Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Στην μπανανία μας ο αστυνομικός θα έχανε την δουλεία του εάν τολμούσε να πλησιάσει το αυτοκίνητο.

Ακριβό αμάξι στο ελλάντα=λεφτά,γνωριμίες/άκρες,μαμάω και δέρνω και δεν με αγγίζει κανείς οπότε και δεν αγγίζουν οι officers....

Τις περισσότερες φορές τουλάχιστον ισχύει το παραπάνω, για να μην γίνει καμία παρεξήγηση.

Πολλά μπράβο στον officer που δεν τον άφησε να φύγει έτσι απλά...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να ξαναβάλω το CDA της BMC που είχα και είχε ραγίσει, αλλά το είχα αφήσει. Μου το θύμησες πάλι τώρα και δεν είναι καιρός για έξοδα!!! :p

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες κι εσύ, είναι λίγο πολλά τα χρήματα για να τα διαθέσω αυτή τη στιγμή. Ήταν στα ~220€ την τελευταία φορά που κοίταξα, αν θυμάμαι καλά.

Από την άλλη, τώρα πνίγεται το καημένο το λιονταράκι. Κάποια στιγμή θα το πάρω πάλι, να αναπνέει άνετα :)

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Πετρο βαλε τη γνωστη ασημενια ducktape εχει μεγαλη ανοχη στη θερμοτητα νομιζω θα κανει δουλεια!

Απορια τι διαφορα ειδες; Πρεπει να βαλω και εγω τετοιο σωλινα γιατι ειχε σπασει και ο μηχανικος τον εβγαλε ολον

Απορια 2, γιατι φιλτροχωανη και οχι το "κλασικο" σφουγγαρι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα θυμηθώ πού την έχω βάλει τη ρημάδα!

Είδα μια ελάχιστη διαφορά προς το καλύτερο, στο τράβηγμα από χαμηλές στροφές. Επειδή πλέον ο αέρας δεν είναι στους 60 βαθμούς μέσα από το μηχανοστάσιο αλλά στους 35 απ' έξω.

Περισσότερα, όταν πάω συνεργείο και συνδεθεί το διαγνωστικό που αναφέρει θερμοκρασία αέρα εισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λες κι εσύ, είναι λίγο πολλά τα χρήματα για να τα διαθέσω αυτή τη στιγμή. Ήταν στα ~220€ την τελευταία φορά που κοίταξα, αν θυμάμαι καλά.

Από την άλλη, τώρα πνίγεται το καημένο το λιονταράκι. Κάποια στιγμή θα το πάρω πάλι, να αναπνέει άνετα :)

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Όταν λες λιονταράκι, για ποιο ακριβώς μιλάμε;

Link to comment
Share on other sites

Leon 1M (2001) 1.6 16V. Το ότι εξωτερικά μοιάζει (και γράφει) με το Cupra, δυστυχώς είναι μόνο από το κόλλημα του προηγούμενου. Τότε βέβαια, θα ήθελα κι εγώ να είναι το Cupra!

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Leon 1M (2001) 1.6 16V. Το ότι εξωτερικά μοιάζει (και γράφει) με το Cupra, δυστυχώς είναι μόνο από το κόλλημα του προηγούμενου. Τότε βέβαια, θα ήθελα κι εγώ να είναι το Cupra!

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Του club κι εσύ...

Επειδή έχω δοκιμάσει βαρελάκι BMC carbon, φίλτρο Κ&Ν στο φιλτροκούτι, φιλτροχοάνη σκέτη και σκούπα, η καλύτερη απόδοση ήταν με σκούπα carbon ή οποία φυσικά μπήκε με πατέντα.

Το βαρελάκι κόβει πολύ στα ψηλά.

και μερικές φωτό από το πάλαι πότε Leon 1.6 16V που είχα...

730501fc37ef16c7.jpg

730501fc37ee95d4.jpg

730501fc37ed97fc.jpg

730501fc37ee1ccf.jpg

Θυμήθηκα τα νιάτα μου τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο

[MENTION=4802]PetrosD[/MENTION] η φιλτροχωανη δεν ειναι το φίλτρο του αερα ενα σφουγγαρι μεσα σε κουτι? ή το μπερδευω με αυτο για το AC ?:p

Sorry ειμαι noob ακομα

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Φιλτροχοάνη είναι αυτό που έβαλα πριν μερικά ποστ:

Τοποθετημένη:

001_3441.jpg

Καινούρια:

Xoani.jpg

Το ελεύθερο φίλτρο μέσα στο εργοστασιακό φιλτροκούτι, μοιάζει κάπως έτσι:

33-2910.jpg

Αν εσύ σφουγγάρι εννοείς αυτό:

mbu0003.jpg

τότε ξέχασέ το, μετά από καιρό πολυμερίζεται και τρίβεται.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.