε τιποτα εκτος απο το οτι εριξε το cr στο νερο,μπλα μπλα ... και εγω το κανω"

peace.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη απογευμα εξω απ'το ΟΑΚΑ, μαυρη toyota supra του '97 με ξενες πινακιδες...

Σε ενα ανοιγμα 3ης που εκανε νομιζω χ€στηκα λιγακι...

Τι κ@λος ειν'αυτος μανα'μμμμ :o

Link to comment
Share on other sites

Μα απο ολα τα diesel του gruppo, πηρες το πιο καχεκτικο? Γιατι σωνει και ντε punto? Με ΠΟΛΥ λιγα παραπανω (ή και ιδια) λεφτα επαιρνες 156 1.9 ή 2.4, πιο ψυχωμενα μοτερ (που περνουν και τον αμπακο σε αλογα/ροπη), μικροτερη καταναλωση, πολυ καλυτερο all around αυτοκινητο και παω στοιχημα οτι και η ασφαλεια θα σου εβγαινε λιγοτερο.

Δεν τό 'χω στα χέρια μου ακόμη περίμενε! Τέλος της βδομάδας! Τι δεν σου αρέσει στην πουντάρα δεν καταλαβαίνω, είσαι μαθημένος στη χλιδή των άλφα! Εγώ είμαι παιδί του λαού! Πέρα από την πλάκα όμως, κυρίως το σκέφτηκα για να έχω ανταλλακτικά για το άλλο (π.χ. πίσω δίσκοι κλπ. είναι μοντίφες που θέλω ούτως ή άλλως να κάνω - και φυσικά προφυλακτήρες πόρτες φτερά τζάμια τα πάντα όλα).

Link to comment
Share on other sites

Δεν τό 'χω στα χέρια μου ακόμη περίμενε! Τέλος της βδομάδας! Τι δεν σου αρέσει στην πουντάρα δεν καταλαβαίνω, είσαι μαθημένος στη χλιδή των άλφα! Εγώ είμαι παιδί του λαού! Πέρα από την πλάκα όμως, κυρίως το σκέφτηκα για να έχω ανταλλακτικά για το άλλο (π.χ. πίσω δίσκοι κλπ. είναι μοντίφες που θέλω ούτως ή άλλως να κάνω - και φυσικά προφυλακτήρες πόρτες φτερά τζάμια τα πάντα όλα).

Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει κατι, αφου ξερεις οτι και γω εχω και το γουσταρω πολυ το αυτοκινητο, απλα δεν βλεπω λογο να παρεις ΚΑΙ εκει το ιδιο, το οποιο εκτος του οτι ειναι ταφος μαυρος κι αραχνος, θα σου κοστισει ενδεχομενως πιο πολλα σε ασφαλεια λογω του οτι ειναι hatchback, sporting κλπ κλπ, ειδικα οταν μπορεις να παρεις με παραπλησια λεφτα πολυ καλυτερα αυτοκινητα.

Τωρα αν πω οτι μονο αρνητικα εχει αυτη η διοργανωση θα ειμαι ο γκρινιαρης της παρεας? Αυτος με το nissan εκανε μπαμ απο την αρχη οτι καπου θα το φοραγε.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευη απογευμα εξω απ'το ΟΑΚΑ, μαυρη toyota supra του '97 με ξενες πινακιδες...

Σε ενα ανοιγμα 3ης που εκανε νομιζω χ€στηκα λιγακι...

Τι κ@λος ειν'αυτος μανα'μμμμ :o

Το είδα και γω, πριν κάμια ώρα στο Μαρούσι.

Είναι δεξιοτίμονο.... αλλά το πέτυχα σε στροφή οπότε γιοκ άνοιγμα... ήταν και βρεγμένα..

Link to comment
Share on other sites

Είχε Track day σήμερα στα Μέγαρα και είπα να πάω να δω, παρά τη βροχή. Κανονικά, αν δεν έβρεχε, θα κάνανε χρονομετρημένους γύρους. Σήμερα όμως αφήνανε να κάνεις ό,τι θέλεις στην πίστα και αποφάσισα να τη βάλω μέσα!! (τη BMW).

ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ! Μιλάμε για πολύ ντριφτάρισμα! Μετά, όταν κατά τις 5 είχε στεγνώσει η πίστα, έκανα και μερικούς γρήγορους γύρους. Πολύ ωραία αίσθηση, να πάτε σε πίστα όσοι θέλετε, θα περάσετε πολύ όμορφα! Φωτό αργότερα.

Teaser

Drift1.jpg

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Λάστιχα, ό,τι έχεις. Άλλοι είχαν και extra set.

40 ευρώ είσοδος για όλη μέρα. (11am - 18pm) με μισή ώρα διάλλειμα το μεσημέρι.

Κράνος να έχεις, αλλιώς σου δίνει αυτός (χωρίς χρέωση), εμείς είχαμε 2.

Πυροσβεστήρας στο όχημα.

Κάνεις 1 υπεύθυνη δήλωση και μπαίνεις όποτε θες πίστα. Σήμερα λόγω βροχής είχε λίγα αυτοκίνητα (μέσα στην πίστα μέχρι 7-8). 3 πισωκίνητα.

Εμείς φάγαμε μισό τεπόζιτο βενζίνη για 100 χιλίομετρα μέσα στην πίστα +90 χιλίομετρα πηγαινέλα.

Το Σάββατο ξαναέχει.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.